Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Poťahové látky na sedačky: Zoznámte sa s látkou Bristol, ktorá neprepúšťa tekutiny a je vysoko odolná voči oderu.

Aby sedačka ostala roky ako nová, musí byť potiahnutá pevnou látkou odolnou voči oderu a škvrnám. Aj preto máme v našej ponuke na výber z niekoľkých látok, ktoré sú ošetrené špeciálnymi technológiami navrhnutými tak, aby prirodzene predlžovali životnosť sedačiek. Jednou z nich je aj látka Bristol. Prečo nepodlieha rýchlemu špineniu ani oderu? Čítajte ďalej.

 

Výborné výsledky poťahovej látky Bristol v teste odolnosti Martindale

Martindale je medzinárodne uznávaný test, ktorý skúma odolnosti textílií proti oderu. Práve vďaka tomuto parametru si viete overiť, či vám látka na sedačke vydrží, alebo sa rýchlo začne ničiť, žmolkovať a trhať.

Poťahové látky používané na bežné sedacie súpravy majú zväčša od 25 000 – 40 000 Martindale bodov. Látky s hodnotou vyššou ako 40 000 sú vhodné na extrémne namáhané časti nábytku, napríklad na výrobu hotelového zariadenia.

Naša látka Bristol dosiahla v teste 90 000 Martindale, pričom gramáž samotnej látky je 260 g/m² ± 5 %. Tieto parametre znamenajú, že látka je dostatočne hrubá, pevná a odolná aj voči veľkému náporu. Sedačka s látkou Bristol je tak vhodná nie len do klasických domácností, no aj do verejných priestorov či mnohopočetných rodín, v ktorých bývajú poťahy sedačiek namáhané najviac.

 

Vďaka technológii Cleanaboo látka neprepustí tekutinu a ľahko sa čistí

Látka Bristol je upravená špeciálnou technológiou Cleanaboo. Táto technológia zabraňuje prepúšťaniu tekutín do látky, čo znamená, že sedačka sa veľmi ľahko čistí a neostávajú na nej žiadne nežiaduce škvrny. V prípade rozliatia tekutiny na sedačku sa vďaka Cleanaboo na povrchu látky vytvoria malé kvapôčky, ktoré potom stačí jednoducho vsať do handričky a sedačka bude opäť čistá.

Na vyčistenie celej sedačky vám zväčša postačí iba studená voda a bavlnená handrička. Okrem viditeľných škvŕn na sedačke však nevznikajú ani tie „neviditeľné“. Tým, že látka neprepustí žiadne tekutiny, neznečisťuje sa ani vnútro čalúnenia. Výplň sedačky tak ostáva bez poškodení, čím sa prirodzene predlžuje životnosť celej sedačky.

 

Bristol je vhodná aj pre rodiny s deťmi či domácimi miláčikmi

Neprepúšťa tekutiny, jednoducho sa čistí a je veľmi odolná voči oderu – to sú základné vlastnosti látky Bristol, ktorú si obľúbi každá domácnosť, v ktorej majú deti či zvieratká tendenciu zašpiniť všetko, čo vidia.

Pokiaľ sa teda chystáte vyberať novú sedačku, porozmýšľajte aj nad touto látkou. Je vysoko kvalitná, príjemná na dotyk a vďaka svojim vlastnostiam vám ako nová vydrží dlhé roky. Ak vás jej vlastnosti zaujali, stačí si už len vybrať svoju obľúbenú farbu látky a počkať, kým si budete môcť užívať pohodlie na vašej novej sedačke.

Naše novinky v ponuke

×