Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Inšpirujte sa jarnými veľkonočnými dekoráciami

Určite sa zhodneme na tom, že príprava veľkonočných dekorácií nám robí veľkú radosť. Je k nej síce treba trošku času a hlavne ten správny nápad, na druhej strane však symbolizuje to, že jar už skutočne prišla a po dlhej zime sa konečne môžeme tešiť z príjemných slnečných dní.

Príprava veľkonočných dekorácií nás iste neobíde ani tento rok. Rozhodli sme sa preto ukázať vám pár našich tipov na veľkonočné dekorácie, ktoré ľavou-zadnou zvládnete vyrobiť napríklad aj s deťmi. Čo na to budete potrebovať?

 

Veľkonočné dekorácie na stôl

Bahniatka sú pre nás krásnym symbolom jari a zobúdzajúcej sa prírody. Na Veľkú noc preto nechýbajú snáď ani v jednom dome. Ich dekorácia pritom vôbec nie je zložitá a s aranžovaním si nemusíte lámať hlavu. Bahniatka stačí samotné postaviť do vázy s vodou, poprípade na ne povešať veľkonočné vajíčka. Vytvoria vám veľmi jednoduchú, no zároveň krásnu veľkonočnú dekoráciu, ktorá bude všetkým pripomínať začínajúcu jar.

velkonocna dekoracia

Zdroj foto: pinterest.com

Dekorácia s modricami

Keďže modrice patria medzi prvé jarné kvetiny, môžete si ich užívať už od skorej jari. Ak nemáte k dispozícií vonkajšiu záhradku, šikovne sa dajú naaranžovať aj do veľkonočnej dekorácie na stôl.

jarne dekoracie

Zdroj foto: pinterest.com

Na výrobu tejto jarnej dekorácie budete potrebovať len klasický zaváraninový pohár, modrice s cibuľkami, slamu, kúsok jutového špagátu, jarný obrázok a kamienky či vajíčka. Postup je potom veľmi jednoduchý. Do pohára najprv uložte vajíčka a slamu, na ktoré prídu modrice aj s cibuľkami. Aby dekorácia vyzerala zaujímavejšie, jutovým špagátom previažte cez pohár veselý jarný obrázok, napríklad kresbu zajaca, ako aj na priloženom obrázku.

 

Veľkonočné dekorácie s vajíčkami

Veľká noc bez maľovaných vajíčok? To si snáď ani nevieme predstaviť. Na veľmi jednoduchú veľkonočnú dekoráciu vám postačí pár prútikov zlatého dažďu a maľované vajíčka, ktoré doma určite nájdete aj z predošlých rokov. Pre retro efekt môžete miesto vázy využiť starú kandličku na mlieko.

veľkonočná dekorácia

Zdroj foto: pinterest.com

Nápady na veľkonočné dekorácie pre deti

Ak potrebujete doma zabaviť malé šikovné ručičky, dajte im vyrábať niečo, čo neskôr aj využijete. Deti vám vďaka svojej fantázii môžu vyrobiť skutočne efektné dekorácie, pričom sa skvelo zabavia a vám ušetria čas. Naším tipom na veľkonočné dekorácie pre deti sú takéto papierové vajíčka, ktoré môžete neskôr povešať na prútiky bahniatok či zlatý dážď.

velkonocne dekoracie

Zdroj foto: pinterest.com

Veľkonočné dekorácie z dreva

Práca s drevom je náročná najmä na náradie, ktoré k opracovávaniu dreva potrebujete. My sme však pre vás vybrali dekoráciu, na ktorú nebudete potrebovať nič špecifické. Na výrobu tohto kvetináčika vám postačia klasické záhradné nožnice na stromy, poprípade malá pílka.

jarne velkonocne dekoracie

Zdroj foto: pinterest.com

Jednotlivé konáriky si „nastrihajte“ na menšie časti a potom ich tavnou pištoľou prilepte k forme. Ako forma vám môže poslúžiť starý plastový kvetináč, miska, no napríklad aj kus polystyrénu. Kvetináč môžete vyrobiť aj bez formy a to tak, že budete konáriky lepiť o seba.  Čo do kvetináču zasadíte, je len na vás. Využiť môžete kvetiny a mach ako na vrchnom obrázku, ale napríklad aj milé zvieracie sošky ako na spodnom obrázku.

veľkonočná dekorácia

Zdroj foto: pinterest.com

Veríme, že sa vám naše tipy na dekorácie zapáčili a možno si niektorú z nich aj sami vyrobíte. Ak máte aj vy nejakú skvelú inšpiráciu na veľkonočnú dekoráciu do vašej obývačky, pošlite nám ju do správy. Prajeme vám príjemné chvíle pri dekorovaní.

Naše novinky v ponuke

×