Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Moderný gauč do každej obývačky: Dizajnový rad BALTICCO

Pod pojmom moderný gauč si každý predstaví niečo iné: pre niekoho je to najmä gauč nabitý praktickými funkciami, iný si moderný gauč predstavuje ako špecifický a neopozeraný dizajn. Ktorý pohľad je ten správny? Tak trochu obidva.

Moderný gauč by totiž mal mať 2 základné vlastnosti: unikátny dizajn a praktické funkcie, ktoré sú prispôsobené moderným trendom. V našej ponuke teraz nájdete viac modelov spĺňajúcich tieto podmienky. Patrí k nim aj  novinka – modelový rad moderných gaučov Balticco. Majú veľmi zaujímavý dizajn, prepracované detaily, ale tiež praktické funkcie, ktoré pri pravidelnom leňošení určite oceníte.

Moderný dizajn je základnou vlastnosťou gaučov Balticco

Všetky gauče z radu Balticco vás už na prvý pohľad zaujmú svojimi zaujímavými dizajnovými prvkami. Tieto prvky sú vedené horizontálne, vďaka čomu sa sedačka opticky ťahá viac do výšky ako do šírky. Znamená to, že v obývačke nepôsobí príliš rozľahlo, a tak sa bude zdať, ako by v miestnosti bolo viac priestoru.

Vysoké nožičky opticky zväčšia priestor

Z dizajnérskeho pohľadu je však na gaučoch Balticco „najdôležitejší“ iný prvok. Možno by ste to ani nepovedali, ale sú to práve vysoké nožičky. Vysoké, respektíve v tomto prípade jasne viditeľné, nožičky pomáhajú izbe vyzerať vzdušnejšie.

Je to spôsobené tým, že pod takouto sedačkou vidíte podlahu (alebo koberec). No a viditeľná podlaha opticky zväčšuje priestor. Sami zo skúsenosti určite viete, že keď vstúpite do prázdnej miestnosti bez nábytku, pôsobí rozmerne. Keď sa tam ale potom nábytok nanosí, izba je zrazu akási menšia. Práve viditeľná podlaha pod sedačkou aspoň čiastočne zmaže stiesnený pocit a vašej obývačke dodá viac priestoru. Navyše, vyššie nožičky majú aj praktickú výhodu – pod sedačkou ľahko povysávate, čo sa hodí najmä v rodinách, v ktorých žijú alergici.

Moderný gauč musí plniť aj praktické funkcie. Čo ponúkajú sedačky Balticco?

Pri sedačkách je to zväčša tak: pokiaľ si vyberiete dizajnovo „vycibrenú“ sedačku, zrejme prídete o mnoho praktických funkcií. Niektoré moderné gauče totiž nemajú ani možnosť rozloženia a nenájdete v nich ani žiadny úložný priestor. Platí to však aj naopak: Ak sa rozhodnete pre sedačku nabitú funkciami, zrejme bude dizajnovo jednoduchá. Výnimka však potvrdzuje pravidlo – a práve takouto výnimkou je aj modelový rad Balticco.

Gauče Balticco síce nedisponujú najmodernejšími vlastnosťami, ako je napríklad vstavaný minibar, zabudovaná nabíjacia stanica či malá lampička, no nie sú ani úplne bez funkcií. Popri základných vlastnostiach, ako je možnosť rozloženia a úložný priestor, má táto sedačka aj nastaviteľné opierky hlavy. Tie si môžete ľubovoľne napolohovať, alebo si ich nechať sklopené. Všetky časti sedu majú vlastnú záhlavnú opierku, takže si každý môže opierku nastaviť podľa toho, ako mu to bude pohodlné.

Plná variabilita: Tieto gauče si môžete nakombinovať podľa vlastných predstáv

Okrem nastaviteľných opierok hlavy vám gauče Balticco ponúknu pomerne veľkú variabilitu, čo znamená, že si ich môžete do určitej miery prispôsobiť podľa vlastných predstáv. Sami si vyberiete poťahový materiál, farbu, dizajn doplnkov a tiež typ samotnej sedačky.

Na výber máte z rôznych materiálov a farieb. Túžite po zelenom, hladkom gauči? Nie je problém. Alebo chcete skôr čiernu klasiku, prípadne skombinovať poťah do dvoch farieb? Aj to je možné. Sedačky Balticco si totiž môžete vybrať aj v dvojkombinácii – jeden typ a farba materiálu bude na sedacej časti a tiež opierkach chrbta a hlavy. Druhá farba bude na korpuse sedačky a podrúčkach. Pre inšpiráciu si môžete pozrieť aj naše vizualizácie, v ktorých nájdete rôzne farebné kombinácie. Vašej fantázii a vkusu sa však medze nekladú, preto je výber poťahov skutočne len na vás.

Vybrať si môžete aj z rôznych dizajnov nožičiek, ktoré si farebne či typovo taktiež môžete zvoliť podľa seba. Jediné, čo na tomto gauči zmeniť nemôžete, sú jeho rozmery. To však určite nebude problém, nakoľko v našej ponuke máme gauč Balticco vo viacerých modeloch. Rozmery uvádzame v centimetroch v poradí šírka x hĺbka x výška:  

  • Balticco I Mini – spratný rohový gauč s rozmermi 250 x 171 x 100,
  • Balticco I Maxi – o niečo väčší rohový gauč s rozmermi 267 x 183 x 100,
  • Balticco II – rohová sedačka vhodná do bytov aj kancelárií s rozmermi 275 x 198 x 100,
  • Balticco IV – rohový gauč s univerzálnym rohom a rozmermi 275 x 275 x 100,
  • Balticco V Mini – sedačka v tvare U s rozmermi 334 x 171 a 198 x 100,
  • Balticco V Maxi – sedačka v tvare U vhodná aj pre veľké rodiny s rozmermi 351 x 183 a 198 x 100.

Model Balticco je teda naozaj variabilný, vďaka čomu skvelo zapadne do každej modernej obývačky. Na záver k nemu môžeme dodať jedine to, že má naozaj pevnú konštrukciu, a tak sa ani časom nevysedí. Bude sa vám na ňom príjemne sedieť, ležať aj leňošiť.

Hľadáte rohový gauč alebo skôr veľkú U sedačku, no modelový rad Balticco nie je to pravé?

Pozrite si celú našu ponuku, v ktorej nájdete dizajnové kúsky aj sedačky nabité funkciami.

Naše novinky v ponuke

×