Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Nadrozmerné sedacie súpravy: Objavte sedačky, na ktoré usadíte celú vašu rodinu

Obývačka je často srdcom domácnosti, miestom, kde sa večer stretne celá rodina. Pokiaľ má vaša domácnosť viac členov alebo mávate často veľké návštevy, určite ste už riešili dilemu:  „Kam všetkých usadiť?“ Riešením tohto problému sú práve nadrozmerné sedacie súpravy. Ide o sedačky so šírkou 300 cm a viac, ktoré disponujú štedrým priestorom na sedenie a niektoré aj skvelými „vychytávkami“. Pripravili sme si pre vás pár informácií o veľkých sedacích súpravách a pridali sme aj niekoľko tipov na sedačky z nášho e-shopu, z ktorých si určite vyberiete.

Čo si predstaviť pod pojmom „nadrozmerná sedačka“?

Ako sme už spomenuli vyššie, ide o sedačky, ktoré majú šírku 300 cm a viac. Ide o doslova mohutné kusy nábytku, ktoré poskytujú dostatok miesta na sedenie. Nadrozmerných rohových sedacích súprav nie je veľa, v týchto rozmeroch nájdete väčšinou sedacie súpravy v tvare U.  – teda sedačky, ktoré majú dva rohy, respektíve dve krídla. Tie môžu mať potom rôznu hĺbku. Samozrejme, čím je krídlo sedačky hlbšie, tým viac ľudí sa naň zmestí.

do akych priestorov sa hodi nadrozmerna sedacka

Do akých priestorov vyberať nadrozmerné sedacie súpravy?

Tento typ sedačiek nie je vhodný do malých priestorov. Je jasné, že si nevyberiete sedačku, ktorá sa vám do bytu nezmestí. Avšak to, že je rozmerovo možné ju v obývačke uložiť ešte neznamená, že je to vhodné riešenie. Pokiaľ totiž zvolíte príliš veľkú sedaciu súpravu, môže priestor pôsobiť dusivo a preplnene. A možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale aby ste sa v miestnosti cítili dobre, mali by ste do istej miery zachovať jej vzdušnosť.

Pri výbere nadrozmernej sedacej súpravy by ste mali vždy dbať nielen na šírku miestnosti a sedačky, ale tiež na spomínanú hĺbku – čiže dĺžku ramien. Hoci šírka sedačky môže pasovať na šírku miestnosti, jej krídla budú vystupovať do priestoru. Môžu vám teda ubrať zo zvyšnej plochy miestnosti, prípadne zmenšiť priestor na pohyb. Nadrozmerné sedačky sú teda vhodné do veľkých obývacích izieb, obývačiek prepojených s kuchyňou či spoločných miestností pre zamestnancov.

Neviete si len na základe rozmerov predstaviť, koľko miesta sedačka v obývačke zaberie?

Ako pomôcku si môžete z papiera vyrobiť malú maketu v mierke miestnosti.

  1. Odmerajte rozmery miestnosti.
  2. Prerátajte si ich v takej mierke, aby sa vám nákres miestnosti zmestil na papier.
  3. Zakreslite si obývačku v danej mierke.
  4. Vytvorte si z papiera maketu sedacej súpravy v tej istej mierke.
  5. Priložte ju na papier s maketou obývačky.

Možno sa vám tento postup zdá pracný, ale pokiaľ mu venujete trošku času, určite vám pomôže lepšie si predstaviť, ako bude sedacia súprava v obývacej izbe pôsobiť. Ak plánujete kompletnú rekonštrukciu obývačky, môžete si vytvoriť aj maketky ďalšieho nábytku, ktorý by ste si chceli zadovážiť. Za pokus to podľa nás určite stojí.

Pre koho sú nadrozmerné sedačky vhodné?

sedacka pre velku rodinu

Pre veľké rodiny

sedacka pre velke navstevy

Pre tých, ktorí majú radi návštevy alebo domáce večierky

sedacka s dostatkom miesta na lenosenie

Pre všetkých, ktorí chcú mať dostatok miesta na leňošenie

sedacka pre obyvacku spojenu s kuchynou

Pre tých, ktorí chcú vizuálne oddeliť obývačku od kuchyne

sedacka do spolocenskych miestnosti vo firmach

Do spoločných priestorov vo firmách

Nadrozmerné sedacie súpravy v tvare U

Ako sme už spomenuli vyššie, najčastejšie sa vo veľkých rozmeroch vyrábajú práve U-čkové sedačky. Aj v našom sortimente máte na výber z mnohých modelov veľkých sedačiek. Niektoré skvelo zapasujú do moderných priestorov, iné zas dodajú na útulnosti obývacej izbe vo vidieckom štýle. Stačí len nájsť model, ktorý sa vám páči. V našom konfigurátore si môžete vybrať z rozmanitých materiálov a farebných prevedení presne podľa vášho gusta.

Okrem toho, že U-čkové sedačky poskytujú množstvo priestoru na sedenie alebo leňošenie, majú aj ďalšie výhody:

  • disponujú veľkým úložným priestorom na všetky sezónne veci,
  • po rozložení sa na nich vyspia viacerí ľudia, takže budete mať kam uložiť návštevu,
  • mnohé modely majú zabudovaný minibar či držiaky na poháre, aby ste mali vždy všetko poruke.

Pozrite si niektoré z najväčších sedacích súprav v našej ponuke:

Nadrozmerné rohové sedačky

Nadrozmerných rohových sedačiek je pomenej, avšak zopár ich nájdete aj v našom e-shope. Tak ako sedacie súpravy v tvare U, aj nadrozmerné rohové sedačky majú šírku nad 300 cm. Hĺbka sedačky sa potom môže líšiť, niektoré krídla sú dlhšie, iné zas kratšie. To poteší predovšetkým tých, ktorí majú obývačky v obdĺžnikovom tvare a potrebujú gauč, ktorý „šupnú“ k dlhšej stene. Tieto sedacie súpravy tiež disponujú úložným priestorom, sú rozložiteľné a nakonfigurovať si ich môžete v ľubovoľnom materiáli z našej ponuky.

Ktoré nadrozmerné rohové sedačky u nás nájdete?

Naše novinky v ponuke

×