Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Vyberáme malú rohovú sedaciu súpravu. Pozrite si tipy na vhodné modely

Takmer každý z nás by chcel mať veľa priestoru – veľký byt, veľké izby, množstvo úložného priestoru aj miesta na oddych na priestrannej sedačke. Nie všetci však máme takúto možnosť. Niekedy musíme siahnuť aj po menších kusoch nábytku – či už kvôli praktickosti alebo obmedzenému priestoru v byte.

Ani menší nábytok však nemusí byť „na zahodenie“. Ak si vyberiete rozumne, aj takýto nábytok vám dokonale splní svoju službu. Platí to pri úložnom priestore, ale aj pri sedacích súpravách. Pokiaľ teda hľadáte menšiu rohovú sedaciu súpravu, ste na správnom mieste. Poradíme vám, ako si vybrať takú, s ktorou budete dlhé roky spokojný.

Čím by mala byť vybavená každá malá rohová sedacia súprava?

Malé rohové sedacie súpravy sú najčastejšou voľbou ľudí, ktorí hľadajú sedačku do malého bytu, detskej izby alebo do kancelárie. Z hľadiska praktického využitia a dlhej životnosti by týmto sedačkám nemali chýbať:

  • úložný priestor,
  • možnosť rozkladania,
  • kvalitný poťah.

Úložný priestor by mal byť základnou vlastnosťou, na ktorú budete prihliadať. Nezáleží, či do neho odložíte sezónne oblečenie, alebo vám poslúži „len“ na deky a iný obývačkový textil. Úložného priestoru predsa nikdy nie je dosť.

Podobné pravidlo platí aj o možnosti rozkladania. Nemusíte ju používať dennodenne, no raz za čas sa vám určite bude hodiť – pre príležitostnú návštevu, počas detských prespávacích párty, alebo v prípade, že sa váš partner bude v spálni liečiť z choroby a vy sa budete potrebovať vyspať do práce.

Na poslednú vlastnosť rohovej sedačky – kvalitný poťahový materiál, mnohí z nás zabúdajú. Pri poťahu by sme sa totiž nemali pozerať len na jeho farbu a vzhľad, ale najmä na kvalitu. Poťahová látky by mala byť dostatočne hrubá, odolná a oteruvzdorná. Zaiste oceníte aj hydrofóbnu úpravu, ktorá sedačku ochráni pred škvrnami a zbytočným znečistením.

Modely malých rohových sedacích súprav, ktoré by ste nemali prehliadnuť

Aby sme vám nedávali len teoretické rady, máme pre vás aj praktické tipy. Z našej ponuky sme vybrali niekoľko modelov menších rohových sedačiek, ktoré však poskytnú dostatok priestoru aj na sedenie, aj na leňošenie. Všetky sa dajú rozložiť a majú úložný priestor. Výber poťahového materiálu potom ostane na vás – z nášho vzorkovníka si sami môžete vybrať typ aj farbu látky.

Rohová sedačka Balticco I Mini

Balticco I Mini je neskutočne štýlová a moderná sedačka. Určite na nej oceníte nastaviteľné opierky hlavy a veľmi kvalitné prepracovanie.

Rohová sedačka Hermos II

Hermos II je pohodlná rozkladacia sedačka so vstavanými držiakmi na poháre, minibarom a nabíjacou stanicou so zásuvkou a USB.

Rohová sedačka Vili

Elegantnú rohovú pohovku Vili dokážete vďaka tomu správnemu poťahu zladiť do rôznych interiérových štýlov. Hodí sa do hygge obývačiek, provensálskych interiérov aj do elegantných kancelárií.

Rohová sedačka Clout

Malá rohová sedačka Clout s klasickým dizajnom a zaujímavými prvkami. Jej zadnú opierku tvoria veľké vankúše, ktoré vám prinesú najvyšší komfort.

Čo majú tieto malé rohové sedacie súpravy spoločné?

Určite ste si všimli, že všetky tieto sedačky sú vyrobené v podobnom štýle. Aj napriek malým rozmerom poskytnú svojim novým majiteľom dosť miesta. Sedačky Hermos II, Clout a Vili majú miesto chrbtovej opierky veľké vankúše. Keď ich však dáte bokom, vznikne vám ešte širší priestor na sedenie, čo sa hodí napríklad pri deťoch, ktoré sa na sedačke aj hrajú.

Okrem toho majú sedačky Balticco I Mini a Clout zaujímavé dizajnové prvky, a to v podobe vertikálneho šitia na bočných opierkach. Vďaka tomuto maličkému, ale podstatnému, detailu sa zdá, že sa sedačky ťahajú viac do výšky ako do šírky. Sedačka tak opticky nezahlcuje priestor, ale naopak, robí obývačku na oko priestrannejšou.

Všetky 4 sedacie súpravy majú navyše ešte jeden spoločný znak. Nájdete ho?

Sedacia súprava s viditeľnými nožičkami bude do malého priestoru ideálna

Pravdepodobne ste tento znak už našli v nadpise: spoločným prvkom sú práve vysoké a viditeľné nožičky. Ak čítate náš blog pravidelne, iste viete, prečo sme do výberu modelov malých rohových sedačiek vybrali práve tie s vysokými nožičkami. Opakujeme to totiž v každom článku venujúcom sa malým obývačkám: Viditeľné nožičky opticky zväčšujú priestor.

Ako je to možné? Ide o jednoduchý optický trik: Keďže vďaka nim pod sedačkou vidíme podlahu alebo koberec, zdá sa, že sedačka nezaberá v izbe tak veľa miesta. Priestor vyzerá vzdušnejší a „neprepchatý“ nábytkom.

Spomínané modely sú teda do menších priestorov vhodné nie len vďaka svojim rozmerom, ale aj vďaka premysleným dizajnovým prvkom. Majú pohodlné sedenie a jednoducho ich prispôsobíte svojmu bytovému štýlu, vďaka čomu sa určite stanú oživením vášho domova.

Naše novinky v ponuke

×