Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Na čo nezabudnúť pri kúpe veľkej sedačky v tvare U?

Sedačky v tvare U patria medzi najobľúbenejšie modely sedačiek na trhu. Zákazníci ich preferujú najmä kvôli ich praktickosti a priestrannosti. Častokrát sa však stáva, že si zákazník jednoducho nedokáže takú veľkú sedačku predstaviť vo svojom byte a preto siahne po menšej alternatíve. Ak sa teda rozhodujete, či je takýto typ sedačky pre vás vhodný, prečítajte si pár našich rád.

Pre koho sú určené?


Aj keď sedačku môže využívať prakticky ktokoľvek, primárne sú sedačky v tvare U určené pre veľké rodiny. Keďže sú spomedzi všetkých typov sedačiek najpriestrannejšie, predpokladá sa, že ich bude využívať viac ľudí. Musia byť teda pevné a odolné aj voči vyššej váhovej záťaži. Sú výhodné aj pre spoločenských ľudí, ktorí často hostia posedenia s priateľmi.

Zdroj: pinterest.com

 

Do akých priestorov sa sedačky v tvare U najviac hodia?


Tieto pohovky vynikajú svojou veľkosťou a preto sa vždy stanú dominantou miestnosti. Umiestňujeme ich do veľkých priestorov. Môžu byť či už v rohu, pri stene, alebo pokojne aj v strede miestnosti. Tieto sedacie súpravy určite neodporúčame umiestňovať do malých miestností. Aj keď by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že by veľká sedačka mohla izbu opticky zväčšiť, je to presne naopak. Sedačky typu U môžeme využiť aj ako prirodzené rozdelenie funkčnosti izby – napríklad, ak máme spojenú jedáleň s obývačkou, alebo dokonca kuchyňu s obývačkou. Sedacia súprava dokáže opticky a aj prakticky rozdeliť miestnosť na dve časti.

Zdroj: pinterest.com

 

Ako maximálne využiť veľkú sedačku?


Priestorné sedačky môžu mať viac funkcii. Naplno by sme mali využiť napríklad ich veľký úložný priestor, ktorý zväčša tvoria dve bočné otváracie krídla sedačky. Veľké pohovky ponúkajú aj možnosť príležitostného spania. Každodenné spanie neodporúčame, pretože sedenie je väčšinou zložené z viacerých častí, z čoho by nás mohol bolieť chrbát. Každodenné spanie je možné, ak si zakúpite napríklad vrchný matrac. Ako sme už spomínali, sedačky v tvare U môžu nahrádzať aj obývačkové steny, ktoré rozdeľujú veľké miestnosti na menšie časti. Ich neposlednou výhodou je, že akonáhle sedačku do izby umiestnite, stane sa jej dominantou. Z dizajnérskeho hľadiska teda už nepotrebujete dokupovať žiadne veľké výrazné kusy nábytku. Stačí malý stolík a bytové doplnky.

Praktický tip na záver


Ak už máte vybraný typ sedačky a náš článok vás potvrdil v tom, že je pre vás skutočne vhodná, môžete s kľudom objednávať. Ak ste však ešte stále neistý, máme pre vás skvelý tip na záver. Rozmery sedačky si farebnou lepiacou páskou naznačte na podlahu obývačky. Zistíte tak, koľko miesta bude sedačka zaberať a uistíte sa, či s ňou budete naozaj spokojný.

Naše novinky v ponuke

×