Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Výhody sedačiek do tvaru U: Množstvo miesta na sedenie, úložný priestor a moderné funkcie v jednom

Potrebujete veľkú sedačku, na ktorú pohodlne usadíte celú rodinu? Prípadne hľadáte kus nábytku, ktorý poslúži aj ako príležitostné spanie pre návštevu? V tomto prípade ste nad U-čkovou sedačkou už určite premýšľali. Priestranné sedačky v tvare U sa stávajú čoraz väčším hitom. Skrývajú však toho v sebe oveľa viac, než len priestrannosť. Prečítajte si náš článok o výhodách sedacích súprav v tvare U a nájdite tú pravú do vašej obývačky.

1. Najväčšia výhoda sedačky v tvare U: Dostatok priestoru a miesta na sedenie pre každého

Hoci máme na zozname množstvo iných funkcií ktoré veľké U-čkové sedačky prinášajú, miesto na vrchu rebríčka výhod si jednoznačne zaslúži priestrannosť. Veľké rodiny či tí z vás, ktorí radi hostia väčšie skupiny priateľov, určite ocenia, že na týchto sedačkách si nájde miesto naozaj každý. Poskytujú veľký priestor na pohodlné sedenie, relax pri televízii či leňošenie s dobrou knihou v ruke.

Musíme spomenúť aj to, že väčšina moderných sedacích súprav disponuje polohovateľnými opierkami hlavy, čo váš komfort ešte znásobí. Viete si predstaviť večerné leňošenie napríklad na našej sedacej súprave MODIO VIII? Táto sedačka v tvare U vám okrem komfortného a priestranného sedenia či polohovateľných opierok hlavy poskytne aj obrovský priestor na príležitostné spanie.

Sedačka Modio VIII

2. Veľká sedačka = veľký úložný priestor

Časy miestností prepchatých nábytkom sú už dávno preč. Čoraz väčší dôraz sa kladie na to, aby obývačka pôsobila vzdušne a svetlo. Avšak kam uložiť všetky tie „sezónne“ veci, ktoré zo skrine vytiahneme len raz za rok? Bez úložného priestoru sa v domácnosti jednoducho nezaobídeme.

Prečo teda nespojiť príjemné s užitočným? Úložné priestory v sedacích súpravách sú dnes už štandardnou výbavou. Ak investujete do sedačky v tvare U, získate nielen viac miesta na relax, ale aj efektívny úložný priestor. Napríklad sedacia súprava Hermos IX je jednou z najväčších U-čkových sedačiek v našej ponuke s úložným priestorom rozdeleným na tri samostatné časti.

Sedačka Hermos IX

3. Poskytne pohodlné miesto na príležitostné spanie

Rozkladanie je jednoznačne jednou z najväčších výhod sedacích súprav. Zíde sa vám vždy, keď budete potrebovať uložiť na noc priateľov či rodinu, no nedisponujete hosťovskou izbou. Túto funkciu využijú predovšetkým obyvatelia panelákových či tehlových bytov, kde je hosťovská izba skôr luxusom, než pravidlom.

Sedacie súpravy v tvare U poskytnú dostatok priestoru na spanie pre 2 dospelé osoby. Pri väčších modeloch s nimi môžete zabezpečiť pohodlný spánok aj viacerým hosťom – veď ako sa hovorí: Dobrých ľudí sa všade veľa zmestí. Pozrite si napríklad model sedacej súpravy Vento VII s moderným dizajnom a bohatým priestorom na sedenie aj spanie.

Sedacia súprava Vento VII

4. Sedačka v tvare U opticky rozdelí priestor

Ú-čkovú sedačku môžete v obývačke umiestniť dvoma spôsobmi: buď k stene alebo do stredu miestnosti. Ak máte veľkú obývaciu izbu alebo obývačku prepojenú s kuchyňou či jedálňou, môže vám sedačka do tvaru U pomôcť vytvoriť optickú „hranicu“ medzi jednotlivými priestormi. V jednej izbe tak na pohľad vytvoríte dve samostatné zóny, pričom si zachová svoju vzdušnosť a nebude pôsobiť prepchato.

sedačka do veľkej obývačky, výhody sedačky do tvaru U

5. Vychytávky pre modernú domácnosť

Fakt, že sedačky neposkytujú len miesto na sedenie, ale aj úložný priestor či príležitostné spanie, nie je žiadna novinka. Čoraz častejšie sa však stretávame s novými, modernými vychytávkami, ktoré majú zvyšovať pohodlie a skvalitňovať relax. Napríklad vďaka minibaru môžete mať fľašu vínka vždy poruke. Do držiakov na poháre si zas môžete odložiť pohár a nemusíte sa báť, že sa prevrhne. Vylepšením z iného súdka sú napríklad vstavané nabíjacie stanice. Vďaka nim si môžete nabiť váš telefón, tablet či notebook bez toho, aby ste sa postavili z gauča. Takéto ničím nerušené leňošenie si môžete užiť napríklad na sedačke Murena VI.

Naše novinky v ponuke

×