Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Výhody sedačiek z ekokože: Čo by ste o nich pred kúpou mali vedieť?

Popularita sedačiek z ekokože sa zvyšuje. Ľudia stále častejšie siahajú po ekokoži než po prírodnej koži. Majú na to hneď niekoľko dôvodov: suma, univerzálnosť a v neposlednom rade aj ohľaduplnosť k zvieratkám. Ak ste o nej ešte nepočuli, alebo zvažujete kúpu sedačky z ekokože, určite by ste o nej mali vedieť pár vecí. Dnes vám teda predstavujeme ekokožu, jeden z najkvalitnejších materiálov, aký u nás v ponuke máme.

 

Čo to je ekokoža?


Ekokoža, inak nazývaná aj syntetická koža, je dvojvrstvový poťahový materiál. Ako podklad slúži bavlna, na ktorú sa nanáša vrchná vrstva 100% polyuretánu. Na prvý pohľad je od pravej kože takmer nerozoznateľná, ľudia si ju však často spájajú s koženkou. V skutočnosti je ale ekokoža omnoho kvalitnejšia. Ako materiál je navyše veľmi univerzálna, ľahko ju prešijete aj na šijacom stroji.

 

 

Najväčšie výhody ekokože


Keďže dopyt po ekokoži ako poťahovom materiáli stále rastie, zvyšuje sa aj tlak na výrobcov. Tí sú nútení kvalitu poťahovej látky neustále zvyšovať, čo len nahráva nám spotrebiteľom. Dnes je kvalita ekokože neporovnateľne vyššia ako v minulosti. Kedysi to bol materiál, ktorý ľudia volili pre jeho nízku cenu, dnes je to však už štýlová a kvalitná látka s mnohými výhodami.

Ekokoža vám do bytu určite zapasuje, keďže ju nájdete v mnohých farebných prevedeniach. Jej najväčšou výhodou je, že je veľmi odolná voči oderu. Okrem toho je to látka pevná a obojstranne priedušná. Hovorí sa o nej, že „dýcha“.

 

Aké sú hlavné rozdiely medzi kožou a ekokožou?


Najväčšou prednosťou ekokože oproti pravej koži je fakt, že vďaka svojmu zloženiu je ekokoža vhodná aj pre alergikov. Najväčším mínus je naopak jej životnosť. Poťahy z kože majú ešte stále vyššiu životnosť ako poťahy z ekokože. Odráža sa to však aj na sume za obidva materiály.

Naše skúsenosti s ekokožou však hovoria, že ak sa budete o sedačku správne starať a vhodne ju ošetrovať, tiež vám vydrží veľmi dlho. Jej životnosť je teda priamo úmerná aj jej nižšej cene oproti pravej koži. Na obrázku môžete vidieť porovnanie kože a ekokože.

 

 

Ako čistiť ekokožu?


Čistením poťahových materiálov sedačiek sme sa nedávno zaoberali v tomto článku. 

V zásade ekokožu nijak chemicky neošetrujeme. Určite netreba nepoužívať ani prípravky určené na pravú kožu. Smietky v rohoch sedačky je najlepšie povysávať. Na zvyšok postačí handrička navlhčená vo vode alebo v slabom mydlovom či jemnom saponátovom roztoku.

Najväčší problém vzniká po obliatí sedačky tekutinami. Keďže je obojstranne priedušná, tekutina rýchlo môže vsiaknuť až do vnútra sedačky. Vtedy treba byť pohotový a nechať tekutinu rýchlo vsiaknuť do suchej handričky alebo obrúsku, následne len znovu poutierať navlhčenou handričkou.

Obľúbený materiál našich zákazníkov


Ekokoža je určite skvelým materiálom pre všetkých, ktorí majú radi kožené materiály, no z dôvodu alergií či ohľaduplnosti k zvieratám si ich nekupujú. Nie je to však len náhrada za pravú kožu. Ekokoža je krásny a kvalitný materiál, ktorý vynikne tak ako v business priestoroch, tak aj v teplých a harmonických obývačkách.

Ak nad kúpou ekokože ešte stále rozmýšľate alebo máte nejaké iné otázky, napíšte nám a my vám radi odpovieme. Ak už, naopak, takúto sedačku doma máte, podeľte sa s nami o vaše skúsenosti v komentároch a poraďte tak aj ostatným, ktorí sa ešte stále nevedia rozhodnúť, či je ekokoža pre nich tá pravá.

Zdroj foto: pinterest.com

Naše novinky v ponuke

×