Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Kombinujeme modrú sedačku do námorníckeho štýlu. Inšpirujte sa našimi nápadmi

Modré sedačky sú v obývačkách veľmi obľúbené. Modrá farba totiž vyzerá skutočne dobre. Dokážeme ju nádherne skombinovať s mnohými ďalšími farbami a originálne k nej zladiť akékoľvek doplnky. Výnimočne pôsobí najmä v námorníckom štýle, ktorému sa budeme venovať aj v tomto článku.

Námornícky štýl zariadenia je síce typický najmä pre Stredomorie a prímorské oblasti, v obľube ho však majú žienky aj u nás. Ukážeme vám preto, ako jednoducho skombinovať modrú sedačku s pár doplnkami a priniesť si tak do obývačky závan mora, teplo slnečných lúčov a pocit dovolenky počas celého roka. Tak poďme na to.

modrá sedačka Zdroj foto: pinterest.com

 

Modrá farba upokojuje

Modrá farba je v spoločnosti vnímaná ako symbol oblohy, vody a vzduchu. Je tiež farbou intelektu, vernosti a dôvery. Vyjadruje kľud a uvoľnenosť, pričom na človeka má až zázračne upokojujúce účinky. Do obývačky je preto viac ako ideálna. Pre porovnanie modrej s ostatnými farbami si môžete prečítať náš starší článok o farbách: Ako správne vybrať farbu sedačky?

 

Dôležitý je aj odtieň

Viete však, aký odtieň modrej si na sedačku vybrať, aby ste sa doma cítili skutočne dobre? Pri modrej farbe platí, že čím je odtieň tmavší a sýtejší, tým agresívnejšie a ráznejšie pôsobí. Svetlomodrá je jemnejšia než tmavomodrá a vzbudzuje väčší kľud a dôveru. Naopak tmavomodrá je hĺbavou farbou a vyjadruje rozvážnosť. Pri výbere odtieňa sa preto rozhodujte podľa vašej povahy a tiež nálady, akú chcete v obývačke navodiť.

 

Modrá sedačka je základom námorníckeho štýlu

Zariadenie v námorníckom štýle prináša do našich domovov dovolenkový pocit po celý rok. Typické sú preň prúžky, vzory kotvičiek a prírodné materiály, ktoré nám pripomínajú krásne chvíle strávené na dovolenke. K námorníckemu štýlu však neodmysliteľne patrí aj modrá sedačka.

Námornícky štýl definujú najmä dve farby – biela a modrá. Biela pohlcuje slnečné lúče, vďaka čomu je priestor presvetlený a získava vzdušnosť typickú pre more. Modrá je zase farbou vody, čím interiéru dodáva potrebný námornícky ráz.

modra sedackaZdroj foto: pinterest.com

 

Aké doplnky zvoliť k modrej sedačke?

Ak si chcete zariadiť obývačku do námorníckeho štýlu, základom je práve modrá sedačka. Steny by mali byť biele, aby pritiahli čo najviac slnka a prevzdušnili interiér. Obývačka potom dostane námornícky ráz najmä správne zvolenými doplnkami. Kombinujte prírodné materiály dreva, prútia a kameňov s mušľami a dekoráciami v tvare kotvičiek, záchranných kolies či iných námorníckych prvkov.

modrá sedačkaZdroj foto: pinterest.com

 

Veľmi dôležité sú aj modro-biele vzorované vankúše, ktoré sa budú na vašej modrej sedačke krásne vynímať. Zladiť spolu môžete vzory prúžkov, kotvičiek, cik-caku a iných podobných vzorov. Vankúše a doplnky kombinujte aj so závesmi, ideálne tiež modro-bielymi. Inšpirovať sa môžete aj našimi fotografiami, z ktorých zaručene získate mnoho nových nápadov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naše novinky v ponuke

×