Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Luxusné sedačky pre náročných: Ako do obývačky vniesť nádych luxusu bez toho, aby ste minuli celý majetok?

Snívate o luxusnej rohovej alebo u-čkovej sedačke? Pomôžeme vám s jej výberom. Nie každá luxusná sedačka musí byť talianskej výroby a z pravej kože, aby uspokojila nároky aj tých najnáročnejších zákazníkov. Luxusná sedačka by mala spájať kvalitu, dizajn a predovšetkým spĺňať vaše predstavy. Prečítajte si viac o tom, ako môže luxusná sedačka vyzerať, čo by mala spĺňať a nechajte sa inšpirovať u nás v Nabytok4you.

Luxusná sedačka - ako ju charakterizovať?

Pre každého predstavuje slovo „luxusné“ niečo trošku iné. Niekto si potrpí na jedinečnom dizajne a tvare, pre iného spočíva luxus v použití konkrétnych materiálov, prípadne sledovaní najmodernejších trendov. Ponuka sedacích súprav je v dnešnej dobe naozaj široká. Niektorí predajcovia a výrobcovia sa sústreďujú na cenovo dostupné sedačky, iní sa zas venujú výrobe jedinečných kúskov, ktoré sú drahšie a je ich len obmedzený počet. Na svoje si teda prídu nielen „bežní smrteľníci“ ale aj tí najnáročnejší zákazníci. Stačí si len dobre vybrať.

Kvalita ako hlavný znak luxusnej sedačky

Podľa nášho názoru by mala byť hlavným znakom luxusnej sedačky kvalita. Veď len málokto si sedaciu súpravu kupuje na 1 – 2 roky. Väčšinou ide o kus nábytku, ktorý s vami potiahne 7, 10 a možno aj viac rokov. Základným kritériom pri výbere by teda mala byť kvalita použitého materiálu, a to nielen čo sa týka konštrukcie, rozkladacích systémov, ale samozrejme aj poťahového materiálu. Luxusnú sedačku teda vyberajte nielen podľa toho, či sa vám páči, ale aj na základe kvality materiálov a výroby.

Sedacia súprava BARTON VIII Pravý roh

Aký tvar sedacej súpravy pôsobí najluxusnejšie?

Sedacie súpravy sú dostupné v rôznych štýloch, typoch, modelových radoch a dizajnoch. Každý si teda nájde to svoje, či už hľadá vintage, útulnosť, eleganciu alebo luxus. Ak patríte k tým ľuďom, ktorí luxusnú sedačku vidia ako sedaciu súpravu s „ostrejšími“ líniami a moderným dizajnom, budú sa vám páčiť napríklad naše modely Santé IV, Santé VI, Grecco X a Gabiio V.

Luxus sa môže skrývať aj v oblejších tvaroch či určitom type sedacích súprav, ako sú napríklad sedačky chesterfield. Závisí to predovšetkým od toho, čo sa vám osobne páči a čo vo vás vyvoláva pocit luxusu, honosnosti a prepychu. Luxusný dojem však veľmi často nesúvisí ani tak s tvarom, ako s poťahovým materiálom, prípadne farbou sedacej súpravy.

Aká farba sedí luxusnej sedačke?

Existuje široká paleta farieb používaných v interiérovom dizajne. Trendy sa menia, môžete si napríklad všimnúť, že iná farba je v kurze na jar, iná zas na jeseň a počas zimy. Sú ale aj také farby, ktoré zaraďujeme medzi stálice. Sú v móde vždy a miestnosti dodávajú nádych elegancie, ladnosti a samozrejme luxusu. Ak teda hľadáte luxusnú a nestarnúcu sedačku, určite sa poobzerajte po sedačke v čiernej alebo bielej farbe.

