Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Gauč do detskej izby: Poradíme vám, ako vybrať funkčný, pekný a kvalitný gauč pre dieťa

Detský gauč by mal byť pripravený zvládať detské vystrájanie. Musí byť odolný voči škvrnám, mať pevnú konštrukciu a dizajnovo sa prispôsobiť predstavám rodiča aj dieťaťa. Ako takýto gauč vybrať? V rýchlom návode vám poradíme, na čo sa pri výbere gauča do detskej izby zamerať a ako si vybrať ten správny.

 

Gauč do detskej izby vyberajte precízne

Výber detského nábytku býva pre mnohé rodiny problematickou záležitosťou. Nájsť kompromis medzi kvalitou, cenou, preferenciami dieťaťa a predstavami rodiča je naozaj náročné, no nie nemožné.  Pri výbere gauča do detskej izby by ste mali myslieť najmä na jeho vlastnosti, kvalitu a tiež dizajn, ktorý by mal byť prispôsobený momentálnemu, no aj budúcemu vkusu dieťaťa.

S postupom času totiž dieťa radikálne mení svoj vkus, a to, čo sa mu páči napríklad v 6. rokoch, v 10. rokoch mu už príde detské a „trápne“. Gauč je však dlhodobá investícia na niekoľko rokov. Pri voľbe dizajnu a farby gauča preto myslite trochu dopredu, aby bol gauč dizajnovo vhodný do detskej, no aj teenagerskej izby.

 

Aké vlastnosti by mal spĺňať gauč do detskej izby?

Každá detská izba by mala byť rozdelená na jednotlivé časti – spaciu, pracovnú a hernú. Práve gauč tvorí dôležitú súčasť herného a relaxačného priestoru, a to najmä u starších detí. Okrem dizajnu je pri jeho výbere dôležité myslieť aj na praktické funkcionality. Vybrali sme 4 najdôležitejšie, ktoré oceníte nie len vy, ale aj vaše dieťa:

 

1. Funkcia rozkladania:

Pre mnohých je možnosť rozloženia základnou funkciou. Rozkladacie gauče sú praktické, nakoľko ich možno rozložiť pri hre, alebo pri príležitostnom prespávaní kamarátov či rodiny. Vďaka funkcii rozkladania si dieťa dokáže na gauči vytvoriť pohodlie a priestor na zábavu, v staršom veku napríklad ho využije na relax po škole.

Pohovka TORST Úložný priestor

2. Pevná konštrukcia:

Poznáme hranie detí – skáču, hádžu sa, jednoducho vystrájajú. Odolná, kvalitná a pevná konštrukcia preto zabezpečí, že gauč ostane ako nový aj po rokoch. Pokiaľ výber gauča do detskej izby vnímate ako dlhodobú investíciu, práve pevnosť konštrukcie je rozhodujúca v jeho dlhej životnosti.

 

3. Kvalitný poťahový materiál:

Dnes už máme na výber z mnohých kvalitných, a zároveň cenovo prijateľných látok, ktoré sú ošetrené špeciálnymi technológiami proti vzniku škvŕn. Neprepúšťajú tekutiny a veľmi ľahko sa čistia, vďaka čomu ostáva poťah stálofarebný a čistý. Tieto poťahové látky sú označené značkami ako je AquaClean, LiquidBlocked, Uniclean alebo Cleanaboo. Sú ideálne najmä do rodín s malými deťmi, pri ktorých je väčšie riziko, že sedačka bude zašpinená.

 

4. Úložný priestor:

Hoc aj malý úložný priestor dokáže nám rodičom pomôcť s odložením sezónneho oblečenia či starých hračiek. Rozkladacie pohovky zväčša takúto možnosť neposkytujú, no rohové sedačky majú poväčšine úložný priestor vstavaný.

 

Tipy na rozkladací gauč do detskej izby

Predstavy nás rodičov o dizajne a funkcionalite gauča sa od predstáv dieťaťa často líšia. Dôležité je ale nájsť v konečnom rozhodnutí kompromis a vybrať taký gauč, s ktorým budú súhlasiť obe strany. Dieťa musí byť spokojné a využívať gauč s radosťou, rodič sa zase potrebuje spoľahnúť na kvalitný poťah a konštrukciu, ktoré vydržia roky ako nové. Ako inšpiráciu sme pre vás vybrali 2 modely gaučov do detských izieb, ktoré sa dajú rozkladať, ľahko sa čistia a poskytnú deťom skutočné pohodlie.

 

Pohovka do detskej izby: Praktický model Aga

 

Pohovka do detskej izby AGA

 

Model Aga predstavuje pohovku ideálnu do detských izieb, v ktorých nie je veľa miesta nazvyš. Je pohodlná, veľmi pevná a dá sa rozkladať. Zaujímavé sú na nej veľké vankúše, o ktoré sa dieťa buď oprie, alebo ich na chvíľu odloží a vytvorí tak na pohovke naozaj veľký priestor na hranie. Farebne si ju môžete doladiť podľa seba a vytvoriť originálny dizajnový kúsok do detskej izby vašej malej ratolesti.

 

Rozkladací gauč do detskej izby: Model Karlo

Rozkladací gauč Karlo je rozmerovo väčší než pohovka Aga. Za skvelú cenu vám ponúkne kvalitné čalúnenie, priestrannú sedaciu plochu a rozmerný úložný priestor. Po rozložení sa na ňom pohodlne vyspia 2 osoby.

 

Sedacia súprava KARLO

Rovnako ako na všetkých našich gaučoch, aj na tomto si môžete sami zvoliť poťahovú látku a dizajn doplnkov. Je teda možné prispôsobiť ho vkusu menších detí, ale aj teenagerov.

Naše novinky v ponuke

×