Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Ideálne kreslo do obývačky? Najdôležitejšia je pohodlnosť

Pri zariaďovaní obývačky je jednou z najdôležitejších úloh vybrať pohodlné a vhodné sedenie. Ak máte v miestnosti dostatok miesta, okrem sedačky budete určite vyberať aj kreslo. Aké typy kresiel na trhu nájdete a čo je najdôležitejšou vlastnosťou každého kresla? Dozviete sa v našom článku.

Šikovný dizajnový doplnok

Kreslo kupujeme najmä z toho dôvodu, aby sme v obývačke vytvorili ďalšie miesto na sedenie. Okrem toho však rieši aj problém tzv. „prázdneho priestoru“, ktorý sa objavuje najmä vo veľmi priestranných bytoch. Kreslo priestor šikovne vyplní tak, aby nepôsobil prázdno a zároveň poskytne pohodlné sedenie. Nemusí byť však umiestnené len v rohu izby. Práve naopak, výborne ukáže aj v strede miestnosti.

Kreslo na čítanie do obývačky alebo na terasu

Kreslo je v podstate praktický dizajnový doplnok s mimoriadne širokým použitím. Pohodu si na ňom užijete nielen v obývačke, no napríklad aj na krytej terase či balkóne. Využiť ho môžete ako kreslo na čítanie alebo ako pohodlné lehátko na opaľovanie. Určite však musí byť umiestnené pod strechou. Dážď by ho mohol zničiť, kvôli ostrému slnku by zase mohol vyblednúť poťah.

Aké typy na trhu nájdete?

Najznámejšie typy kresiel sú ušiaky, ktorým priraďujeme tzv. „tradičný“ vzhľad. Názov dostali podľa svojej vysokej chrbtovej opierky, ktorá je mierne rozšírená do obchod strán – tvorí takpovediac uši. Tieto typy kresiel majú bočné lakťové opierky a zväčšia aj vysoké viditeľné nožičky. Sú robustné, no ich sedenie môže byť niekedy príliš tvrdé. kreslo na citanie

Zdroj foto: Pinterest.com 

Ostatné typy kresiel

Medzi rôznymi typmi kresiel nájdeme aj tzv. barrel back kreslo. Populárne bolo najmä v 40. rokoch minulého storočia, dnes dýcha nostalgickým duchom. Spoznáte ho podľa zakrivenej chrbtovej opierky, ktorá zároveň tvorí aj opierky rúk. Je to kreslo ideálne skôr na krátkodobé sedenie. Ďalším typom je napríklad klubové kreslo, ktoré je zväčša mäkké, plytké a určené do rôznych klubov a barov.

Ako vybrať kreslo do obývačky?

Základnou vlastnosťou, ktoré by kreslo do obývačky malo spĺňať, je komfort. Nezáleží na tom, aký druh poťahu si vyberiete, akú farbu bude kreslo mať alebo akými všetkými funkciami bude disponovať. Dôležité je, aby ste sa v ňom cítili dobre a dokázali v ňom zrelaxovať. Či už v ňom budete pozerať televíziu, čítať, alebo len tak oddychovať, pohodlie je nadovšetko. Preto kreslo vyberajte nielen podľa dizajnu, no aj funkčných vlastností.

Naše novinky v ponuke

×