Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Ako správne zladiť vankúše so sedačkou?

Vankúše už dávno nie sú len fádnou súčasťou sedacej súpravy. Použitím zopár trikov z nich viete vytvoriť nádherné dizajnové doplnky, ktoré budú estetické a funkčné. Inšpirujte sa našimi tipmi a nechajte si poradiť, ako príjemne oživiť aj váš domov. Článok bol vytvorený podľa najnovších trendov a home decor rád od interiérových dizajnérov.

 

V jednoduchosti je krása 


Mnoho z nás pri zariaďovaní bytu volí jednoduchosť. Vankúše, ktoré sú farebne rovnaké ako pohovka, sú vhodné do interiéru, ktorý má pôsobiť jemne a čisto. Vankúše na sedačke teda nemusia vynikať, iba vyzdvihujú čistotu priestoru.

 

Ani obývačky s výraznou farbou stien alebo nápadnými doplnkami nepotrebujú vankúše, ktoré „kričia“. Odlíšiť sa ale môžete materiálom vankúšov. Rozdielne poťahové materiály na sedačke a vankúšoch vytvoria malý kontrast, ktorý zaujme.

 

Dizajnéri radia: „Voľte vhodné kontrasty“


Ak jednoduchosť nie je váš štýl, odborníci dávajú farebným kontrastom zelenú. Väčšina interiérových dizajnérov hovorí, že farebnosti by ste sa nemali báť. Aby pohovka v interiéri vynikla, farba vankúšov by mala byť kontrastná k farbe sedačky.

 

 

Vaša sedačka je jadrom celej obývačky. Myslite preto vo veľkom a vankúše zlaďte s ostatným zariadením miestnosti – s obrazmi, kobercami, vázami, nábytkom či dokonca s kvetinami. Zariadenie obývačky tak bude jedinečné a originálne.

 

Využívajte vzory


Aby obývačka tvorila dojem celistvosti, bytové doplnky nemusia byť zladené len farebne. Kombinovať sa dá podľa vzorov, materiálov alebo príbuzných štýlov. Vždy by ste však mali dodržiavať minimálne jednu charakteristiku.

 

 

Ako vankúše rozložiť?


Moderný dizajn sa drží pravidla: „Nepárny je lepší ako párny.“ Podľa veľkosti sedačky sa teda môžete rozhodnúť medzi tromi alebo piatimi vankúšmi. Rozmery vankúšov závisia od veľkosti sedačky. Všeobecne platí – čím väčšia sedačka, tým väčšie vankúše. S rozložením vankúšov na sedačke vám pomôže interiérová dizajnérka Caitlin Wilson:

 

 

Na záver už len malá rada: Držte sa svojho štýlu, no nebojte sa kombinovať farby, materiály vzory či tvary. Dôležité je, aby ste neprestali skúšať a experimentovať. Nikdy totiž neviete, kedy objavíte niečo, čo vášmu domovu prinesie nové čaro.

Nabudúce vám prinesieme článok o tom, ako na človeka pôsobia jednotlivé farby a akú farbu zvoliť, ak sa chcete v obývačke cítiť pohodlne a spokojne. Ak sa s nami chcete podeliť o svoj dizajn obývačky, fotografiu nám pošlite do komentáru alebo do správy na Facebooku. V ďalšom článku sa tak možno objaví práve vaša obývačka.

 

 

Naše novinky v ponuke

×