Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Petrolejová sedačka: Vneste do vašej obývacej izby nádych elegancie a luxusu

Zvažujete kúpu petrolejovej sedačky? Smelo do toho. Petrolejová farba je totiž v súčasnosti veľkým trendom. V obľube ju majú nielen renomovaní módni návrhári, ale aj interiéroví dizajnéri. Je to štýlová, sofistikovaná a veľmi elegantná farba. Jej vhodným použitím môžete vašej obývačke dodať šmrnc, štýl a hĺbku. Ako vyberiete tú správnu petrolejovú sedačku, ktorá bude skrášľovať vašu obývačku dlhé roky? Poradíme vám v našom dnešnom článku.

Petrolejová farba: Elegantná kombinácia modrej a zelenej

Petrolejová farba vzniká kombináciou modrej a zelenej, pričom v niektorých charakteristikách je označovaná ako mix smaragdovej a zafírovej. Všeobecne sa petrolejová zaraďuje k studenším farbám, avšak závisí to aj od jej konkrétneho odtieňa. Studenšie odtiene obsahujú väčšiu prímes modrej, tie teplejšie sú zas trošku viac do zelena.

V interiérovom dizajne má petrolejová farba naozaj široké využitie. Siahnuť po nej môžete pri zariaďovaní spálne, obývacej izby a dokonca aj kuchyne. Je skvelou voľbou pri nákupe doplnkov, ako sú ozdobné vankúšiky, závesy či koberčeky. Nemusíte sa jej však zdráhať ani pri výbere väčšieho nábytku, postelí alebo sedacích súprav.

ELEMENT 14

MONO 238

JAGUAR 2175

AMOR VELVET 4312

LIRA 1208

KRONOS 13

SAMOA 6

ROSARIO 460

Petrolejová sedačka vytvorí elegantný stredobod vašej obývačky

Či sa už rozhodnete pre rohovú sedačku, pohovku alebo sedaciu súpravu v tvare U, v petrolejovom prevedení upúta na prvý pohľad každého návštevníka. Priestoru dodá nádych luxusu, elegancie a pri tmavších odtieňoch aj hĺbku. Ak sa bojíte, že je petrolejová pre vás príliš tmavá, nezúfajte. Petrolejová má viacero odtieňov, niektoré sú sýtejšie, tmavšie a plnšie. Iné môžu mať zas nádych šedej a pôsobiť jemnejšie.

Rohová sedačka DEUSS IX Farebné prevedenie
Rohová sedačka DEUSS IX

S akými farbami kombinovať petrolejovú sedaciu súpravu?

Pokiaľ ste zatúžili práve po sedačke v petrolejových odtieňoch, najlepšie ju skombinujete napríklad s bielou, hnedou či medenou. Odvážnejším sa možno zapáči kombinácia petrolejovej a horčicovo žltej.

Často môžete túto farbu vidieť s tmavo červenou a žltou – spolu totiž vytvárajú dojem, akoby ste si domov priniesli kus divokej a nespútanej džungle. Ide o skvelú voľbu napríklad na okrasné vankúšiky vašej novej petrolejovej sedačky.

Pokiaľ vás láka obývacia izba, ktorá bude vyzerať ako z toho najluxusnejšieho katalógu, vyskúšajte skombinovať luxusnú modrú, sýtu fialovú a petrolejovú. Ak ste si práve predstavili pávie pero, tak ste na správnej stope. Práve ním je totiž táto kombinácia inšpirovaná.

Aby mala petrolejová sedačka ten správny efekt a nepôsobila ako „päsť na oko“, je potrebné prispôsobiť jej aj zvyšok interiéru. Ide totiž o výraznú a elegantnú farbu, ktorá okolo seba neznesie veľa rôznorodosti.

Vyberte si k vašej sedačke niektorý z okrasných vankúšikov v týchto kombináciách:

DRUK 05

TROPIC 4

DRUK 19

DIEGO 5

Aké vlastnosti by mala mať vaša nová petrolejová sedacia súprava?

Aby vám bola sedacia súprava verným spoločníkom po dlhé roky, mala by spĺňať niekoľko základných kritérií. Ako teda postupovať pri jej výbere?

Vyberte si niektorú z našich štýlových sedačiek a poťahovú látku jednoducho zvolíte v našom konfigurátore

Naše novinky v ponuke

×