Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Nie každá lacná sedačka je dobrá sedačka: Prečo sa pri výbere sedačky neoplatí šetriť?

Zariaďovanie bytu či rekonštrukcia nepatria medzi lacné záležitosti. Platí to predovšetkým v prípade, že chcete vymeniť všetok nábytok, prerábate aj steny, podlahy či meníte dispozíciu bytu. Je nám teda jasné, že každý sa snaží ušetriť čo najviac. Často sa preto ľudia rozhodnú pre lacnejšie varianty nábytku, hľadajú akcie, pozrú si ponuku bazára a podobne. Sú však veci, na ktorých by ste rozhodne šetriť nemali – a medzi ne rozhodne patrí aj sedacia súprava. Prečítajte si, prečo by ste pri výbere sedačky rozhodne nemali šetriť a ako sa vám môže kúpa lacnej sedačky v budúcnosti vypomstiť.

Hľadáte lacnú sedačku? Rozhodovať by mala hlavne kvalita, nie cena

Hneď na začiatok musíme povedať, že samozrejme nechceme „hádzať všetky lacné sedačky do jedného vreca“. Tak, ako nie každá drahá sedacia súprava musí mať dobrú kvalitu, nemusí byť ani každý lacný gauč zlý. V prípade lacnejšieho i drahšieho nábytku by ste si však mali vždy overiť kvalitu a pevnosť konštrukcie, vlastnosti poťahového materiálu a napríklad aj mechanizmy rozkladania. Čo všetko vám napovie viac o kvalite sedačky ?

showroom Prievidza

Kvalita použitého materiálu a pevnosť konštrukcie je základ pri drahších i lacných sedačkách

Konštrukcia, alebo aj kostra sedačky, by mala byť pevná a schopná zvládať častú záťaž. Zrejme nechcete mať doma sedaciu súpravu, ktorá sa po niekoľkých týždňoch zmení na vŕzgajúci kus nábytku. Obzvlášť dôležité je to pri veľkých sedačkách, kde usadíte väčší počet ľudí. To isté platí aj pri rozkladacích sedacích súpravách, ktoré sa okrem sedenia využívajú aj na príležitostné či pravidelné spanie.

Pevnosť našich sedačiek si môžete vyskúšať v showroome v Prievidzi. Radi vás privítame na ulici Ivana Bukovčana 36, kde sme vám k dispozícii v pracovných dňoch od 11. do 17. hodiny a v sobotu od 9. do 12. hodiny. Na obhliadku showroomu odporúčame vopred sa telefonicky objednať, aby sme si vedeli vyhradiť čas a plne sa vám venovali.

kamenna predajna nabytok4you

Poťahový materiál sedačky môže predĺžiť jej životnosť

Na životnosť sedacej súpravy vplýva aj výber poťahového materiálu. Častým používaním pohovky totiž dochádza k opotrebovaniu látky, čo sa môže prejaviť jej oslabením a následným vznikom dier, žmolkovaním, vyblednutím a podobne. Pri výbere poťahu je teda veľmi dôležité prihliadať na parametre ako:

Amor Velvet

Mono

Bristol

Element

Gusto

Jaguar

Pri lacných rozkladacích sedačkách pozor na mechanizmus rozkladania

Rozkladacie sedačky prinášajú spôsob ako „zabiť dve muchy jednou ranou“ v malých bytoch či hosťovských izbách. Cez deň totiž slúžia ako gauč a v noci sa poľahky zmenia na posteľ. Mnohí ľudia využívajú rozkladacie pohovky tiež ako príležitostnú posteľ pre návštevu. Pri výbere si však musíte uvedomiť, že sedačky vo väčšine prípadov nie sú primárne určené na pravidelné spanie. Ak teda vopred viete, že budete váš gauč často rozkladať, lacná rozkladacia sedačka by vám nemusela slúžiť tak dlho, ako by ste si priali.

Ideálne je siahnuť po takých sedacích súpravách, ktoré sú priamo u predajcu označené ako vhodné aj na pravidelné spanie. Mnohí výrobcovia sedačiek sa v súčasnosti totiž zameriavajú presne na túto problematiku. Ak tento údaj pri sedačke nenájdete, neváhajte sa predajcu spýtať na kvalitu rozkladacieho systému a jeho odolnosť pri pravidelnom rozkladaní.

Chcete vedieť viac o tom, ako vyberať sedačku na každodenné spanie?
Prečítajte si v našom článku, na aké parametre by ste mali prihliadať pri výbere sedacej súpravy na každodenné spanie.

Výplň sedacej súpravy

Možno sa vám už stalo, že sa na vašej sedačke vytvorili po niekoľkých rokoch vysedené miesta. Tomu viete zabrániť výberom sedacej súpravy s kvalitnou vnútornou výplňou. U nás si napríklad môžete vybrať z 2 typov výplne:

Hľadáte novú sedačku do vašej obývačky?

Pozrite si našu ponuku pohoviek, rohových sedacích súpravu-čkových sedačiek a objavte množstvo krásnych a elegantných modelov:

Pohovky

Rohové sedačky

Sedačky v tvare U

Na záver už len toľko, že ak chcete, aby vám vaša nová sedacia súprava bola verným spoločníkom po dlhé roky, mali by ste naozaj prihliadať viac na kvalitu než cenu. Lacné sedačky môžu byť dobrým dočasným riešením – ak napríklad viete, že budete nábytok čoskoro opäť meniť alebo sa budete sťahovať. Neodporúčame vám však vyberať len na základe ceny – vždy si zistite čo najviac o kvalite materiálov i kostry sedačky. Koniec koncov vás lacná sedačka môže z dlhodobého hľadiska stáť viac ako tá drahšia, keďže ju budete musieť po čase prečalúniť alebo úplne vymeniť.

Naše novinky v ponuke

×