Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Poťahové látky na sedačky: Moderná kolekcia Luxo

Výber poťahového materiálu je rovnako dôležitý, ako výber správneho modelu sedacej súpravy a jej rozmerov. Predstavujeme vám preto ďalší druh našej poťahovej látky, ktorú si môžete zvoliť na akýkoľvek typ sedačky. Materiál Luxo je ošetrený špeciálnymi technológiami, ktoré predlžujú životnosť poťahovej látky, a tým aj celej sedacej súpravy. Aké benefity so sebou tento poťahový materiál prináša?

 

Poťahová látka Luxo skvelo obstála v teste Martindale

Test Martindale skúma odolnosť textílií proti oteru. Práve vďaka výsledkom tohto testu sa môžete uistiť, či bude poťahová látka sedacej súpravy pevná, a ani napriek častému sedeniu sa nebude trhať a ničiť.

Bežné poťahové látky sedacích súprav dosahujú v teste od 25 000 do 40 000 Martindale bodov. Poťahová látka Luxo však v tomto teste dosiahla až 50 000 bodov, vďaka čomu je vhodná ako poťah aj na extrémne zaťažované časti nábytkov.

 

potahova latka luxo

 

Luxo sa nepotrhá a neoderie

Okrem vysokého skóre Martindale sa poťahová látka Luxo môže popýšiť aj naozaj vysokou gramážou samotnej tkaniny – až 360 g/m² ± 5 %. Ide teda o dosť hrubú látku, ktorá sa len tak ľahko nevyšúcha, nestratí na farebnosti a nepotrhá sa. Nemusíte sa teda báť, že by sa vám látka rýchlo zodrala a vy by ste museli sedačku po krátkom čase prečalúniť.

 

Technológia UNICLEAN zabezpečí ľahké čistenie poťahu Luxo a žiadne škvrny

Poťahová látka Luxo je ošetrená špeciálnou technológiou Uniclean. Táto technológia obmedzuje absorpciu tekutín poťahu, vďaka čomu ostáva poťah Luxo v lepšej kondícii. V praxi to funguje tak, že pokiaľ sa vám na sedačku niečo vyleje, poťah Luxo túto tekutinu neprepustí, no udrží ju na povrchu v podobe malých kvapôčok. Kvapky potom stačí vsať servítkou alebo bavlnenou utierkou a zvyšné nečistoty poutierať handričkou z mikrovlákna.

 

Ako ošetrovať poťahovú látku Luxo?

Technológia Uniclean nezabezpečuje 100 % vodotesnosť látky, no do značnej miery zabráni absorpcii vody. Vďaka tomu látka ostáva čistejšia a bez škvŕn. Pokiaľ sa na sedačke nejaká škvrna predsa len vytvorí, sedačku vyčistíte veľmi jednoducho. Na čistenie vám stačí len voda či jemný mydlový roztok a handrička. Dôležité je, aby ste látku vyčistili bezprostredne po znečistení.

Na čistenie a ošetrovanie poťahovej látky Luxo nepoužívajte žiadne tvrdé a drsné materiály, ako napríklad kefy. Tie by mohli látku natrvalo poškodiť. Neodporúčame používať ani alkohol, rozpúšťadlá či bieliace prostriedky, ktoré by zmenili farebnosť látky.

 

Farebná škála poťahovej látky Luxo sa hodí do bytov aj kancelárií

Od sivej až po hnedú – takú farebnú škálu má naša poťahová látka Luxo. Vybrať si ju môžete v mnohých odtieňoch sivej, hnedej a bordovej. Sedacia súprava s týmto poťahom bude vďaka rôznym odtieňom vhodná do akéhokoľvek interiéru. Nádherne zapadne do elegantných kancelárií, no aj do vášho útulného a teplého domova. Pokiaľ sa teda chystáte kupovať novú sedačku, poťahový materiál Luxo vás určite nesklame. Pre porovnanie si môžete pozrieť aj naše ďalšie poťahové látky.

 

 

 

 

Naše novinky v ponuke

×