Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Modrá sedačka v obývačke. Ako ju zladiť s ostatným nábytkom?

Nestarnúca, nadčasová a krásna: taká je modrá farba – večná klasika. Ponúka stovky odtieňov a v neposlednom rade aj stovky kombinácií, ktoré v interiérovom dizajne šikovne využijete. Pozrite sa spolu s nami, ako modrú sedačku kombinovať, akú náladu do vášho domova prinesie a prečo by ste mali pri výbere sedačky zvážiť aj túto farbu?

Ako modrá sedačka zmení ráz vašej obývačky?

Modrá je nestarnúca a nadčasová farba. Nikdy nevyjde z módy ani neomrzí. Do interiérov vnáša pokoj a harmóniu, preto je viac než vhodná aj do obývačiek či spální. Nádherne vynikne na malom bytovom textile, ale aj na veľkých plochách, ako sú napríklad závesy či sedacie súpravy.

sedačka v tvare U VENTO VI Ľavá
Sedacia súprava Vento VI

My modrú obdivujeme predovšetkým na sedačkách. Modrá sedačka totiž dodá obývačke jedinečný charakter, ktorý by sme mohli nazvať aj oázou pokoja. Podľa psychológie farieb je práve modrá farba nositeľkou istoty a bezpečia. Stáva sa tak zhmotnením pohody, ktorú by každý chcel doma cítiť.

V dizajne platí: Modrá je dobrá

Modrá farba je symbolom oblohy, vody a vzduchu. Spájame ju s vernosťou, dôverou a intelektom, vďaka čomu býva často používaná aj v akademickom prostredí. Jej najväčšia moc sa ukrýva v tom, ako pôsobí na našu psychiku: dokáže nás upokojiť, uvoľniť a navodiť pozitívne myšlienky. Ani ten najtmavší a najsýtejší odtieň modrej farby nie je rušivý. Vďaka tomu sa používa tiež v detských izbách, harmonicky pôsobí aj na senzitívnych ľudí.

Modrú sedačku môžete skombinovať do rôznych štýlov

Páči sa vám námornícky, elegantný alebo vintage štýl? S modrou sedačkou sa vám podarí obývačku zariadiť v akomkoľvek štýle. Modrá farba je natoľko univerzálna, že sa hodí prakticky k čomukoľvek. Skvelo ladí s drevom aj kovovými výrobkami. Skombinovať ju môžete s akoukoľvek inou farbou, záleží len na tom, aký odtieň modrej zvolíte.

Dôležitý je odtieň modrej farby

Modrá farba nám ponúka širokú škálu odtieňov. Kráľovská modrá, kovová modrá, tyrkysová či slabučko modrá farba oblohy – všetky zachovávajú všeobecné vlastnosti modrej farby, no v dizajne pôsobia trošku rozdielne. Čím tmavší odtieň zvolíte, tým razantnejšie obývačka pôsobí.

Kráľovská modrá je napríklad vyslovene elegantná farba, hodí sa preto do noblesnejších interiérov. Odtiene tyrkysovo-modrej nádherne zapadnú do moderných obývačiek. Skvelo ladia s neopracovaným drevom, oživiť nimi môžete napríklad aj interiér v škandinávskom štýle.

Jemné, slabo modré sedačky naopak vzbudzujú čistú harmóniu a pokoj. Prinesú svetlo do tmavých miestností, alebo zvýraznia pozitívnu energiu v svetlých, vzdušných interiéroch. Zladíte ich k akémukoľvek nábytku.

Ako zariadiť obývačku s modrou sedačkou?

Modrá sedačka do bytu prináša istú dávku sofistikovanosti, a to bez ohľadu na to, do akého štýlu ho zariadite. Pri zariaďovaní si preto vždy odpovedajte na otázku: Akú náladu chcem v obývačke navodiť? Podľa toho vyberte odtieň poťahu sedačky. Až keď budete mať definitívne vybraté, hľadajte ten správny nábytok. Sedačka by mala byť prvým kúskom, ktorý si do novej obývačky vyberiete.

Naše novinky v ponuke

×