Čiernabiela sú základné farby. Veľmi dobre sa kombinujú a za predpokladu, že ich vhodne zladíte so zvyškom interiéru, dodajú obývacej izbe želaný luxusný vzhľad. Veľmi honosne a luxusne pôsobí aj smaragdovo zelená či petrolejová sedačka. Ak sa nebojíte skúšať a kombinovať, môže byť pre vás vhodná napríklad aj sedacia súprava v tmavofialovej, prípadne bordovej farbe, skombinovaná so zlatými doplnkami.  

cierna sedacka v obyvacke

Túžite po čiernej sedačke v obývačke? Inšpirujte sa týmito štýlovými interiérmi

Trojpohovka SANTÉ

Biela sedačka: Kedy je biela sedačka vhodnou voľbou a ako si ju správne vybrať?

petrolejova sedacka

Petrolejová sedačka: Vneste do vašej obývacej izby nádych elegancie a luxusu

Horúcim trendom v interiéri je smaragdová sedačka, ako ju zladiť s inými farbami?

Luxusná sedačka by mala mať luxusný poťahový materiál

Vedeli ste, že aj poťahové látky majú svoje parametre a že nie je látka ako látka? Poťahové materiály na sedačky sa rozdeľujú predovšetkým podľa gramáže, odolnosti voči oderu a tiež napríklad podľa ochrany proti zašpineniu.  

Čím má látka vyššiu gramáž, tým je hrubšia, pevnejšia a samozrejme aj odolnejšia. Štandardne sa pri výrobe sedacích súprav používajú poťahové materiály s gramážou od 140g/m2. Tie sú ale vhodnejšie skôr na menej zaťažované sedacie súpravy. Ak sa na vašej sedačke bude veľa a často sedieť či leňošiť, mali by ste si vybrať poťahovú látku s gramážou od 300g/m2. Tieto parametre zaistia, že sedačka dlho ostane ako nová a aj po čase bude stále pôsobiť luxusne.

Každá látka používaná na poťahovanie sedacích súprav by mala prejsť testom Martindale. Ide o test vykonávaný výrobcom, pri ktorom sa za strážených podmienok zisťuje priemerný počet otáčok potrebný na poškodenie látky. Zjednodušene povedané, čím viac Martindale bodov vaša vyhliadnutá poťahová látka má, tým je odolnejšia a trvácnejšia. Bežné poťahové materiály majú od 25 000 do 40 000 Martindale bodov, tie extra odolné sú hodnotené aj na 90 000 bodov.

Viete, ako to chodí. Dáte si večer k filmu pohár vína či teplý čaj, stačí malá nepozornosť a fľak je na svete. A to ani nehovoríme o tom, čo s poťahom dokáže urobiť domáce zvieratko a malé deti. Aj tých najnáročnejších milovníkov luxusných sedačiek však určite poteší, že si môžu vybrať poťahovú látku s povrchovou úpravou proti fľakom a presakovaniu tekutín. Existuje viacero takýchto úprav. U nás napríklad nájdete poťahové látky s úpravami Cleanaboo alebo Uniclean.

Ak chcete, aby vaša luxusná sedacia súprava vyzerala čo najdlhšie ako zo škatuľky, vyberte si poťahový materiál s odolnosťou voči žmolkom. Určite ste už žmolky niekedy videli – sú to malé chumáčiky vlákien materiálu v tvare guličky, vznikajúce trením. Mohli by ste totiž mať aj tú najluxusnejšiu sedačku na svete, no ak sa na nej objavia žmolky, bude vyzerať nekvalitne a opotrebovane.

Poťahové látky z našej ponuky, ktoré zo sedacej súpravy urobia luxusnú sedačku

Okrem kvality materiálu nesmieme zabudnúť ani na to, aká je látka na pohľad a na dotyk. Luxusne vyzerajú zamatové, plyšové a iné, na dotyk hladké a príjemné, materiály. Z našej ponuky by sa vám mohli páčiť napríklad materiály Amor Velvet, Uttario Velvet či Granada.

Nájsť sedaciu súpravu, ktorá spĺňa všetky „kritériá luxusu“ a súčasne vám nezruinuje peňaženku, môže byť niekedy boj. Nám však záleží aj na našich najnáročnejších zákazníkoch. Preto sme urobili všetko pre to, aby si u nás každý vedel vybrať svoju vysnívanú luxusnú sedaciu súpravu. Nájdite si model, ktorý sa vám páči, zvoľte si poťahový materiál s nádychom luxusu a doplňte sedaciu súpravu o skvelé a moderné vychytávky.

Naše novinky v ponuke

×