Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Prečo by vaša nová sedačka mala byť rohová sedačka?

Ušetríte miesto v obývačke, doprajete zaslúžený oddych všetkým členom rodiny a v neposlednom rade máte na výber toľko možností a variácií, že si určite vyberiete tú „pravú“. V čom je čaro rohových sedačiek a prečo ich ľudia doslova milujú?

 

Rohová sedačka vám ušetrí veľa miesta


Kúpa rohového gauča je príjemný spôsob, ako maximalizovať malý životný priestor a zároveň maximalizovať aj miesto na odpočinok pre celú rodinu. Nejde vám to dokopy? Je to jednoduché. Rohové gauče totiž zaplnia roh izby, ktorý väčšinou aj tak ostáva prázdny. Týmto spôsobom sa v obývačke vytvorí viac miesta, ktoré buď venujete inému nábytku, alebo ho necháte prázdne a v obývačke tak vytvoríte otvorený a vzdušný priestor.

 

Zdroj: pinterest.com

 

 

Je zárukou miesta pre všetkých


Každý z nás si túži večer po náročnom dni sadnúť, oprieť sa a vyložiť si nohy. Práve na to je rohová sedacia súprava ako stvorená. Vďaka jej dvom krídlam sa môžete uložiť do polohy, aká vám je najpohodlnejšia a príjemne relaxovať. Nielenže vás teda oddych na gauči upokojí a zbaví napätia, no ukľudní vás natoľko, že budete pripravený do postele. Alebo si môžete zdriemnuť rovno v obývačke.

Sedačka je najpoužívanejším kusom nábytku v byte. Je teda dôležité, aby bola skutočne komfortná. Okrem relaxu je však rohová sedačka ideálna aj pre väčšie rodinné či priateľské stretnutia. Často jej dávame prívlastok „spoločenská“, keďže sa na ňu zmestí veľa ľudí. Aj keď každá sedačka je iných rozmerov, v priemere sa na ňu môže pohodlne usadiť 5-7 ľudí. A to už je dosť.

 

Zdroj: pinterest.com

 

Môžete si vybrať presne takú, akú si predstavujete


Nevyhovuje vám orientácia sedačky? Vždy máte na výber pravý alebo ľavý roh. Dokonca si môžete vybrať gauč s univerzálnym rohom, ktorý má obe krídla rovnako dlhé. Okrem toho máte na výber spomedzi rôznych materiálových variant – kože, ekokože či nepriepustných látok. Sedačku si vlastne skladáte podľa toho, ako si ju predstavujete. Volíte si farbu, druh nožičiek a samozrejme aj konkrétny model rohovej sedačky.

Na výber máte viacero typov rohových sedačiek


Od sedačky prirodzene očakávame určité kvality a vlastnosti. Dnes sú už samozrejmosťou rozkladacie gauče, ktoré môžu poslúžiť aj na príležitostné či pravidelné spanie. Stále populárnejšími sú aj sedačky s nastaviteľnými opierkami hlavy, vďaka ktorým sa môžete vyhnúť bolestiam chrbta a ešte viac si spríjemniť sedenie.

Veľmi moderné sú aj tzv. chaise end sedačky. Nie sú to vždy typické rohové sedačky, pretože jedno krídlo je vždy kratšie. Ich tvar tvorí písmeno L. Chaise end znamená, že na jednom kraji sú ako keby predĺžené do lehátka, nemajú na ňom opierku ani operadlo.

 

Zdroj: pinterest.com

Nedáte ju za nič


Ak si raz vyberiete rohovú sedačku, ktorá vám bude skutočne vyhovovať, nedáte ju za nič. Pamätajte si však, že aj keď je veľmi univerzálna, nie je vhodná pre všetky typy bytov a izieb. Niekedy môžu rohové gauče zavadzať prechodu k dverám či oknu, a v takom prípade si treba vybrať pohovku, ktorá je v tomto ohľade praktickejšia. Najdôležitejšie však je, aby ste si vybrali takú sedačku, ktorá sa vám bude skutočne páčiť a budete sa na nej cítiť príjemne.

 

Naše novinky v ponuke

×