Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Ako vybrať sedačku vo vidieckom štýle? Stačí vám pár trikov

Predstavte si tú jedinečnú atmosféru vidieckeho bývania. Ten krásny útulný interiér, ktorý srší teplom skutočného domova. Bývanie vo vidieckom štýle je jednoducho sen, ktorý sa dá ľahko dosiahnuť. Stačí pár detailov a aj vaša obývačka môže vyzerať úplne inak. Viete, ako prerobiť napríklad sedačku do vidieckeho štýlu?

 

Stavte na prírodu a útulnosť

Vidiecky štýl sa snaží preniesť prírodu do interiérového dizajnu. Aj preto využíva najmä prírodné materiály ako drevo, kameň alebo hlinu. Jeho výrazným prvkom je aj rustikálny nábytok, ktorý ale nepôsobí surovo. Naopak, cieľom vidieckeho bývania je dosiahnuť útulnosť pohodlnosť, aby sa človek po ťažkom dni vrátil do teplého a vrúcneho domova.

Univerzálny dizajn vidieckeho bývania však neexistuje. Vidiecke štýly rozlišujeme podľa oblasti, z ktorej pochádzajú. Poznáme ich viacero – provensálsky, škandinávsky či anglický. Aké sú v nich rozdiely?

 

Sedačka vo vidieckom štýle z Francúzska

Francúzsky vidiek sa odráža predovšetkým v provensálskom štýle. Má romanticko-nostalgický nádych a typické sú preň hlavne pastelové farby, patina či kvetiny. Symbolickou  kvetinou je najmä levanduľa, ktorá symbolizuje pôvod tohto štýlu – slnečné a rozkvitnuté Provensálsko.

sedacka vo vidieckom style

Zdroj foto: pinterest.com 

Ak si chcete v provensálskom štýle zariadiť celú obývačku, poobzerajte sa po patinovanom nábytku. Sedačka ladená do provensálskeho štýlu by mala byť mäkká a pohodlná. Zadná opierka by určite nemala byť tvrdá, no tvorená vankúšmi. Inšpirovať sa môžete napríklad našou rohovou sedačkou Paso.

Podstatnú rolu zohráva aj poťah sedačky. S prihliadnutím na provensálsky štýl by mal byť biely, pastelový alebo s kvetinovým vzorom. Kvetinový vzor však môžete využiť aj na inom bytovom textile – vankúšoch, závesoch či prehozoch.

 

Sedačka v anglickom vidieckom štýle

Anglický vidiek vždy zaváňal starobylosťou s nádychom klasickej elegancie. Charakteristickými pre toto vidiecke bývanie sú teda najmä zdobenosť a nádych bohatstva. Dnes sa tieto prvky odrážajú najmä v nábytku z masívneho tmavého dreva, ktorý vyzerá, akoby ste ho mali zo starožitníctva.

sedacka vo vidieckom style

Zdroj foto: pinterest.com 

Všimnúť si to môžete napríklad na fotografii. Interiér je na prvý pohľad moderný, no masívna komoda a starožitné hodiny mu dodávajú klasický nádych. Sedačka v anglickom vidieckom štýle je ale naopak veľmi jednoduchá. Zvoliť preto môžete pohovku s dvojsedom alebo trojsedom v neutrálnej farbe poťahu. Podstatné sú taktiež vankúše na sedačke.

 

Sedačka v škandinávskom štýle

Škandinávsky vidiecky štýl stavia predovšetkým na jednoduchosť. Sú preň typické najmä veľké okná, cez ktoré dovnútra prúdi veľa svetla. Vzhľadom na to, že štýl pochádza zo studených krajín, okrem prírodných materiálov dreva, kameňa či hliny využíva aj kožu a kožušinu.

Sedačka v škandinávskom štýle je dizajnovo jednoduchá a čistá. Takmer vôbec sa nevyužívajú veľké sedačky v tvare u, najčastejšie sú to pohovky s dvojsedom alebo trojsedom, či rohové sedačky s malými drevenými detailmi. Takou je napríklad aj pohovka Bagi, s krásnym čistým dizajnom a detailom vyvýšených drevených nožičiek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naše novinky v ponuke

×