Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Tyrkysová sedačka do vašej obývačky: Ako ju môžete kombinovať?

Tyrkysová farba k nám prišla z Turecka a je odvodená od kameňa s názvom tyrkys. Táto energická farba sa skvelo hodí do interiéru, a to predovšetkým do obývacích izieb, kúpeľní či kuchýň. Rozhodne vám však neodporúčame zariadiť celú obývaciu izbu len v odtieňoch tyrkysu. Tyrkysovú farbu je totiž potrebné vyvážiť inými, neutrálnejšími tónmi.

Jedným zo skvelých spôsobov, ako použiť tyrkysovú farbu v interiéri, je siahnuť po tyrkysovej sedačke. Ako ju však správne skombinovať? Máme pre vás pár tipov na farebné kombinácie s tyrkysovou farbou a tiež inšpiráciu v podobe tyrkysových sedacích súprav z našej ponuky.

Tyrkysová je farbou priateľstva. Ako pôsobí v interiéri?

Tyrkysová farba vzniká kombináciou zelenej a modrej s ľahkými akcentami žltej. Patrí k energickým farbám, ktoré v interiéri pomáhajú vytvárať príjemnú a pohodovú atmosféru. Je to tak predovšetkým preto, že tyrkysová je farba mora a more je zas stelesnením dovolenky, leta, oddychu a pohody. Navyše sa o tyrkysovej farbe hovorí tiež ako o farbe priateľstva a náklonnosti.

tyrkysova farba

V mnohých kultúrach sa tyrkys nosí na ochranu pred nešťastím, zlom a negatívnou energiou. Okrem šperkov z tyrkysu sa však odtiene tejto sviežej farby často využívajú aj v móde a interiérovom dizajne. Ako správne pracovať s tyrkysovou farbou na sedacej súprave?

Tyrkysová sedačka – s akými farbami ju kombinovať?

Tyrkysová sedacia súprava je skvelou voľbou bez ohľadu na to, aký štýl interiérového dizajnu preferujete. Táto farba má totiž veľké množstvo odtieňov. Vďaka nim môžete priestor príjemne zladiť, ale tiež vytvoriť výrazný kontrast. Všetko závisí len od vašich preferencií a fantázie.

Najlepší spôsob, ako skombinovať rohovú alebo u-čkovú tyrkysovú sedačku, je urobiť z nej ťažisko miestnosti. To znamená, že na ňu padne pohľad každému, kto vkročí do vašej obývačky. Ako to dosiahnete? Vyberte si výraznejšiu tyrkysovú sedačku a na väčšie plochy, ako sú steny, podlahy či nábytok, použite jemnejšie neutrálnejšie farby. K tyrkysovej sedačke sa skvele hodia napríklad tieto farby:

Pokiaľ patríte k odvážlivcom, ktorí sa neboja kombinovať aj viacero sýtych, odvážnych farieb, môžete tiež siahnuť po tmavomodrej, tmavozelenej či fuchsiovej.

Tyrkysové poťahové materiály v našej ponuke

Sawana 72

poťahová látka erie

Erie 09

Casablanca 2313

Kronos 13

poťahová látka pecos

Pecos 11

Solo 259

Amor velvet 4312

Jaguar 2173

Tyrkysová sedačka v kombinácii s bielou farbou v interiéri

Biela je čistá a neutrálna farba, ktorá má v interiérovom dizajne nezastupiteľné miesto. Veľmi dobre sa kombinuje a dalo by sa metaforicky povedať, že je akýmsi čistým plátnom. Dokážete s ňou dosiahnuť takmer všetko – či už chcete, aby obývacia izba pôsobila moderne, útulne, čisto alebo dokonca luxusne. Pokiaľ ju však nepoužijete správne, dokáže z obývačky tiež „vysať“ všetko teplo a vytvoriť dojem sterilnosti.

tyrkysova sedacka v kombinacii s bielym interierom

Bielu farbu je preto potrebné správne skombinovať. Skvelou voľbou je napríklad: nábytok a podlaha v svetlých odtieňoch dreva, tyrkysová sedacia súprava a biele steny. Obývacia izba dostane ľahký, čistý, svieži nádych s dotykom prírody a nebude pôsobiť sterilne.

Iným variantom je spojenie bieleho nábytku, stien v jemných teplejších odtieňoch tyrkysovej (prípadne v inej vami preferovanej farbe) a výraznej, sýto tyrkysovej sedačky, ktorá upúta pohľad hneď z príchodu.

Pre vás je to možno zvláštna predstava, no taký eskimák by vám vedel porozprávať o tom, koľko odtieňov bielej existuje. Pokiaľ sa vám páči svetlosť a čistota bielej farby, no nechcete obývacej izbe ubrať na útulnosti, siahnite po jej mäkších odtieňoch.

tyrkysova sedacka s ruzovymi doplnkami

Hravá kombinácia tyrkysovej a pastelovej ružovej

Ružová s tyrkysovou vytvára veľmi mladistvú a hravú kombináciu. Vyskúšajte sa napríklad poobzerať po sedacej súprave v jemných pastelových odtieňoch tyrkysovej farby a doplňte ju vankúšikmi a doplnkami v odtieňoch pastelovej ružovej. Dodáte tak priestoru energiu, optimizmus a ľahkosť.

Na tom isto princípe funguje tiež kombinácia s pastelovou fialovou farbou. Zvoľte mäkký odtieň vašej preferovanej farby na stenu, vyberte si tyrkysovú sedačku podľa vašich predstáv a doplňte vzhľad obývačky pomocou doplnkov vo fialovej farbe – skvelé sú závesy, vankúšiky kvety či koberčeky.

Elegantná tyrkysová sedacia súprava v kombinácii s čiernymi doplnkami

Čierna farba dokáže byť ostrá a výrazná, čo nemusí v každom priestore vyzerať dobre. Pokiaľ ju však správne skombinujete, môže vám pomôcť dosiahnuť elegantný dizajn. Čierna farba má totiž úžasnú schopnosť zvýrazniť detaily. Predstavte si napríklad tmavo tyrkysovú sedaciu súpravu s čiernymi nožičkami, k nej čierno-biely koberec s výrazným vzorom, nábytok s čiernymi detailmi. Takáto kombinácia pôsobí veľmi elegantne, sofistikovane a moderne. Ak by ste chceli do obývačky vniesť trošku kontrastu, siahnite po detailoch a doplnkoch v zlatej farbe.

Vedeli ste, že u nás si sedaciu súpravu „vyšperkujete“ do dokonalosti?

Každú sedaciu súpravu z našej ponuky si môžete nakonfigurovať podľa vašich predstáv. Na výber máte nielen zo stoviek farebných prevedení, ale tiež z niekoľkých typov nožičiek či dizajnu detailov.

Máme pre vás niekoľko tipov na tyrkysové sedačky z našej ponuky

Rohová sedačka PAGANNI IX Farebné prevedenie
Paganni IX
Sedacia súprava BARTON VIII MIX Farebné prevedenie
Barton III
Sedacia súprava DEUSS VIII Farebné prevedenie
Deus VII
elegantná pohovka Bagi
Pohovka Bagi
Rohová sedačka MODIO VII ľavá
Modio VII
Sedacia súprava PAGANNI IV Farebné prevedenie
Paganni IV

Naše novinky v ponuke

×