Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Výber pohovky na spanie nepodceňujte. Čo by ste mali pri jej kúpe zohľadniť?

Hľadáte rozkladací gauč na spanie? Možno zariaďujete hosťovskú izbu a potrebujete ušetriť miesto šikovnou pohovkou, ktorá sa raz-dva zmení na posteľ pre vašu návštevu. Veľmi často sa však stretávame aj s tým, že naši zákazníci hľadajú z priestorových dôvodov pohovku vhodnú na každodenné spanie.

Či už patríte k prvej alebo druhej skupine, pripravili sme si pre vás pár tipov na výber pohovky na spanie. Prečítajte si, čo by ste pri výbere takejto pohovky nemali podceňovať a objavte krásne modely z našej ponuky.

Sú pohovky a gauče vhodné na každodenné spanie?

Hneď na úvod by sme mali spomenúť, že každodenné spanie nie je primárnou funkciou pohoviek, gaučov či sedačiek, a to ani tých rozkladacích. Postele a matrace sú vyrábané tak, aby počas spánku zaručovali nie len pohodlie, ale aj potrebnú oporu pre chrbticu a celú vašu kostru. Týchto kritérií sa však výrobcovia sedačiek nevyhnutne držať nemusia, preto z dlhodobého hľadiska nemusí byť spanie na pohovke vhodné.

Na druhej strane je ale pravda aj to, že vzhľadom na aktuálne módne trendy a tiež priestorové možnosti bytov, je pre mnohých mladých ľudí nevyhnutné hľadať multifunkčný nábytok. Tomu sa prispôsobuje aj samotný trh a výrobcovia prinášajú modely nábytku a zariadenia s viacúčelovým využitím. K multifunkčnému nábytku zaraďujeme napríklad aj pohovky a gauče, ktoré sa vďaka rozkladaniu dokážu zmeniť na posteľ.

Akú pohovku na spanie vybrať?

V prvom rade by ste si mali premyslieť, či na pohovke budete spať pravidelne alebo len príležitostne. Pokiaľ hľadáte sedačku do malého bytu, ktorá počas dňa poslúži ako gauč a večer ako vaša posteľ, lepšie je siahnuť po rozkladacej pohovke s matracom alebo naozaj kvalitnou výplňou. V prípade, že bude pohovka slúžiť ako posteľ len pre vašu návštevu, postačí aj bežne používaná výplň.

pohovka na spanie

1. Vyberajte pohovku s kvalitnou konštrukciou

Kvalitná konštrukcia gauča garantuje, že sa nábytok po niekoľkých týždňoch používania nezmení na vŕzgajúcu kopu vankúšov. Brať ohľad by ste pritom mali nie len na záťaž, ktorú spôsobí sedenie a spanie, ale aj pravidelné rozkladanie a skladanie pohovky.

2. Dajte pozor na veľkosť spacej plochy

Ak má pohovka po rozložení šírku spacej plochy 120 cm, je skôr vhodná pre jedného človeka, prípadne pre párik zvyknutý spávať vo vrúcnom objatí. Pre dvojicu sú ideálne rozmery so šírkou 140 cm a viac.

3. Zainvestujte do kvalitnejšej výplne matraca

Výplň pohoviek je často z PUR peny, ktorá nie je prispôsobená na pravidelné spanie. To znamená, že sa ľahko znehodnotí, preleží a po čase sa vám na pohovke nebude spať pohodlne. Pokiaľ hľadáte pohovku na spanie a máte možnosť zvoliť si kvalitnejšiu výplň, určite sa vám táto investícia vyplatí. Lepšie je tiež zvoliť vyšší matrac.

Ak výrobca alebo predajca neponúka možnosť výberu, môžete si vašu pohovku vylepšiť podložkou na matrace, prípadne takzvaným vrchným matracom. Vrchné matrace zvýšia komfort pri používaní, ochránia pôvodný matrac a sú veľmi ľahko skladovateľné. Pozrite si napríklad náš vrchný matrac Topper.

4. Nepodceňujte výber poťahového materiálu

Kvalitný poťah dokáže predĺžiť životnosť vašej rozkladacej pohovky aj o niekoľko rokov. Menej kvalitné poťahy majú tendenciu rýchlo stratiť farebnosť, môžu sa na nich objaviť žmolky, vydraté miesta či fľaky. Na našom e-shope nájdete desiatky kvalitných materiálov, pričom mnohé disponujú nie len vysokou gramážou, ale aj špeciálnymi povrchovými úpravami práve proti žmolkovaniu, strate farebnosti, škvrnám a podobne.

Poťahový materiál
Bristol

Poťahový materiál
Uttario Velvet

Poťahový materiál
Solo

Poťahový materiál
Pecos

Poťahový materiál
Mono

Poťahový materiál
Jaguar

Poťahový materiál
Amor Velvet

Poťahový materiál
Casablanca

Ešte ste nenašli ten správny poťah?

Pozrite si našu kompletnú ponuku poťahových materiálov na sedačky. Objavte desiatky kvalitných materiálov a stovky farebných variantov.
Pozrite si rozkladacie pohovky na spanie z nášho e-shopu

Naše novinky v ponuke

×