Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Inšpirácie do obývačky: Dizajnové tipy pre vašu novú modernú obývačku

Pri predstave modernej obývačky sa väčšine z nás v mysli objaví chladný, sterilný, ba priam až futuristický interiér. To však ani zďaleka nie je pravda. Moderné neznamená chladné. Moderné môže byť aj príjemné, prívetivé a dokonca aj útulné.

Ak teda túžite v domácnosti po zmene, alebo sa len chcete nechať inšpirovať do budúcnosti, ste na správnom mieste. Prinášame vám niekoľko inšpirácií do obývačky, ktoré vás možno navnadia aj na malú prerábku. Tentokrát vám však nebudeme dávať žiadne rady. Chceme len, aby ste sa pokochali a skutočne inšpirovali týmito nádhernými interiérmi.

 

Inšpirácia do malej obývačky

Máte problém s malou a dispozične zle riešenou izbou? Stáva sa to najmä v panelákových bytoch, kde dispozície izieb nie sú riešené úplne šťastne. Netreba však vešať hlavu. S priestorom sa dá šikovne pohrať aj samotným zariadením. Inšpiráciou do obývačky vám môže byť aj táto izba. Mäkké šedé farby, svetlohnedý nábytok a ostré biele detaily odrážajúce svetlo dávajú tejto stiesnenej izbe jas a dokonalú vzdušnosť.

inspiracia do obyvacky

Zdroj foto: pinterest.com

Dramatické svietidlá

Každá miestnosť potrebuje niečo zvláštne – niečo, čo upúta pozornosť a priestoru dodá jedinečný ráz. V tejto obývačke je to jednoznačne unikátne stropné svietidlo. V miestnosti jednoznačne vyniká, a zároveň skvelo zapadá do priestoru. Všimnite si tiež, ako tvar svietidla kopíruje nožičky stolíka na boku. Podobný dizajn vytvára medzi jednotlivými kusmi nábytku spojenie a zmysel pre jednotu.

inspiracia do obyvacej izby

Zdroj foto: pinterest.com

Čierna & biela do modernej obývačky

Kombinácia čiernej a bielej farby sedí tým z nás, ktorí si na farebnosť príliš nepotrpia. Farby spolu tvoria ostré línie a elegantné siluety, ktoré sú pre moderný dizajn typické. Výsledkom je vzhľad, ktorý je súčasný, moderný, no rodovo neutrálny – a teda sa zapáči mužom aj ženám. Obývačka na fotografii je navyše orientovaná do pôdorysu obdĺžnika, a teda taktiež môže byť pre vás inšpiráciou, aj keď bývate v panelákovom byte.

inšpirácia do obývačky

Zdroj foto: pinterest.com

Moderná minimalistická obývačka

Minimalizmus podporuje myšlienky, že veci, ktoré nie sú absolútne potrebné, môžu byť z interiéru odstránené. Vznikne tým otvorený a nepreplnený priestor. V obývačke sa dá minimalizmu ľahko držať. Stačí sa zbaviť všetkých nepotrebných prvkov – nevyužívaného nábytku, doplnkov či zbytočných dekoratívnych ozdôb. Na oplátku dostanete priestor vyzdvihnúť napríklad nádherné podlahy, presne ako je to aj v tejto obývacej izbe.

inšpirácia do obývačky

Zdroj foto: pinterest.com

Veríme, že vás naše obývačkové inšpirácie zaujali. Ak máte aj vy doma niečo unikátne, s čím by ste sa radi pochválili, pošlite nám fotku do správy na náš Facebook. Možno vyberieme práve vás, fotku vyzdieľame na našom profile a váš domov bude inšpiráciou do obývačky aj pre ďalšie žienky.

Naše novinky v ponuke

×