Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Pohovka do kancelárie: Hľadáte eleganciu a moderný dizajn alebo vás láka skôr útulnosť a komfort? Poradíme vám

Pohovka je neodmysliteľnou súčasťou každej domácnosti, a to bez ohľadu na to, či máte menší jednoizbový byt alebo veľký dom. Na pohovku usadíte návštevu, oddýchnete si na nej po náročnom dni, no a keďže sú niektoré rozkladateľné, môžete na nich aj pohodlne spať. Pohovky sú tiež súčasťou mnohých kancelárií. Slúžia ako posedenie pre zamestnancov v spoločenskej miestnosti či pre klientov v zasadačke. Pozrite sa spolu s nami na to, aké pohovky sú do kancelárie vhodné a nechajte sa inšpirovať modelmi z našej ponuky.

Aké pohovky sú do kancelárie vhodné?

Neexistuje jedna konkrétna definícia, ktorá by určovala, aká pohovka je alebo nie je vhodná do kancelárie. Výber tej správnej pohovky do kancelárie je teda len a len na vás – vašom štýle, preferenciách a vašej nápaditosti. Predsa len by ste však mali zohľadniť 3 dôležité faktory:

sedacka s dostatkom miesta na lenosenie

Zaťaženie a frekvencia používania pohovky

obyvacka

Veľkosť a rozmery
pohovky

Štýl a dizajn
pohovky

1. Zaťaženie a frekvencia používania pohovky

Kvalita by mala byť vždy tým prvým a základným kritériom pri výbere nábytku. Určite predsa chcete, aby vám vaša nová pohovka vydržala čo najdlhšie. Pri kúpe pohovky do kancelárie by ste mali zvážiť to, ako bude pohovka využívaná. Bude sa na nej sedieť pravidelne alebo bude slúžiť pre príležitostné usadenie čakajúcich klientov?

Pokiaľ bude pohovka pravidelne zaťažovaná, rozhodne vám odporúčame poobzerať sa po modeli s kvalitnou kostrou, poťahovým materiálom a samozrejme tiež výplňou sedacej časti.

2. Veľkosť a rozmery pohovky do kancelárie

pohovka do kancelarie

Iným z faktorov, na ktoré by ste nemali pri výbere pohovky do kancelárie zabúdať, je samozrejme veľkosť pohovky. Nie je totiž pohovka ako pohovka. Dostupné sú menšie dvojmiestne pohovky, ale aj väčšie trojmiestne, pričom na niektorých sa pohodlne usadia aj 4 dospelí ľudia. Ak hľadáte pohovku do väčšej predsiene, čakacej či spoločenskej miestnosti, vyberajte pohovky s väčšími rozmermi. Riešením môže byť aj rohová pohovka, tu však pozor – nie všetky rohové pohovky pôsobia elegantne.

3. Dizajn pohovky do kancelárie

Dizajn a vzhľad pohovky do kancelárie je kritérium, pri ktorom máte úplne voľnú ruku. Pohovku zlaďte so zvyškom kancelárie, aby dotvárala príjemný, elegantný vzhľad miestnosti. Pokiaľ patríte k tým odvážnejším, pokojne si zvoľte výraznejšiu, luxusnejšiu a extravagantnejšiu pohovku. Myslite však na to, aký celkový dojem vaša kancelária vytvára.

Dôležitú rolu vo výbere totiž hrá aj to, či je vaša kancelária ladená do formálneho elegantného štýlu, alebo ide o útulný „office“, v ktorom sa majú zamestnanci i klienti cítiť pohodlne a takmer ako doma. Do formálnejších kancelárií sú vhodné pohovky s elegantnými rovnými líniami. Do útulnejších priestorov zas môžete vybrať pohovku s vankúšovými opierkami. Tie sú totiž mäkké, pohodlné a pôsobia komfortne už na pohľad.

Aké pohovky do kancelárie nájdete u nás v Nabytok4you?

Vybrali sme pre vás niekoľko pohoviek z našej ponuky, ktoré sú podľa nás skvelou voľbou do kancelárie. Láka vás vkusná elegancia alebo komfortná útulnosť?

Pohovky Santé

Pohovky z modelovej rady Santé patria k veľmi vkusným kúskom. Potešia oči nejedného milovníka čistého dizajnu. Majú štýlový a nadčasový vzhľad s modernými opierkami a elegantnými líniami. Pohovky Santé vám potiahneme ľubovoľným materiálom z našej ponuky. Vybrať si môžete z dvoj alebo trojpohovky.

Útulné a pohodlné pohovky Olli alebo Bagi

V prípade, že hľadáte do kancelárie pohodlnú a veľmi útulne pôsobiacu pohovku, určite nevynechajte naše krásne pohovky s vankúšovými opierkami Olli alebo Bagi.

Pohovka Olli

Pohovka Olli spája eleganciu, komfort a šikovné rozmery. Pôsobí veľmi štýlovo. V závislosti od farby, ktorú jej zvolíte, môže byť príjemným a pohodlným „doplnkom“ zariadenia vašej kancelárie, prípadne jej žiarivým stredobodom.

V podobnom duchu sa nesie aj dizajn pohovky Bagi. Už na prvý pohľad z nej srší komfort a pohodlie. Či už na túto pohovku usadíte kolegov, zamestnancov alebo klientov, budú sa cítiť pohodlne a príjemne – jednoducho ako doma.

Šik pohovky do kancelárie s nastaviteľnými opierkami Siide a Barton

Keď sa spojí moderný dizajn, súčasné trendy a funkcionalita, vzniknú z toho modely ako Barton či Siide. Obe disponujú polohovateľnými opierkami hlavy, vďaka čomu sa perfektne prispôsobia každému, kto si na ne sadne.

Pohovka SIIDE Detail

Pohovka Siide je funkčná a dizajnová. Okrem spomínaných opierok hlavy sa vám bude páčiť aj jej zaujímavé šitie, ktoré krásne vynikne na výraznejších farbách poťahových látok.

Pohovka Barton má atypický dizajn. Vďaka nemu pôsobí takmer až ležérne. Vrchná časť chrbtovej opierky je nastaviteľná, čo zvyšuje komfort pri sedení. Táto pohovka je navyše vybavená aj nabíjacou stanicou. To poteší nejedného čakajúceho klienta, ktorý si môže jednoducho a pohodlne dobiť telefón, prípadne iné zariadenie.  

Nenašli ste tú pravú pohovku do vašej kancelárie?
Pozrite si celú ponuku pohoviek na našom eshope a dolaďte si ju v konfigurátore do dokonalosti.

Naše novinky v ponuke

×