Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Gaučové súpravy do každej obývačky. Doplňte vašu sedačku o kreslo či taburet a získajte viac štýlového miesta na sedenie

Veľké u-čkové gaučové súpravy sú dnes trendom. Vytvoria pútavé ťažisko miestnosti a poskytnú množstvo miesta na sedenie i leňošenie. Avšak nie každý má obývačku vhodnú pre takúto nadrozmernú sedačku – na jednej strane môžu byť problémom rozmery, no na tej druhej aj samotná dispozícia miestnosti. Okrem toho sa veľké masívne sedacie súpravy nemusia páčiť každému. Pokiaľ je to aj váš prípad, máme pre vás pár tipov na to, ako získať viac miesta na sedenie pomocou kombinácie pohoviek, rohových gaučov, kresiel do obývačky a taburetov. Čítajte ďalej a nechajte sa inšpirovať.

Aké sú výhody gaučových súprav zložených z viacerých kusov?

Máte obývačku so špecifickými rozmermi? Doplňte rohový gauč o pohovku

Výhodou rohových gaučov je, že dokážu krásne využiť roh miestnosti a spraviť z neho útulné miesto na sedenie. Keď k nemu pridáte pohovku a umiestnite ju napríklad oproti rohovej sedačke, získate viac miesta a súčasne priestor opticky rozdelíte.

Pozrite si napríklad kombinácie pohovky a rozkladacích gaučov Balticco a Siide:

Pohovka + pohovka je skvelá kombinácia pre tých, ktorí preferujú malý gauč

Ľudia sú rôzni a každý preferuje iný štýl v móde i dizajne. Zatiaľ čo jednému sa môžu páčiť veľké gauče do U, pre iného pôsobia lákavejšie kombinácie viacerých pohoviek. Zaručiť vám môžeme jedno, nemusíte sa vôbec držať na uzde. Pri zariaďovaní vašej vysnívanej obývačky sa nechajte viesť fantáziou a vašimi preferenciami. Ak ste odvážnejší, môžete dokonca skombinovať dva typy či dve rôzne farebné prevedenia sedacích súprav. Výhodou tohto riešenia je tiež to, že umiestnenie dvoch separátnych pohoviek môže vizuálne „rozbiť“ priestor a opticky ho zväčšiť. Mohutné kusy nábytku totiž zvyknú pôsobiť ako stredobod miestnosti a vytvárať dojem, že je priestor menší.

pohovka + pohovka

Riešenie do malej obývačky: Skombinujte pohovku s taburetom alebo kreslom

Ak máte malú obývačku, určite ste už neraz rozmýšľali, ako efektívne zväčšiť počet miest na sedenie a súčasne priestor nezahltiť. Vďaka gaučovým súpravám máte nespočetne veľa možností. Šikovným riešením do malých priestorov sú napríklad gaučové súpravy. Doplňte tú vašu pohovku o pohodlné kreslo s taburetkou a hneď získate pár miest navyše.

Malý tip:

Pri výbere novej sedačky odporúčame voliť si spomedzi rozťahovacích gaučov. Poslúžia totiž nie len ako sedenie počas dňa, ale získate tiež priestor na príležitostné spanie pre návštevu.

rohova plus taburet

Doplňte rohovú sedačku o štýlový taburet

Hoci sa to možno na prvý pohľad nezdá, taburety majú viac ako jedno využitie:

  • poslúžia ako doplnkové miesto na sedenie,
  • môžete si na ne vyložiť nohy pri večernom oddychu,
  • mnohé typy taburetiek majú úložný priestor,
  • niektoré taburety možno použiť aj ako konferenčné stolíky, stačí na ne položiť podnos s občerstvením.

Taburet si môžete zvoliť v rovnakom dizajnovom modeli ako je vaša rohová gaučová súprava, no siahnuť môžete aj po inom type. Razom sa tak z obyčajného taburetu stane kontrastný dizajnový doplnok.

Pozrite si náš tip na krásnu gaučovú súpravu

Modelová rada sedačiek Torst v sebe spája pohodlie, komfort a oku lahodiaci dizajn. Pozostáva zo šikovného taburetu, pohovky, rohovej sedacej súpravy a u-čkového gauča, ktoré si môžete nakombinovať do malej i veľkej obývačky.

Láka vás skôr veľký gauč?
Prečítajte si viac o XXL sedačkách v našej ponuke a vyberte si takú, ktorá bude presne podľa vašich predstáv.

Naše novinky v ponuke

×