Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Porovnanie gaučov z ekokože vs. látkových poťahov

Rozmýšľate, akú poťahovú látku zvoliť na vašu novú sedačku? Na základe niekoľkých kritérií sme pre vás porovnali poťah z ekokože s klasickými tkaninovými poťahmi. Ktorý si vyberiete?

 

Údržba

Ekokoža: Z hľadiska udržiavania materiálu je ekokoža náročnejšia na ošetrovanie. Nemala by sa vystavovať priamemu slnečnému žiareniu a nesmú sa na ňu používať agresívne čistiace prostriedky. Voči škvrnám je však ekokoža odolnejšia ako látkový poťah. Navyše sa sedačka veľmi ľahko čistí. Viac o čistení ekokože si môžete prečítať v našom staršom článku.

Látkový poťah: Tkaniny sa čistia ťažšie ako ekokoža. Nasakujú tekutiny, vône aj pachy. Ako ochranu pred zašpinením preto v mnohých domácnostiach nájdete na látkových gaučoch deky či prehozy, ktoré je jednoduchšie vyprať, než vytepovať celú sedačku. Ak však hľadáte prírodný prostriedok na čistenie sedačiek, náš nedávny článok vám možno poradí.

 

Trvácnosť

Ekokoža: Pri šetrnom používaní dokáže ekokoža vydržať až 10 rokov. Jej rizikom je však poškrabanie poťahu a následné trhanie látky.

Látkový poťah: Látkový poťah má tendenciu blednúť, no oproti poťahom z ekokože sa tak ľahko sa neroztrhne.

 

Cena

Ekokoža: Cena sedačky z ekokože je trochu vyššia, niekedy sa však dokáže vyrovnať aj kvalitným látkovým poťahom.

Látkový poťah: Textilné poťahy sú vo všeobecnosti lacnejšie ako poťahy z ekokože.

 

Rozmanitosť

Ekokoža: Ekokoža ponúka menšiu farebnú rozmanitosť. Základnými farbami sú biela, čierna a hnedá, ktoré dopĺňajú žiarivejšia červená, zelená alebo oranžová.

Látkový poťah: Farby a materiály látkových poťahov ponúkajú širší výber a viac možností kombinácií sedačiek.

 

Pohodlie

Ekokoža: Aj keď sa ekokoža na dotyk nespráva tak ako pravá koža, predsa len má iné vlastnosti, než látkové poťahy sedačiek. V zime môže byť sedačka z ekokože trošku chladná, v lete naopak teplá.

Látkový poťah: Tkaninové poťahy sedacích súprav sú vo všeobecnosti pohodlnejšie, samozrejme všetko záleží na kvalite látky. Na trhu nájdete mäkké a príjemné poťahové látky, no aj drsné a škrabľavé.

 

Výsledok

Ekokoža: Pri šetrnom využívaní má ekokoža dlhšiu trvácnosť a ľahšie odoláva škvrnám.

Látkový poťah: Na dlhšie sedenie a leňošenie je látkový poťahový materiál pohodlnejší. Má väčšie možnosti výberu farby sedačky a je odolnejší voči roztrhnutiu. V sume sa však sedačky z ekokože a gauče z tkanív až tak veľmi nelíšia.

Naše novinky v ponuke

×