Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Inšpirácie do obývačky: Ako vkusne zladiť farebnú sedačku?

Farebné sedačky v obývačkách u nás nie sú až tak bežné. Nie je to však tým, že by sme my Slováci boli konzervatívni. Je to tým, že sa bojíme farby kombinovať, aby sme „neprestrelili“. Na kombinovanie farieb však netreba veľké znalosti, stačí trošku vkusu a triku.

V článku vám preto dáme pár rád, ako vkusne zladiť farebnú sedačku k ostatnému nábytku. Zároveň sme pre vás ako inšpiráciu do obývačky vybrali pár farebných sedačiek z Pinterestu, ktoré vyzerajú jednoducho nádherne. Čo poviete?

 

Staroružová farebná sedačka je v kurze

Možno to tak nevyzerá, ale staroružová sedačka je celkom kontroverzná farba. Mužom sa totiž zdá príliš „ženská“, no a keď nie je správne zladená s ostatnými farbami, vyzerá skutočne zle. Avšak, keď ju správne vyzdvihnete, pôsobí famózne. Nádherne vynikne napríklad s tmavými odtieňmi modrej, s bielou či zelenou.

Aby sedačka v takejto farbe zapáčila aj vášmu mužovi, skombinujte ju s tmavšími farbami. Inšpiráciou do obývačky vám môže byť aj táto fotografia. Retro sedačka je doplnená o výrazné farebné vankúše, ktoré od tak veľkej plochy ružovej odvracajú pozornosť, no stále vytvárajú príjemné romantické zátišie.

ruzova farebna sedacka

Zdroj foto: pinterest.com

Obývačka v pastelových farbách

Pastelové farby vytvárajú v obývačke príjemné a harmonické prostredie. Hodia sa predovšetkým k ľuďom, ktorí majú radi pokoj, relax a snažia sa každý deň zvládať s úsmevom. Sedačky v pastelových farbách sú obľúbené najmä vďaka pozitívnej energii, ktorú z nich človek dostane.

Jedinou nevýhodou sedačiek v pastelových farbách je to, že na nich vidno každú škvrnku. Sú preto trošku nepraktické do rodín s malými deťmi alebo psíkmi s tmavými chlpmi. Pred výberom tohto poťahového materiálu si preto dobre rozmyslite, či vám nebude liezť na nervy to neustále upratovanie. Ak nie, tak k nemu môžete využiť aj našich pár malých tipov na prírodné čistiace prostriedky, ktoré nájdete tu.

farebna sedacka pastelova

Zdroj foto: pinterest.com

Nemusíte sa báť ani výraznej farebnej sedačky

Neexistujú škaredé farby, existujú len zle zladené farby. Stačí, keď si budete dávať pozor na to, ako farby skombinujete. Ak sa teda rozhodnete pre výraznú farebnú sedačku, zvyšok zariadenia voľte radšej neutrálnejší. Sedačka tak krásne vynikne a interiér bude zároveň vyzerať čisto a nezahltene. Kombinujte nanajvýš 3 základné farby, pričom si dávajte pozor na veľkosť vášho priestoru. Ak máte malú obývačku, prečítajte si najprv pár našich tipov pre malé obývačky.

modra sedacka

Zdroj foto: pinterest.com

Inšpirovať sa môžete napríklad týmto interiérom. Kombinuje tri základné farby – hnedú (podlaha, sedačka), bielu (steny, koberec) a tyrkysovú (sedačka). Farebná sedačka v interiéri skvelo vyniká, no zároveň nijako nenarúša jeho harmóniu. Obývačka je tak veselá farebná, zároveň však príjemná a ideálna na oddych. Je v nej totiž veľká plocha hnedo-oranžovej farby, ktorá vytvára ten hrejivý pocit domova.

Farebných kombinácii pre obývačkový interiér je nespočetne veľa. V článku sme vám ukázali len niekoľko z nich. Ak sa však budete držať našich rád, jednoducho si skombinujete sedačku v akejkoľvek farbe. V ďalšej časti nášho seriálu vám ukážeme, ako vkusne kombinovať vzorovanú sedačku.

Naše novinky v ponuke

×