Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Vyberáte sedačku v tvare U? Pozrite sa, aké výhody vám do bytu prinesie

Sedačky v tvare U sú obľúbené predovšetkým u veľkých rodín. Páry či jednotlivci sa im pri kúpe zväčša vyhýbajú, a to najmä kvôli ich veľkým rozmerom a priestrannosti. Sedačky v tvare U však skvelo poslúžia aj ľuďom, ktorí žijú v domácnosti sami alebo len s partnerom. Pozrite si 4 najväčšie výhody sedačiek v tvare U, ktoré sme pre vás spísali po našich dlhoročných skúsenostiach. Naše argumenty vás možno presvedčia, že takáto veľká sedacia súprava je vhodná aj pre vás.

 

Aké výhody má sedačka v tvare U?

1. Ponúka veľa miesta na sedenie

V našich domácnostiach máme zaužívané, že sedačka slúži predovšetkým na relax. Je ohniskom obývačky, a keďže sa u nás väčšina udalostí odohráva práve v obývačkách, sedačka je prakticky aj ohniskom celého bytu. Sledujeme na nej televíziu, hráme spoločenské hry, surfujeme po internete, vítame na nej priateľov a hostíme na nej všetky oslavy či návštevy.

Aj preto je dôležité, aby sedačka poskytla dostatok miesta na všetky tieto aktivity. Veľká sedačka v tvare U je na to ideálna. Jej sedenie je rozdelené do 3 častí, takže sa na nej nebudú tlačiť ani väčšie rodiny. Pohodlne si na ňu ľahnú 3 ľudia, na sedenie je vhodná minimálne pre 5 osôb. Sedačka v tvare U teda za každých okolností splní svoj účel a poskytne vám priestor na relax, zábavu aj stretnutia s rodinou.

 

2. Možno ju využiť ako sedačku na príležitostné spanie

Sedačka v tvare U má po rozložení naozaj veľkú spaciu plochu. Na šírku je to zväčša okolo 120 – 140 cm, na výšku viac ako 2 m. Dve postranné krídla totiž poskytnú na dĺžku mnoho priestoru, a tak sa na sedačke pohodlne vyspia aj vysokí ľudia.

Pre návštevy pripraví sedačka v tvare U po rozložení naozaj komfortné spanie. Ak si navyše vyberiete kvalitnú sedačku s pevnou konštrukciou, vaši hostia si ani neuvedomia, že nespia v klasickej posteli, ale na gauči.

 

3. Poskytne veľký úložný priestor

Oproti bežným gaučom alebo rohovým súpravám má sedačka v tvare U jednu obrovskú výhodu – poskytuje naozaj veľa úložného priestoru. Ten sa nachádza zväčša pod obomi bočnými krídlami, čo znamená raz toľko úložného priestoru, ako pri rohovej sedačke.

Sedacia súprava SOLVADO V Úložný priestor
Úložný priestor

 

Úložný priestor sedačky v tvare U je niekedy rozdelený na viac častí, podľa ktorých si následne viete zorganizovať veci, ktoré do neho chcete uložiť. Do jednej časti môžete napríklad odložiť deky a prikrývky, ktoré denne používate, do ostatných môžete „skryť“ sezónne oblečenie uložené vo vákuových vreciach.

 

 4. Má viac moderných funkcií ako rohová sedačka

Čím viac priestoru na sedačke, tým viac príležitostí pre inštaláciu „malých pomocníkov“. Aj preto sedačky v tvare U ponúkajú viac moderných funkcií, s ktorými sa relax na nich stane ešte príjemnejší.

Sedacia súprava PRESSO V
Sedacia súprava PRESSO V

 

Aké sú najčastejšie funkcie sedačiek v tvare U?

  • polohovateľné opierky hlavy,
  • vstavané držiaky na poháre,
  • vstavaný minibar,
  • možnosť rozloženia a úložný priestor.

 

Rada na záver: Na čo nezabudnúť pri výbere sedačky v tvare U?

Sedačky v tvare U sú zväčša tými najrozmernejšími sedacími súpravami na trhu. Aby ste predišli prekvapeniu z ich priestrannosti, urobte si ešte pred kúpou malý test: Farebnou lepiacou páskou si na podlahu vyznačte rozmery sedačky, a to presne na miesto, kam ju budete chcieť umiestniť.

Vďaka tomuto malému triku sa presvedčíte, či sa vzhľadom na dispozíciu izby bude sedačka do obývačky hodiť, koľko miesta v nej zaberie a či s jej rozmermi budete spokojní. Pokiaľ áno, pozývame vás pozrieť si niektoré z našich sedacích súprav. Poskytnú vám všetky spomenuté výhody, skvelo na nich zrelaxujete, a keďže sú vyrobené z pevných materiálov, ako nové vám vydržia naozaj dlho.

Naše novinky v ponuke

×