Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Čím sa líšia druhy poťahových látok na sedačky? Prečítajte si viac o mikroplyši, ekokoži či polyestere

Výber poťahovej látky na sedačku je v mnohých ohľadoch rovnako dôležitý ako výber samotnej sedacej súpravy. Od kvality a prevedenia poťahovej látky totiž závisí nielen to, či vám gauč zapadne do obývačky, ale do určitej miery aj to, ako dlho vám poslúži. Pripravili sme si pre vás praktické informácie o poťahových látkach.

Ak vás zaujíma, ako vplýva kvalita poťahových látok na životnosť sedačiek a chcete sa dozvedieť niečo viac o jednotlivých materiáloch, čítajte ďalej. S našimi radami si vyberiete takú poťahovú látku, ktorá perfektne sadne na vašu pohovku, rohovú sedaciu súpravu alebo u-čkový gauč

Ako vplýva kvalita poťahovej látky na životnosť sedačky?

O tom, že poťahová látka by mala byť pekná na pohľad a príjemná na dotyk, snáď ani nie je potrebné diskutovať. Okrem estetického hľadiska však kvalita poťahovej látky ovplyvňuje aj životnosť a funkčnosť sedacej súpravy. Kvalitná poťahová látka by z toho dôvodu mala byť odolná voči:

Pri výbere poťahovej látky na sedačky by ste mali zohľadniť tiež to, či je daný materiál ľahký na údržbu. Niektoré materiály sú totiž náročnejšie na čistenie, viac sa na ne chytajú nečistoty, prípadne vlasy a chlpy domácich zvieratiek.

Toto všetko sú aspekty, ktoré by mali zavážiť pri voľbe poťahovej látky na vašu novú sedačku. Ak by ste siahli po sedačke s nekvalitnou poťahovou látkou, mohlo by sa stať, že sa na nej už po pár mesiacoch používania začnú objavovať žmolky, preslabené miesta, prípadne diery a rôzne fľaky.

potahove latky

Ktoré sú najčastejšie používané druhy poťahových látok na gauč?

Rôzni výrobcovia používajú na poťahovanie svojich sedačiek rozličné druhy látok, pričom niektoré sú kombináciou viacerých typov tkanín, nití, materiálov, a dokonca aj povrchových úprav. Medzi najznámejšie druhy poťahových látok používaných na čalúnenie sedacích súprav patria napríklad:

Bavlnené látky

Mikroplyš

Polyester

Mikrovlákno

Ekokoža

Bavlnené poťahové látky

Bavlnené materiály boli kedysi veľmi populárne, nakoľko sú odolné, šetrné k pokožke a príjemné na dotyk. Dnes sa už však používajú pomenej. Je to tak predovšetkým kvôli náročnému čisteniu a údržbe sedačky s týmto typom poťahu. Pokiaľ teda pokukujete po sedačke s bavlneným poťahom, mali by ste si dobre zvážiť všetky pre a proti. Na sedacie súpravy, ktorá nebudú veľmi zaťažované a pri používaní nehrozí riziko zašpinenia, môže byť pre vás vhodný aj tento materiál.

Mikroplyš

Mikroplyš je kombináciou 50% bavlny a 50% polyesteru. Ide o poťahovú látku príjemnú a jemnú na dotyk. Vďaka vrchnej polyesterovej vrstve je mikroplyš odolný a veľmi jednoduchý na čistenie a údržbu. Okrem toho má atraktívny vzhľad, je farebne stály a odoláva ušpineniu.

Objavte látky s plyšovým povrchom v našej ponuke:

Element

Solo

Casablanca

Pecos

Poťahové látky z polyesteru

Polyester patrí v súčasnosti k najpoužívanejším materiálom na poťahovanie sedacích súprav. Jeho najväčšou výhodou je vysoká odolnosť a ľahká údržba. Polyesterové textílie sa vyrábajú v rôznych variantoch – čo sa farby aj štruktúry týka. Vďaka tomu vám ponúkajú množstvo variantov na výber presne takej látky, po akej túžite.

Bristol

Mikrovlákno

Mikrovlákno je umelá textília s veľmi tenkým vláknom vyrobená z polyesteru. Poťahové látky z mikrovlákna patria k takzvaným teplým látkam, čo znamená, že materiál na dotyk nechladí a pôsobí príjemne teplúčko. Sedačka potiahnutá látkou z mikrovlákna je odolná voči poškriabaniu, krčeniu, žmolkovaniu a určite vás poteší aj jej vyššia životnosť a ľahká údržba.

Ekokoža

Ekokoža je syntetický materiál, ktorý je cenovo dostupnou náhradou drahších kožených poťahov. Ekokoža má spodnú podkladovú vrstvu vyrobenú z bavlny. Na ňu je potom nanášaná polyuretánová vrchná vrstva. Na prvý pohľad by ste len veľmi ťažko rozlíšili sedačku z ekokože od tej pravej.

Mnohí ľudia si ekokožu mýlia s koženkou. Medzi týmito materiálmi je však rozdiel, a to predovšetkým v ich kvalite. Ekokoža je kvalitnejšia. Pokiaľ sa o sedačku z ekokože budete správne starať, bude mať poťah naozaj dlhú životnosť a krásny vzhľad.

Poťahové látky u nás v Nabytok4you

Snažíme sa našim zákazníkom prinášať nielen dizajnovo aktuálne, ale aj kvalitné poťahové látky s dlhou životnosťou. Preto ponuku našich poťahových materiálov neustále dopĺňame a obmieňame. Nájdete u nás poťahové látky rozdelené do niekoľkých kategórií v závislosti nielen od ceny, ale aj od kvality látky.

Nemyslite si však, že základné druhy látok v našej ponuke nie sú kvalitné. Všetky naše materiály disponujú dobrou odolnosťou, pričom jednotlivé parametre si môžete overiť priamo v informáciách o danom materiáli. Ak hľadáte špičkovú kvalitu doplnenú o povrchové úpravy, prezrite si naše prémiové materiály. Nájdete medzi nimi nepremokavé látky na sedačky, látky s úpravou proti žmolkovaniu, proti zmene farby, ušpineniu a tiež s povrchovou úpravou pre ľahšiu údržbu sedacej súpravy.

Videli ste novinky v našej ponuke?

Naše novinky v ponuke

×