Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Čierno-biela kombinácia v obývačke: Ako kombinovať čiernu a bielu farbu tak, aby ste vytvorili moderný a elegantný dizajn?

„Koľko ľudí, toľko chutí“ – hoci sa toto porekadlo často aplikuje práve na jedlo, svoje uplatnenie má aj v zariaďovaní interiérov. Pri ňom sa stretávame s rôznymi kombináciami, dizajnami, typmi nábytku či doplnkov. Niekto preferuje eleganciu a jednoduchosť, iný zas farby a ich odvážne kombinácie. Dnes si predstavíme kombináciu čiernej a bielej, ktorá je stelesnením elegancie, minimalizmu a jednoduchosti. S troškou snahy s ňou ale dokážete vytvoriť aj extravagantný a moderný dizajn, ktorý uchváti každého, kto do miestnosti vojde. Ako na to?

Čierno-biela obývačka: Ako pôsobí čierna a biela farba v interiéri?

Čierna a biela patria k univerzálnym farbám. Obe sú kontrastné a umožňujú krásne vyniknúť ostatným farbám. Veľmi často sa čierna spája s nocou, tmou, temnotou či dokonca zlom a biela je jej presným opakom. Charakterizuje svetlo, čistotu a dobro. V dizajne to však tak úplne neplatí. Ako by sme teda mohli charakterizovať čiernu a bielu farbu s ohľadom na zariaďovanie interiéru?

Čierna farba v interiérovom dizajne

Čierna farba je stelesnením elegancie, sofistikovanosti a luxusu. Ak ju použijete správne, dokážete priestoru dodať nadčasovosť – čierna totiž nikdy tak úplne nevyjde z módy. Čo sa týka ľudského vnímania, čierna patrí k neutrálnym farbám, nerozptyľuje, a dokonca môže pôsobiť upokojujúco. U niektorých vyvoláva veľké množstvo čiernej farby pocity melanchólie či smútku. Preto by ste mali vždy dobre zvážiť nie len samotný výber farieb, ale napríklad aj to, koľko jej v rámci dizajnu použijete.

Veľkou výhodou čiernej je to, že ju dokážete skombinovať s každou farbou. Najkrajšie a najluxusnejšie pôsobí s bielou a zlatou. Hodí sa do väčších a svetlejších priestorov, nakoľko má schopnosť miestnosť opticky zmenšiť a „stemniť“. Neodporúča sa napríklad natierať čiernou viac ako dve steny v miestnosti. Použite ju teda len na jednu stenu, prípadne siahnite po čiernej tapete či obložení. Skvelou voľbou je tiež čierna sedačka, ktorá vytvorí nádherný stredobod miestnosti. Kontrast dosiahnete štýlovými čiernymi doplnkami a detailami.

cierno biela obyvacka

V našej ponuke nájdete čierne poťahové materiály v týchto variantoch

Uttario Velvet 2980

Amor Velvet 4322

Bahama 36

Erie 04

Aura 18

Jaguar 2183

Mono 248

EKJ 7

Biela farba v interiérovom dizajne

Hoci je biela farba v podstate opakom čiernej, majú toho veľa spoločného. Bielu taktiež zaraďujeme k neutrálnym, univerzálnym a nadčasovým farbám. Môžete ju kombinovať s každou farbou spektra. Za nás však krásne vyniká v kombinácii s pastelovými farbami.

Biela farba je elegantná a čistá. Má schopnosť opticky miestnosť zväčšiť a zosvetliť, preto je často voľbou práve pre menšie obývacie izby. Použiť ju viete ako primárnu farbu na steny, nábytok a pokiaľ ste odvážny, tak aj na sedaciu súpravu. Nezabúdajte však na to, že príliš veľa bielej môže pôsobiť sterilne a chladne.

V našej ponuke nájdete biele poťahové materiály v týchto variantoch

Jaguar 2161

Granada 2731

Sawana 84

EKJ 1

Ako zariadiť čierno-bielu obývačku?

Pri zariaďovaní a dizajnovaní interiéru obývačky v čierno-bielej kombinácii máte veľkú voľnosť. Existuje však zopár pravidiel, ktoré by ste nemali ignorovať:

Vyberte si u nás sedaciu súpravu a my vám ju vyrobíme v ľubovoľnom farebnom prevedení

U nás si nemusíte kupovať sedačku podľa toho, či ste ju našli vo vašej vysnívanej farbe. Vyberte si novú  rohovú sedačku či u-čkový gauč presne podľa vašich predstáv a my vám ju vyrobíme v želanej farbe z našej ponuky. Môžete si totiž vyberať nielen z veľkého množstva modelových radov sedacích súprav, ale aj z bohatej ponuky kvalitných poťahových materiálov a farebných prevedení.

Naše novinky v ponuke

×