Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Kráľovská modrá sedačka: Vyberte si luxus do vašej obývačky

Sedacie súpravy vo výrazných farbách sa čoraz častejšie stávajú interiérovým trendom. Práve modrá farba sa stala jednou z najobľúbenejších, ktoré si domácnosti vyberali pri kúpe novej sedačky. Modrá je totiž farba, ktorá má upokojujúci a povzbudzujúci účinok. V mnohých obývacích izbách predstavuje elegantný doplnok.

Horúcim trendom dnešných dní je ale kráľovská modrá sedačka. Kráľovská modrá sedacia súprava totiž nebude vo vašej obývačke len na jednu sezónu. Tento odtieň modrej farby je nadčasový. Mali by ste si teda poriadne premyslieť, aký typ a veľkosť zvolíte, aby ste so sedačkou boli spokojný dlhé roky.

Aký pôvod a význam má kráľovská modrá farba?

Názov kráľovská modrá bol prvýkrát použitý na začiatku 19. storočia. Pomenovanie vzniklo v Anglicku, kde bola usporiadaná súťaž na výrobu šiat pre kráľovnú Charlotte. Vďaka svojmu historickému vzťahu s britskou kráľovskou rodinou sa farba často spája s autoritou a dôstojnosťou.

Kráľovsky modrá farba je všestranná. Modrá farba je spájaná s dôverou a spoľahlivosťou. Veľa spoločností si ju preto vyberá ako farbu, ktorá sa nachádza na logu či doplnkoch v interiéri firmy. Je dôstojná a neodmysliteľne žiarivá. Má tiež upokojujúce vlastnosti. Všetky tieto atribúty z nej robia favorita v interiérovom dizajne.

Aké farebné kombinácie sa hodia k modrej sedacej súprave?

Správna kombinácia farieb dodá interiéru život. Zhrnuli sme pre vás farebné kombinácie, ktoré budú s kráľovsky modrou sedačkou dokonale ladiť.

  • modrá, biela a béžová
  • modrá, sivá a biela
  • modrá, hnedá a šedá
  • modrá, ružová a šedá
  • modrá, žltá a červená

Aké doplnky zvoliť ku kráľovsky modrej sedačke?

Pri výbere doplnkov buďte vždy opatrní. Ľahko sa môže stať, že priestor obývačky bude prekombinovaný. Priestor tak môže pôsobiť chaoticky a zmätene. Kráľovsky modrá farba najviac vynikne s neutrálnymi tónmi a medovými odtieňmi.

V interiérovom dizajne sa kráľovská modrá môže vyvážiť neutrálnymi tónmi slonoviny alebo šampanského. Ladí so všetkými kovovými povrchmi a dokonale sa hodí k mramoru. Priestor, kde sa nachádza modrá farba, môže niekedy pôsobiť chladno. Tento efekt vám pomôžu zjemniť drevené podlahy či doplnky.

Ďalšími doplnkami, ktoré sú v domácnosti čoraz viac používanejšie sú výrobky z juty. Vytvárajú totiž krásny a moderný interiér v ekologickom štýle. Juta je vynikajúci organický materiál, ktorý spája prirodzené svetlé a tmavohnedé odtiene farieb, ktoré dokonale ladia s modrou farbou. Dekorácie z tohto materiálu sa hodia do každej izby.

jutove doplnky do interieru

Kombinácia kráľovskej modrej sedačky s bielymi doplnkami

Kralovska modra sedacka

Tento jemný a jednoduchý štýl dizajnu obývacej izby si zamilujete. Čisté svetlé odtiene bledých farieb na stenách zväčšia priestor. Obývacia izba tak naberie iný rozmer. Ozdobné vankúše bielej alebo bledej farby dokonale vyniknú na modrej sedačke a doladia tak celú obývačku.

Hravé farebné odtiene v kombinácii s kráľovskou modrou sedačkou

Určite sa nájde niekto, kto má rád rôznorodosť veselých farieb v jednej miestnosti. Nik z nás ale nechce, aby bol z miestnosti cítiť chaos a nesúlad farieb. Ako odhadnúť, kedy je priestor veľmi prekombinovaný?

Pri výbere farieb vždy platí: menej je viac. Myslite nato, aby boli v izbe najviac 3 – 4 farby. Vždy by mala najviac dominovať len jedna farba. Čo sa týka podlahy, je lepšie zvoliť svetlejší odtieň. Drevo je napríklad materiál, ktorý zútulní vašu obývačku a dodá jej pocit teplého domova.  

Kráľovský modrý gauč so šedou a bielou

Šedá farba je ďalšou voľbou, ktorá dokonale ladí s kráľovskou modrou sedačkou. Tieto dva tóny farieb sú odlišné a poskytujú kontrast. Mäkký modro-biely vzorovaný koberec vytvoril bod, kde je umiestnená sedačka a doplnky akými môžu byť stolíky. Pre priaznivcov zlatej farby máme dobré správy. Zlatá farba zvýrazní modrú farbu a pridá na luxuse v danom interiéri.

Hľadáte kráľovskú modrú sedačku?

Vyberte si do svojej obývacej izby luxusnú farbu nábytku. Ponúkame vám široký výber pohodlných sedacích súprav.

Naše novinky v ponuke

×