Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Ako vyčistiť fľaky na sedačke? Vyrobte si vlastný prostriedok na čistenie sedačky

Nemusíte míňať peniaze na drahé prípravky, aby ste mali dokonale čistú sedačku. Na vyčistenie väčšiny škvŕn vám postačia suroviny, ktoré máte bežne doma. Ako vyčistíte sedačku len pomocou octu, sódy bikarbóny a čistej vody? Pozrite sa na ekologické, lacné a efektívne prípravky, ktoré zatočia aj s odolnými škvrnami.

 

Prostriedok na čistenie sedačky z bieleho octu a vody

Biely vínny ocot sa odjakživa používa aj ako čistiaci prostriedok. Pridáva sa do prania, pôsobí ako dezinfekcia a čistí aj odolnejšie škvrny. Efektívny prostriedok na čistenie sedačky si z octu môžete vyrobiť dvomi spôsobmi:

  • Zložitejší spôsob: Zmiešajte ¼ šálky octu a ¾ šálky teplej vody s pár lyžicami bezfarebného tekutého mydla, prípadne s kúskom žlčového mydla rozpusteného v teplej vode.
  • Jednoduchší spôsob: Zmiešajte ocot s vodou v pomere 1:1.

 

Za pár minút si doma vytvoríte efektívny čistiaci prostriedok. Prelejte ho do rozprašovača a škvrnu ním navlhčite. Potom bielou mäkkou handričkou škvrnu jemne vyčistite. Je dôležité, aby handrička bola čistá a biela, inak by vám mohla sedačku pofarbiť.

Po pretretí škvrny si zoberte druhú handričku – navlhčenú v čistej vode, a plochu znovu pretrite, aby ste z nej vytreli zvyšky octu a mydla. Prebytočnú vodu môžete vsať do uteráka alebo utierky. Aby po vode neostal na sedačke fľak, mokré miesto čo najrýchlejšie vysušte, napríklad fénom.

 

 

Domáci prípravok na čistenie sedačky z kože

Kožené sedačky sú na čistiace prostriedky obzvlášť citlivé. Tento prírodný materiál si vyžaduje maximálne jemnú starostlivosť a do kontaktu by nemal prísť so žiadnou chemikáliou.

Spoľahlivý čistiaci prostriedok na koženú sedačku doma vytvoríte zmiešaním ½ šálky oleja s ¼ šálky octu. Použite buď olivový, alebo ľanový olej. Pred čistením roztok prelejte do rozprašovača, aplikujte na sedačku a pretrite jemnou handričkou. Ocot vyčistí nečistoty, olej dodá sedačke stratený lesk.

Pozor si dajte pri čistení koženej sedačky v bielej, alebo inej svetlej farbe. Aj keď je riziko malé, môže sa vám stať, že roztok sedačku pofarbí. Najprv ho preto odskúšajte na malej ploche pri nožičkách alebo zo zadnej strany sedačky, kde v prípade pofarbenia nebude škvrnka viditeľná.

 

Ako vyčistiť gauč so sódou bikarbónou?

Pasta zo sódy bikarbóny rýchlo a efektívne vyčistí škvrny po káve, víne či krvi. Vyrobíte ju zmiešaním pár lyžičiek sódy s pár lyžicami vody. Zmes naneste na škvrnu a počkajte, kým začne pôsobiť. Už po chvíľke by sóda mala špinu zo sedačky doslova „vytiahnuť“. Potom ju stačí vysať vysávačom alebo zotrieť handričkou.

 

Chemikálie na sedačku nepatria

Naše rýchle a jednoduché čistiace prostriedky vám pomôžu zlikvidovať každú škvrnu. Ak sa predsa len rozhodnete využiť aj iné čistiace prostriedky, zďaleka sa vyhýbajte chemikáliám. Na čistenie nepoužívajte acetón, alkohol ani čpavok, ktoré menia farby tkanín a môžu natrvalo poškodiť vzhľad poťahového materiálu. Okľukou obchádzajte aj glycerín či dezinfekčné gély. Tie na látkach zanechávajú trvalé mastné škvrny.

Pokiaľ je už špina vo vašej sedačke beznádejne zažratá, stále si u nás môžete objednať aj vašu novú, vysnívanú sedačku. Naše poťahové materiály sú ošetrené špeciálnou technológiou, ktorá neprepúšťa tekutiny a sedačka sa vďaka nej oveľa ľahšie čistí. Necháte sa ňou presvedčiť?

Naše novinky v ponuke

×