Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Béžová sedačka aj do vašej obývačky: Nadčasová, elegantná a skvelo kombinovateľná

Béžová farba je podľa mnohých ľudí fádna a nudná. Pravdou však je, že ide o jednu z najneutrálnejších a najlepšie kombinovateľných farieb vôbec. Môžete ju použiť na veľké plochy, ako sú napríklad steny či podlahy. Výborne sa však hodí aj na sedačku alebo ako farba doplnkov.

S béžovou dokážete na jednej strane vytvoriť upokojujúcu, harmonickú atmosféru, na druhej strane môže pri správnej kombinácii s inými farbami pôsobiť sviežo, živo a energicky. Poskytuje vám teda veľa možností dať obývacej izbe presne taký charakter, po akom túžite. Nie ste stále presvedčení o tom, že béžová je tá správna voľba aj do vašej obývačky? Prečítajte si náš článok a možno zmeníte názor.

Béžová sedačka – čo povie béžová farba o vás a vašej obývačke?

Názov béžová pochádza z francúzskeho beige a pôvodne označoval prirodzenú farbu vlny. Dnes pod béžovou rozumieme kombináciu bielej a teplej hnedej, ktorá vytvára mäkkú, teplú a elegantnú farbu. Béžová môže mať viac odtieňov, od jemných krémových až po zemitejšie – vďaka čomu máte na výber z celej palety variantov.

Hovorí sa, že po béžovej siahnu najčastejšie tí ľudia, ktorí sú pokojnejší a preferujú pomalšie životné tempo. Najväčšou prednosťou tejto farby je práve jej neutrálnosť. Nie je ani biela, ani hnedá a dá sa zladiť takmer s každou inou farbou. Dá sa kombinovať v dvoch rovinách:

obyvacka s bezovym gaucom

Prečo by ste si mali vybrať práve béžový gauč?

Kúpa sedačky je zvyčajne investícia na dlhšie obdobie. Zrejme málokto kupuje sedačku s tým, že ju o rok či dva vymení. Pri správnej údržbe vám kvalitná sedačka môže vydržať aj 10 rokov, a preto by ste pri jej výbere mali dobre zvážiť výber farebného prevedenia. Za tak dlhý čas sa totiž môže stať mnohé. Čo ak sa napríklad rozhodnete, že sa vám nepáči štýl, v ktorom ste obývaciu izbu pár rokov dozadu zariadili? Prípadne vám napadne zmeniť farebnú kompozíciu a priestor trošku oživiť?

Oveľa jednoduchšie je vymeniť ozdobné vankúše, konferenčný stolík či koberec než kupovať novú sedačku. Riešením je, siahnuť po kvalitnej béžovej sedacej súprave, ktorá bude mať neutrálny štýl a dovolí vám tak experimentovať a obmieňať kontrastné prvky okolo nej.

Nepodceňujte výber kvalitného materiálu béžovej sedačky

Keďže béžové sedacie súpravy majú najčastejšie svetlé až krémové odtiene, mali by ste vybrať takú, ktorá má kvalitný poťahový materiál – predovšetkým v prípade, že máte veľkú rodinu s malými deťmi. Svetlé materiály sú totiž vo všeobecnosti náchylnejšie na vznik fľakov. Je na nich tiež viac vidieť opotrebovanie látky, no a určite viete, že raz za čas sa nejaká tá „nehoda“ s vyliatym nápojom či kreatívnou ratolesťou pritrafí. Najlepšie teda urobíte, ak vyberiete látku s:

V našom sortimente patria medzi takéto látky napríklad:

Whisper 16

Tunis 2321

Rosario 451

Primo 84

Paros 1

Monolith 02

Mono 243

Luxo 6609

Casablanca 2301

Bristol 2455

Bahama 33

Amor Velvet 4304

Béžová rohová sedačka

Rohové sedačky sa skvelo hodia do menších, ale aj väčších obývacích izieb. Ponúkajú viac miesta na sedenie a leňošenie než klasické pohovky a súčasne sú možnosťou, ako efektívne využiť roh miestnosti. Dá sa povedať, že úložné priestory a rozkladanie sedacej súpravy sú dnes už štandardom, a preto sú súčasťou aj našich rohových sedacích súprav. Ako bonus nájdete pri niektorých modeloch možnosť „vylepšiť“ si sedačku o rôzne doplnky, ako sú napríklad minibary, držiaky na poháre, nabíjacie stanice či dokonca zabudovaná lampička.

Béžové sedačky v tvare U

Ak hľadáte sedaciu súpravu do veľkej miestnosti, pravdepodobne vám padne zrak na niektorú zo štýlových sedačiek v tvare U. Sú veľké, poskytujú dostatok miesta na pohodlné leňošenie pre celú rodinu, prípadne štedrý priestor pre usadenie návštevy.

Je málo pravdepodobné, že keď takúto veľkú sedačku do miestnosti umiestnite, budete ju chcieť o 2 či 3 roky meniť. Keďže sa táto mohutná sedačka stane stredobodom miestnosti, odtieň neutrálnej béžovej bude ideálnou voľbou na dlhé roky dopredu. Doladiť ju môžete ozdobnými vankúšikmi. K vankúšikom zladíte koberec či závesy a v prípade, že sa rozhodnete farebnú kombináciu zmeniť, stačí vám vymeniť doplnky. Sedačka bude zaručene vždy pôsobiť štýlovo a veľkolepo.

Béžová obývačka alebo ako skombinovať béžovú sedačku s ostatnými farbami?

Tým, že je béžová neuveriteľne neutrálna, môžete ju skombinovať takmer s hocijakou inou farbou. Pokiaľ chcete vytvoriť príjemné, pokojné, útulné a súčasne nadčasové prostredie, siahnite pri zariaďovaní obývačky po farbách v rôznych odtieňoch béžovej, prípadne ju nakombinujte s elegantnou bielou alebo čiernou.

Ak však chcete miestnosti dodať trošku života, energie a sviežosti, vyskúšajte kombinácie so sýtejšími a výraznejšími farbami. Pokojne siahnite po žltej, oranžovej, námorníckej modrej či lesnej zelenej. V týchto odtieňoch môžete doladiť ostatný bytový textil, ako sú koberce, závesy, dekoratívne prikrývky a vankúšiky.

Zvažujete kúpu novej sedacej súpravy?

Pozrite si ponuku našich moderných a kvalitných sedacích súprav a nechajte sa inšpirovať desiatkami krásnych farebných prevedení.

Naše novinky v ponuke

×