Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Vianočné dekorácie nielen do obývačky: Stavte na prírodné materiály

Vianočné obdobie sa už nezadržateľne blíži. Z každého rohu na nás číhajú vianočné reklamy a nútia nás predvianočným nákupom. To najkrajšie čaro Vianoc sa však skrýva za dverami našich bytov, u nás doma. Rozvoniavajúce vianočné pečivo, borovicová aróma, prenikavá škorica, sladké pomaranče a klinčeky. Presne tak voňajú Vianoce. A tak isto môžu voňať aj vaše vianočné dekorácie. Dnes si ukážeme pár bytových dekorácií, ktoré byt nielen vyvoňajú, no aj nádherne vyzdobia. Pozrite si ich spolu s nami.

 

Vianočným dekoráciám dominujú prírodné materiály

Posledné roky sa v interiérovom dizajne upúšťa od „umelín“ a opäť sa navraciame k prírodným materiálom. Základom vianočných dekorácií sa preto stali borovicové vetvičky, ktoré spomedzi všetkých ihličnatých stromov najmenej odpadávajú a majú výraznú vôňu. Vetvičky sú často doplnené o borovicové šišky buď v prirodzenej farbe, alebo nastriekané bielou, striebornou či zlatou farbou.

Výraznú vôňu pripomínajúcu Vianoce majú aj niektoré korenia. Vaše vianočné dekorácie preto môžete doplniť napríklad škoricou, badiánom či klinčekmi. Vianočnú atmosféru okrem nich doplnia aj sušené pomaranče, ktoré si stačí nakrájať na malé kúsky a nechať ich vysušiť buď v sušičke, na radiátore alebo na inom teplom mieste.

vianočná dekoráciaZdroj foto: pinterest.com

 

Vianočnú atmosféru navodíte sviečkami

Krásne sviečkové dekorácie vytvoríte za pár minút. Okrem tradičných sviečkových adventných vencov vyzerajú kúzelne aj svietidlá vytvorené z obyčajných zaváraninových pohárov. Neveríte? Vyskúšajte si to sami.

vianocne dekoracieZdroj foto: pinterest.com

Pohár môžete naplniť vetvičkami, šiškami či korením. Kreativite sa medze skutočne nekladú. Do stredu dekorácie vždy musí ísť sviečka, najlepšie taká, ktorá sa príliš nerozteká. Veľmi dôležitá je aj vôňa sviečky. Ak neobľubujete silné prenikavé vône, použite radšej obyčajné neutrálne sviečky. Vetvičky a korenie vám budú rozvoniavať aj bez použitia vonných sviečok.

 

Tradičné vianočné vence

Medzi tradičné vianočné dekorácie patria aj venčeky. Zabudnite však na umelé vence a vytvorte si radšej vlastný, originálny a voňavý venček. Využiť môžete materiály, ktoré sme už v článku spomínali – vetvičky, korenia, sušené ovocie, šišky či oriešky.

Ako podklad venca vám postačia samotné vetvičky, nemusíte používať polystyrénové kruhy. K vetvičkám potom drôtikom alebo špagátom jednoducho pripevnite zvyšné ozdoby. Výhoda vlastnej výroby vianočných vencov je v tom, že si sami zvolíte veľkosť, akú chcete a zároveň si venček dozdobíte presne podľa toho, čo sa vám páči.

vianocna dekoraciaZdroj foto: pinterest.com

 

Zimné kytice a netradičné misky s ovocím

Vždy máte na stole kyticu kvetov, no v zime to akosi nie je možné? Vytvorte si zimnú kyticu. Jediné, čo budete potrebovať, sú opäť len borovicové vetvičky. Ak túžite po niečom farebnejšom, vetvičky ozdobte vianočnými ozdobami, ktoré budú ladiť s ozdobami na vianočnom stromčeku.

dekorácia do obývačkyZdroj foto: pinterest.com

Vylepšiť môžete aj misky s ovocím. Do pomarančov napichajte klinčeky do rôznych tvarov a naaranžujte na misku. Aj keď takéto pomaranče už zrejme nikto nebude jesť, vytvoria nádhernú, a navyše veľmi voňavú dekoráciu. Z takto upraveného ovocia si môžete veľmi šikovne vyrobiť aj stolové vianočné ikebany.

vianocne dekoracie Zdroj foto: pinterest.com

 

Závesné vianočné dekorácie

Najvýraznejším prvkom vianočných dekorácií sú závesné dekorácie a dekorácie okolo dverí. Veľmi pôsobivo vyzerajú napríklad vetvičky naaranžované okolo dverí alebo zárubní. Vznikne vám tak príjemný prírodný vstup do miestnosti, ktorý môžete farebne doladiť podľa zvyšných dekorácií bytu.

dekorácia do bytuZdroj foto: pinterest.com

Ak však máte čas a hlavne chuť trošku sa s dekoráciami „pohrať“, vyrobte si závesnú vianočnú dekoráciu.  Stačí si vybrať pár ozdôbok a dekoráciu máte hotovú za pár minút. Ako inšpiráciu vám prinášame nasledujúcu fotografiu.

vianočná výzdobaZdroj foto: pinterest.com

 

Čo poviete, ktorá dekorácia sa vám páčila najviac? Nám sa páčia všetky, a to hlavne preto, že nás vracajú späť do prírody. Veríme preto, že sme vás aspoň trošku inšpirovali na prichádzajúce vianočné obdobie a vďaka našim tipom si niektoré vianočné dekorácie vytvoríte aj sami doma.

 

Naše novinky v ponuke

×