Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Zelená sedacia súprava: Závan prírody priamo vo vašej obývačke

O zelenej farbe je známe, že upokojuje a navodzuje príjemné pocity. Napriek tomu je to výrazná farba, ktorá upúta oko vášho hosťa a pritiahne na seba pozornosť. Ak sa rozhodnete pre novú sedačku práve v zelenej farbe, mali by ste ju brať ako dominantu obývačky a venovať jej špeciálnu pozornosť. Pri vyberaní doplnkových farieb na nábytok, steny aj doplnky budete musieť byť dômyselný. Ako sa vám ale zelená sedačka odmení za túto námahu?

 

Zelená sedačka na človeka pôsobí harmonicky a optimisticky

Zelená farba je symbolom prírody. Upokojuje, vyžaruje harmóniu a podľa mnohých má moc uzdravovať. Nie nadarmo sa preto hovorí, že príroda lieči. Pohľad na zelenú farbu ľuďom prináša pokoj, nádej, energiu a dokáže zlepšiť náladu.

 

zelena sedacia suprava Zdroj foto: pinterest.com

 

Je to tiež veľmi optimistická farba. Aj preto ju vyhľadávajú najmä emotívni a kreatívni ľudia, ktorí si chcú udržať dobrú náladu, a zároveň sa potrebujú trošku ukľudniť a udržať sa v emocionálnej rovnováhe. Mnoho ľudí si ju obľúbilo aj vďaka jej univerzálnosti. Môžete ju využiť na nábytok v obývačke, kachličky v kúpeľni či stoličky v kuchyni – vždy a všade bude vyzerať jednoducho dokonale.

zelena sedackaZdroj foto: pinterest.com

 

Zelená sedačka pohladí váš byt dotykom prírody

Vďaka využitiu zelenej farby v interiérovom dizajne si môžete veľmi jednoducho priniesť do bytu optimizmus, dobrú náladu a harmóniu. Váš byt pohladí dotykom prírody a navodí v ňom pokojnú a príjemnú atmosféru.

zelena sedacia supravaZdroj foto: pinterest.com

 

Vyžarovanie farby však veľmi závisí od toho, ktorý odtieň zelenej si vyberiete. Ak sa rozhodnete pre tmavozelenú alebo smaragdovú sedačku, vnesiete do interiéru eleganciu, honosnosť a štipku pompéznosti. Naopak svetlozelená alebo hráškovozelená sú viac neformálne. Budú vyžarovať komfort, uvoľnenosť a pohodu.

 

S akými ďalšími farbami či doplnkami sa oplatí skombinovať zelenú sedačku?

Podľa filozofie farieb je k zelenej doplnková farba červená. Pri bytovom dizajne by však táto kombinácia mohla na niektorých ľudí pôsobiť agresívne. Aj preto sme pre vás vybrali iné 2 nadčasové kombinácie, ktoré budú vždy moderné a štýlové:

 

Kombinácia 1: Zelená sedačka s čiernou a bielou

Štýlová a šik kombinácia zelenej, bielej a čiernej sa hodí do moderných bytov, no aj kancelárií. Pri zariaďovaní môžete využívať rôzne odtiene sivej a pohrať sa v priestore so svetlom a tieňmi.

zelená sedačkaZdroj foto: pinterest.com

 

Táto farebná kombinácia nepotrebuje žiadne ďalšie výrazné farby. Zelená sedačka na seba pritiahne pozornosť, pričom biela farba s čiernou na stenách, koberci alebo doplnkoch len vyzdvihnú jej výnimočnosť.

 

Kombinácia 2: Zelená sedačka s bielou a hnedou

Biele steny, hnedá lakovaná podlaha a zelená sedacia súprava – obrázok ako vystrihnutý z časopisu o  dizajne mestských bytov. Takúto kombináciu farieb nájdete najčastejšie v priestranných bytoch s vysokými stropmi a starou podlahou.

zelena sedacia supravaZdroj foto: pinterest.com

 

Biele steny napomáhajú presvetliť celý priestor, podlaha dáva interiéru nádych minulosti a zelená sedačka priam láka k oddychu na nej. Celý interiér pôsobí vzdušne, komfortne a neformálne. Ak vášmu oku lahodí práve táto kombinácia, poteší vás určite aj fakt, že pri zariaďovaní nemusíte mať špeciálne dizajnérske schopnosti. Stačí dodržať 2 základné rady:

  1. doplnky udržujte v tóne s 3 základnými farbami,
  2. menej je niekedy viac.

 

Zelenú sedaciu súpravu nezabudnite doplniť kvetinami

Či už si vyberiete jednu z našich kombinácií, alebo sa rozhodnete zaexperimentovať a do interiéru vpustíte viac výrazných farieb, na jeden podstatný detail nesmiete zabudnúť: K zelenej sedacej súprave jednoznačne patria kvetiny. Mnoho kvetín.

Zelené izbové rastliny ako monstery, kalatei či dracény skvelo dopĺňajú charakter zelenej sedačky a pôsobia ako krásny, živý bytový doplnok. Dodajú vám pokoj, dobrú náladu a ilúziu prírody priamo vo vašej obývačke.

Naše novinky v ponuke

×