Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Ako zlepšiť pohodlie pri spaní na sedačke?

Časy, keď bol gauč len gaučom, sú už dávno preč. V súčasnosti majú takmer všetky sedačky viacero využití a mnohé plnia aj funkciu postele. Predovšetkým v menších priestoroch, kde nie je veľa možností na umiestnenie sedačky i postele, ide o veľmi populárne riešenie. Ako sa totiž hovorí: „Zabijete dve muchy jednou ranou“.

Avšak, nie každá sedačka je na pravidelné spanie prispôsobená a poskytuje potrebný komfort a pohodlie. Prečítajte si, ako môžete zlepšiť pohodlie pri spaní na sedačke, objavte náš vrchný matrac Topper a nechajte si poradiť pri výbere vhodnej sedačky na každodenné spanie.

Sú sedačky vhodné na spanie?

Odpoveď na túto otázku nie je tak jednoznačná, ako by ste možno čakali. Vo všeobecnosti sedačky nie sú určené na to, aby plne nahradili posteľ. Veľmi často sa stáva, že niektoré menej kvalitné sedacie súpravy sa po dlhšom dennom i nočnom používaní vysedia, pokazí sa na nich rozkladací mechanizmus, prípadne vám spôsobia nepríjemné bolesti chrbta. Nájdete však aj také sedačky, ktoré na spanie vhodné sú. V súčasnosti sa totiž čoraz viac kladie dôraz na multifunkčnosť a praktickosť nábytku.

Mnohí výrobcovia sa z tohto dôvodu rozhodli vyrábať svoje modely tak, aby vyšli v ústrety ľuďom, ktorí potrebujú ušetriť miesto, respektíve zariadiť malý priestor. Mnohé sedacie súpravy sú preto vyslovene stelesnením multifunkčnosti:

Znie to lákavo však? Ak už od nás sedaciu súpravu máte a hľadáte spôsob, ako spanie na nej urobiť pohodlnejším, máme pre vás riešenie v podobe vrchného matraca Topper.

Ako zlepšiť pohodlie pri spaní na sedačke s vrchným matracom?

Vrchné matrace predstavujú veľmi praktické a šikovné riešenie, ktoré vám pomôže rýchlo a lacno zvýšiť pohodlie a zlepšiť kvalitu spánku na sedačke. Vrchný krycí matrac vyrovnáva spaciu plochu a zároveň vám dáva možnosť prispôsobiť tvrdosť podkladu vašim potrebám. Ak teda hľadáte spôsob, ako zlepšiť pohodlie pri spaní na vašej sedačke, vyskúšajte náš vrchný krycí matrac Topper. Je kompatibilný so všetkými modelmi sedacích súprav v našom e-shope. Matrac má rozmery:

    • šírka 125 cm,
    • výška 5 – 6 cm,
    • dĺžka 202 cm.

Na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere sedačky na spanie?

Pri zariaďovaní našich domovov sa snažíme čo najviac sústrediť na vkusný dizajn a najvýhodnejšiu cenu. Preto často zabúdame na to, že na prvom mieste by mala byť práve kvalita. O to viac, ak chceme, aby nám nábytok vydržal dlhé roky aj pri každodennom používaní. Pokiaľ hľadáte do vašej domácnosti pohovku, rohový gauč alebo u-čkovú sedačku, na ktorej budete pravidelne spávať, mali by ste pri jej výbere zohľadniť 4 kritériá. Aké sú to?

kvalita

Kvalita konštrukcie

sedacka s dostatkom miesta na lenosenie

Nosnosť a kvalita výplne

velkost sedacky

Mechanizmus rozkladania

spaci priestor

Rozmery spacieho priestoru

Konštrukcia sedačky na spanie by mala byť z pevného a kvalitného materiálu

Ak ste si už niekedy zakúpili kus nábytku s nekvalitnou konštrukciou, určite viete, prečo je tento bod naším prvým kritériom. Pevná konštrukcia zodpovedá za stabilitu sedacej súpravy. Ak kostra nie je kvalitná, môže po čase používania povoliť, prípadne sa nejako poškodiť. Nezvyčajné nie je ani nepríjemné vŕzganie.

Teraz si predstavte, že sa na vašej sedačke bude nielen sedieť, ale aj spať. Záťaž na konštrukciu bude teda oveľa vyššia a častejšia. A to ešte nehovoríme o tom, že na nej pravdepodobne nebudete spať sami. Pri výbere novej sedacej súpravy, by ste sa preto mali rozhodnúť pre takú, ktorá má naozaj kvalitnú a pevnú kostru.

Nepodceňujte rozmery spacieho priestoru

Má sedacia súprava po rozložení dostatok miesta na spanie? Ak na nej plánujete spať dvaja, mal by mať matrac rozmer manželskej postele – mal by byť dosť široký i dlhý, aby ste mali dostatok miesta. Spacia plocha so šírkou 120 cm je vhodná skôr pre jednu osobu, pre dvoch ľudí určite vyberajte šírku 140 cm a širšie.

Maximálna nosnosť a kvalita výplne pre pohodlné spanie

Každý gauč má sedaciu a spaciu časť vyplnenú určitým druhom výplne. V závislosti od výrobcu sa však kvalita výplne môže líšiť. Ak chcete na sedačke spať pohodlne, a nemyslíme tým len prvých niekoľko nocí, overte si typ použitej výplne. Nekvalitná výplň má tendenciu rýchlejšie  sa vysedieť alebo vyležať.

Dôležitá je tiež nosnosť. Prečo? Ak napríklad budete na sedačke spať s partnerom či partnerkou, môže byť v dôsledku rôznej váhy jedna časť vyležaná rýchlejšie než druhá. Vždy je lepšie vybrať si materiály výplne s vyššou nosnosťou. Zvyknú byť odolnejšie, čo znamená, že sa neopotrebujú tak rýchlo a vy budete spať ako bábätko.

pohodlne spanie na sedacke
Aké výplne používame u nás v Nabytok4you?

PUR T30 – ide o tvrdšiu výplň z 10 cm vysokej ľahčenej polyuretánovej peny. Táto pena sa používa pri výrobe kvalitných sedákov, operadiel a iných dielov sedacích súprav. Je to tvrdšia výplň, vhodná pre stredné a vyššie váhové kategórie.

PUR HR35 – stredne tvrdá a pružnejšia výplň používaná na výrobu kvalitných sedákov, operadiel a podobne, pričom vďaka svojej pružnosti poskytuje komfort pri sedení. Taktiež je vhodná pre stredné a vyššie váhové kategórie.

Ešte neviete, akú sedačku si vyberiete? Máme pre vás malú inšpiráciu

Pozrite si niektoré z najnovších modelov rohových sedačiek i u-čkových sedacích súprav v našej ponuke a nechajte sa inšpirovať.

Naše novinky v ponuke

×