Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

XL sedačky v tvare U: Ideálne do veľkých obývačiek aj pre veľké rodiny

Pri výbere a následnej kúpe novej sedacej súpravy si ako prvú musíte zodpovedať tú najdôležitejšiu otázku: Čo od sedačky očakávam? Hľadáte len dizajnový kúsok, alebo naozaj funkčnú súčasť obývačky, ktorá poskytne miesto pre oddych aj zábavu? Ak sa prikláňate skôr k druhej možnosti, potom pri výbere určite narazíte aj na XL sedačky v tvare U. Pre koho sú tieto sedačky vhodné a čím sú výnimočné oproti iným modelom? Pripravili sme si pre vás ďalší článok zo série poradcu k výberu novej sedačky.

Čím sa XL sedačky v tvare U líšia od ostatných modelov?

Pokiaľ sa zamýšľate nad tým, aká je to XL sedačka v tvare U, opis je veľmi jednoduchý: je to naozaj veľmi veľká sedačka, s jedným hlavným sedom a dvomi krídlami, takže jej tvar pripomína písmenko U. V našom e-shope označujeme ako XL sedačku taký model, ktorý je širší ako 365 cm. Každý výrobca má však vlastnú mieru označenia XL sedačky, a preto nie je možné určiť jej univerzálne rozmery.

Na prvý pohľad sa XL sedačka od štandardne veľkej sedačky líši len rozmermi. Je širšia, a zväčša aj hlbšia, vďaka čomu poskytne miesto na sedenie pre väčší počet ľudí. Rozdiel však spočíva aj v iných parametroch. Keďže je sedačka väčšia, a je určená pre viac ľudí, tým pádom musí byť schopná uniesť ťažšie váhy. XL sedačky majú teda pevnejšiu konštrukciu, sú stabilnejšia a zväčša je v nich všitý aj kvalitnejší a odolnejší matrac.

Je XL sedačka vhodná aj pre vás?

Máte veľkú rodinu alebo veľkú obývačku? Ak ste si aspoň na jednu otázku odpovedali „áno“, aj naša odpoveď znie: „áno, XL sedačka v tvare U je vhodná aj pre vás.“ Pohodlne sa na nej usadí 6 aj viac osôb, takže bude mať každý člen rodiny svoje miesto na leňošenie. Všetky XL sedačky z našej ponuky navyše disponujú veľkým úložným priestorom a možnosťou rozloženia na príležitostné spanie. Pohodlne sa na nich vyspia aj 3 osoby.

Druhým faktorom výberu XL sedačky je veľký priestor v obývačke. Pri zariaďovaní totiž platí veľmi jednoduché pravidlo: veľká obývačka = veľká sedačka. Umiestniť ju môžete k stene ale aj do stredu miestnosti, vďaka čomu opticky rozdelíte priestor na viac zón. Ak hľadáte inšpiráciu na to, ako zariadiť veľký priestor, pozrite si náš nedávny článok Sedačka do veľkej obývačky. Nájdete v ňom tipy a zásady, ktoré vám pomôže zariadiť obývačku štýlovo ale aj funkčne.

Vyberáte novú sedačku?

Pozrite si všetky modely našich veľkých sedačiek v tvare U.

XL sedacie súpravy v tvare U nájdete aj u nás

V našom sortimente nájdete sedačky od veľkosti S až po XL. XL sedačiek síce nie je veľa, no vďaka ich vysokej variabilite si určite vyberiete. Sami si môžete zvoliť typ a farbu poťahovej látky, kvalitu matraca a tiež dizajn doplnkov aj nožičiek. Z XL sedačiek pre vás vyberáme nasledovné modely:

U sedacia súprava Solvado V

Pohodlné sedenie sedacej súpravy Solvado V je doplnené o rozdeľovací prvok, v ktorom sa nachádza vstavaný držiak na pohár a minibar. Vďaka nim budete mať vždy všetko po ruke a môžete si užívať ničím nerušený relax. Okrem minibaru má sedačka dva rozdelené úložné priestory a elegantné nožičky. Jej rozmery sú:

  • šírka: 368 cm
  • hĺbka: 173, 223 cm
  • výška: 100 cm.
Sedačka v tvare U Murena V

XL účková sedačka Murena V vám zaručene prinesie komfort. Stačí si sadnúť a všetko potrebné budete mať po ruke. Je tiež rozdelená deliacim prvkom so zabudovaným minibarom, držiakmi na poháre, a dokonca aj nabíjacou stanicou. S rozmermi 371 cm (šírka) x 170 a 221 cm (hĺbka) poslúži naozaj celej rodine. Rovnako ako sedačka Solvado V je postavená na vyšších, 10 cm vysokých nožičkách.

XL sedacia súprava Rico V

Rico V je naozaj nevšedná, no maximálne pohodlná sedacia súprava. Bola nadizajnovaná pre ľudí, ktorí si chcú na sedačke oddýchnuť, pozrieť dobrý film či prečítať knihu. Jej najväčšou prednosťou sú polohovateľné opierky hlavy, vstavaný minibar a držiaky na poháre, rozmery má 392 cm (šírka) x 184 a 210 cm (hĺbka). Je to vôbec najširšia sedačka z nášho sortimentu, no nedisponuje takou hĺbkou, ako predošlé 2 modely.

Naše novinky v ponuke

×