Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Mentolová sedačka prinesie do vašej obývačky závan sviežosti. Vyberiete si tú svoju?

Farby zohrávajú v životoch ľudí veľmi dôležitú úlohu. Často si to možno ani neuvedomujete, ale farby ovplyvňujú, ako sa cítite a vedia zmeniť aj to, aký dojem máte z miestnosti. Farby zodpovedajú za to, ako bude obývacia izba pôsobiť. Niektoré spôsobia, že priestor budete vnímať chladne a sterilne. Iné zas vytvoria pocit tepla, útulnosti a sú dokonca aj také, ktoré majú schopnosť pohltiť alebo zvýrazniť prirodzené svetlo. S farbami by ste preto mali pracovať opatrne a vyberať ich podľa toho, aký dojem a pocity chcete vyvolať.

V súčasnosti medzi populárne farby patrí mentolová farba. Používa sa v móde a je veľkým favoritom aj v interiérovom dizajne. Perfektne sa totiž hodí nielen ku čistému a minimalistickému škandinávskemu štýlu, ale zapadne aj do vintage, vidieckeho či iných moderných štýlov. Pozrite sa spolu s nami na to, ako do vašej obývačky vybrať krásnu mentolovú sedačku a zladiť ju so zvyškom priestoru.

mentolova sedacka

Mentolová farba v interiérovom dizajne

Mentolová farba, niekedy nazývaná aj mätová alebo mint, patrí už niekoľko rokov k vyhľadávaným farbám v interiérovom dizajne, v móde a iných oblastiach. Mentolová je mixom modrej a zelenej, zjemnená bielou farbou. Ide o veľmi sviežo pôsobiacu farbu s chladnejším podtónom, stelesňujúcu pozitívnu náladu a optimizmus.

Jednou zo skvelých vlastností mentolovej farby, ktoré sa veľmi často využívajú aj v interiérovom dizajne, je jej schopnosť opticky zväčšiť miestnosť. Ide o veľmi praktickú vlastnosť. Vďaka nej sa totiž aj v malom priestore dá opticky vytvoriť viac miesta a tiež vzdušnosti a svetla.

Mentolová farba je veľmi univerzálna a použiteľná takmer v každom priestore. Dokonca jej ani nepotrebujete použiť veľké množstvo na to, aby dosiahla osviežujúci efekt a rozbila monotónnosť priestoru. Namaľujte ňou jednu stenu, prípadne si zaobstarajte mentolovú sedačku alebo rôzne doplnky v odtieňoch tejto farby.

S akými farbami kombinovať mentolovú sedačku?

Mentolová farba je skvele kombinovateľná. Môžete ju zladiť s bielou, čiernou, hnedou, staroružovou, koralovou či orgovánovou. Všetko záleží len od toho, ako chcete, aby vaša obývacia izba pôsobila. Ak nechcete použiť mentolovú farbu na plochy ako sú steny a podlaha, poobzerajte sa po mentolovej sedacej súprave. Krásne ju doplníte napríklad s béžovou farbou a prírodnými materiálmi ako sú drevo, ľan alebo prútie. Béžová s mentolovou farbou vytvárajú krásnu, nadčasovú a útulnú dvojicu.

farebne kombinacie s mentolovou sedackou

Ako si vybrať mentolovú sedačku u nás v Nabytok4you?

Na našom e-shope nájdete desiatky rôznych modelov sedacích súprav – či už hľadáte malú pohovku, šikovnú rohovú sedačku alebo nadrozmernú sedaciu súpravu v tvare U. Pri hľadaní mentolovej sedačky máte na výber z dvoch možností:

Mentolové sedacie súpravy v našej ponuke

Niekedy sa stane, že človek úplne náhodou nájde dokonalú sedačku vyhovujúcu rozmermi, dizajnom aj farbou poťahu. Ide skôr o výnimku než pravidlo. Ako sa však hovorí: „Jeden nikdy nevie.“ Preto sme pre vás vybrali niekoľko sedačiek, ktoré majú náhľadové fotografie vytvorené aj v odtieňoch mentolu. Nájdete tam aj tú vašu?

* Ponuka poťahových materiálov sa mení, preto sa môže stať, že niektoré varianty už nebudú dostupné. 

Našli ste model, ktorý sa vám páči? Je na čase vybrať poťahový materiál

Okrem desiatok modelov v našej ponuke vás určite potešia aj stovky farebných prevedení rôznych materiálov. Vyberať môžete z economic, standard a premium materiálov. Nájdete medzi nimi vysokokvalitné a veľmi odolné materiály s rôznymi povrchovými úpravami proti žmolkom, vyblednutiu, zašpineniu či zmene farby poťahu.

Každú našu sedačku je možné potiahnuť ľubovoľným materiálom z ponuky. Preto si pokojne môžete najprv nájsť váš vysnívaný model sedačky a následne si poprezerať farebné prevedenia poťahových materiálov. Potom už stačí len pomocou niekoľkých kliknutí v konfigurátore zvoliť vybrané možnosti a objednať vašu novú sedaciu súpravu.

Pozrite si napríklad tieto poťahové materiály:

Element 15

Primo 73

Lira 1207 mint

Luxo 6607

Pecos 10

Pecos 11

Videli ste novinky z našej ponuky?

Naše novinky v ponuke

×