Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Lacné rozkladacie sedačky v kvalitnom prevedení. Vybrali sme top modely s najlepším pomerom ceny a kvality

Nečakané výdavky či nutnosť odložiť si peniaze na ostatné zariadenie v byte, môžu značne okresať rozpočet na novú sedaciu súpravu. Dávno však neplatí, že čo je drahé, je nutne aj kvalitné. Pripravili sme si preto pre vás malú poradňu a ukážeme vám, ako sa nedať oklamať a vybrať síce lacnejšiu, no stále kvalitnú sedaciu súpravu. Ako dodatok sme pre vás vybrali tie najvýhodnejšie modely sedačiek z nášho e-shopu s dobrým pomerom ceny a kvality.

Ako porovnať pomer ceny a kvality rozkladacej sedačky?

Za obmedzený rozpočet na zariadenie sa rozhodne netreba hanbiť. Množstvo našich zákazníkov nám píše práve s požiadavkou, aby sme pre nich vybrali čo najkvalitnejšiu, ale zároveň cenovo výhodnú sedaciu súpravu. Dnes už sedačka nie je lacným kusom nábytku a cena za priemerný model sa pohybuje od stoviek až do tisícok eur. Na čo si dať pozor pri výbere tých lacnejších modelov? Pozerajte sa predovšetkým na:

  • kvalitu poťahovej látky,
  • kvalitu konštrukcie,
  • výplňový materiál,
  • recenzie od zákazníkov.

Čo dnes vyzerá ako vyššia investícia, môže byť v budúcnosti úspora

Hovorí sa: „Nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci.“ Pri sedacích súpravách to platí dvojnásobne. Aj keď dnes chcete ušetriť a vybrať si lacnejšiu sedačku, z dlhodobého hľadiska to nemusí byť správny krok. Už pár desiatok eur totiž dokáže vytvoriť značný rozdiel v kvalite, ktorý vám môže životnosť sedačky predĺžiť aj o niekoľko rokov.

Niekedy však nie je iná možnosť, a preto pamätajte na jediné: Šetriť sa určite neoplatí na poťahovom materiáli ani na konštrukcii. Menej kvalitné látky sa môžu začať žmolkovať už po pár mesiacoch aktívneho používania, v dôsledku čoho budú oslabené a náchylnejšie na roztrhanie. Prečalúnenie celej sedacej súpravy v niektorých prípadoch môže vyjsť ešte drahšie ako pôvodná sedačka.

S konštrukciou sedačky to je náročnejšie – voľným okom totiž ťažko zistíte, či je kvalitná a vydrží dlho. Skúste sa o kvalite informovať u predošlých zákazníkov danej značky. Mnoho výrobcov, podobne ako my, má na svojej stránke zverejnené recenzie a skúsenosti od zákazníkov. Podľa recenzií si môžete spraviť obraz o tom, či sú sedačky kvalitné a ako dlho vám vydržia.

Okrem recenzií sa môžete pozrieť aj na vlastnosti sedacej súpravy. Niekedy je uvádzaná nosnosť či kvalita poťahovej látky. Dobrým znakom je aj to, ak výrobca ponúka aspoň akú-takú variabilitu pri výbere poťahu, materiálu doplnkov (napríklad nožičiek) alebo vnútorného materiálu (napríklad výplne sedákov). Vtedy máte istotu, že pre vás sedačku vyrába na mieru.

Lacné rozkladacie sedačky do 600 €

Z našej ponuky sme pre vás vybrali tie najvýhodnejšie, ale zároveň kvalitatívne vysoko hodnotené rozkladacie pohovky. Vyrobíme vám ich v poťahu podľa vášho výberu, vďaka čomu novú sedačku zladíte s akýmkoľvek interiérom. Vybrať si môžete z nasledovných modelov do 600 €:

Všetky tieto modely sú pohovkami bez pridaných bočných krídel. Všetky sú, samozrejme, rozkladacie. Okrem toho vám pod celým sedom poskytnú úložný priestor. Cena je konečná v prípade, že si sedačku vyberiete v niektorom z materiálov Economic.

Aj keď tieto materiály u nás na eshope zaraďujeme do nižšej triedy látok, v skutočnosti sú kvalitou porovnateľné s bežnými poťahmi konkurenčných značiek. Sú dostatočne odolné voči oterom aj vyblednutiu. Gramáž 215 – 245 g / m2 im dodáva potrebnú hrúbku, ktorá odoláva aj ťažko namáhaným častiam sedacích súprav.

Cena za tieto sedačky môže byť vyššia len v prípade, že si ich zvolíte v kvalitnejšom poťahovom materiáli. Za vyššiu triedu poťahového materiálu sa pripláca 30 – 150€ podľa konkrétneho materiálu. Podobné sumy platia aj pre nasledovné rozkladacie rohové sedačky, ktoré vám teraz predstavíme.

Výhodné rozkladacie rohové sedačky

Ak by ste nemali záujem o pohovku ale o rohovú sedačku, máme pre vás výhodné modely aj z tejto kategórie. Keďže však už ide o väčšie sedačky, cenovka je taktiež trošku vyššia. Z tých výhodných pre vás vyberáme tieto modely:

Všetky sedačky majú úložný priestor a dajú sa rozložiť na pohodlnú spaciu plochu. Majú vyššie nožičky (okrem modelu Santé I), čo znamená, že sa vám pod nimi bude ľahko upratovať, a zároveň sa budú skvelo hodiť do menších obývačiek. Vysoké nožičky totiž opticky zväčšujú priestor, vďaka čomu obývačka pôsobí vzdušnejšie. Tieto sedačky sa hodia aj do detských izieb, jednoizbových bytov, kancelárií a všade tam, kam nezmestíte veľkú sedačku.

Naše novinky v ponuke

×