Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Sedačka na každodenné spanie – aké kvality zaručene musí mať?

Sedačka a posteľ v jednom? Pohodlie, rozmery a úložný priestor sú základné parametre, o ktorých určite musíte popremýšľať. Aké vlastnosti by teda mala mať sedačka na dlhodobé spanie? Dočítate sa v našom novom článku.

Pohodlie nadovšetko


Pohodlný matrac je základným faktorom pri výbere každej sedačky. O to viac, ak sa na sedačke chystáte pravidelne spávať. Výhodu majú tí, ktorí obľubujú tvrdšie matrace. Sedacie súpravy a ich rozkladacie plochy sú totiž poväčšine tvrdšie, aby sa tak rýchlo nevysedeli a aby pevne držali pri pravidelnom rozkladaní.

Ak vás trápi, že sa na tvrdej sedačke nevyspíte, nezúfajte. Veľmi jednoduchým a pohodlným riešením môžu byť podložky na matrace alebo vrchné matrace. Sú to v podstate tenké matrace s pamäťovou penou, ktoré zvyšujú pohodlie a kvalitu vášho spánku. Nebudete pod nimi cítiť spoje na sedačke a navyše sa ľahko uskladňujú.

 

Zdroj fotografie: www.pinterest.com

 

Rozmery


Pri kúpe sedačky na pravidelné spanie je dôležité vedieť, či na nej budete spávať sami alebo v páre. Záležia od toho totiž rozmery sedačky po rozložení. Zväčša sú rozmery podobné, no pár centimetrov naviac vždy poteší. V priemere má spacia plocha po rozložení veľkosť menšej manželskej postele, od 190 do 220cm na výšku a od 110 do 140 centimetrov na šírku.

Taktiež treba myslieť na to, do akého priestoru sedačku umiestnite. Ak vyberáte sedačku do priestrannej izby, môžete si dovoliť aj väčšiu rohovú sedačku. Vďaka bočnému sedu vám po rozložení poskytne na dĺžku o pár centimetrov viac a zväčša aj praktický úložný priestor. Naším tipom je napríklad rohová sedačka ORFI MAXI

Ak nemáte veľa priestoru, vhodné je vybrať si nejakú menšiu pohovku. Pohodlná a spratná je však aj menšia rohová sedačka. Rozmery spacej plochy takýchto sedačiek sú pre jedného človeka veľmi komfortné, dvaja sa však možno trošičku potlačia.

 

Úložný priestor ako perinár


Čo robiť s perinami, keď sedačku zložíme? Toto trápi zrejme nejedného človeka, ktorý sa v byte snaží ušetriť čo najviac miesta. Problém jednoducho rieši úložný priestor v sedačke, ktorý môže slúžiť ako „perinár“, teda úložné miesto na periny a posteľné prádlo. Pri výbere sedačky vhodnej na spanie by ste teda určite mali hľadať takú, ktorá má dostatočne veľký úložný priestor.

 

Zdroj fotografie: www.pinterest.com

Aké sú najväčšie výhody rozkladacej sedačky?


Rozkladaciu sedačku na denné spanie volíme v prípade, ak nemáme v byte príliš veľa miesta. Práve to je jej najväčšou výhodou – šetrí miesto. Jednoizbové byty majú často problém s rozumným rozložením nábytku a práve takáto sedačka dokáže priestoru skutočne pomôcť.

Druhým najväčším benefitom je samozrejme úspora peňazí. Po takejto možnosti siahajú najmä mladé páry či študenti, ktorým sa neoplatí investovať do nábytku v prenajatom byte.  

Treťou najväčšou prednosťou je jej multifunkčnosť. Cez deň slúži ako príjemné sedenie, v noci ako pohodlná posteľ. Často takéto pohovky kupujú rodičia do detských izieb pre svoje staršie deti, ktoré na nich môžu pokojne pohostiť priateľov, pozerať televíziu, učiť sa a v neposlednom rade aj spať.

 

Zdroj fotografie: www.pinterest.com

Dokúpte si kreslo, nemusíte skladať


Či vám takúto sedačku odporúčame? Samozrejme! Ak finančné či priestorové možnosti nepustia inak, sedačka na spanie je skvelou možnosťou, ako sa pohodlne vyspať a zároveň poskytnúť priestor na oddych. Určite vám odporúčame dokúpiť si vrchný matrac pre vyšší komfort a menšie odery na sedačke. No a ak to priestor dovoľuje, dokúpte si aj kresloVytvoríte tak ešte viac miesta na sedenie a ak budete doma sami, sedačku vôbec nemusíte skladať.

Využívate aj vy doma sedačku na pravidelné spanie? Pochváľte sa nám fotkami v komentároch na Facebooku alebo do správ.

 

Naše novinky v ponuke

×