Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Poťahové látky na sedačku, ktoré sa nezašpinia

Predstavte si, že by vaša sedačka mohla byť potiahnutá látkou, ktorá sa nezašpiní. Nevsiakne žiadne tekutiny, veľmi ľahko sa čistí a roky vydrží ako nová. Vďaka inovatívnym technológiám to však nemusí byť len predstava: Zoznámte sa s poťahmi budúcnosti.

Sedacie súpravy musia veľa vydržať. Časté sedenie a vyššia záťaž je otázkou najmä na pevnosť vnútornej konštrukcie. Otery, zaškrabnutia či nečistoty sú však výhradne vecou poťahovej látky. Ak je látka opotrebovaná či špinavá, nikdy sedačka nebude vyzerať dobre. Aj preto je poťah veľmi dôležitou súčasťou sedačky, na ktorú by ste mali klásť obzvlášť vysoké kvalitatívne nároky.

Poťahové látky s hydrofóbnou úpravou vyzerajú ako nové dlhé roky

Jednou z obzvlášť vyhľadávaných vlastností poťahov je hydrofóbna úprava látky. Vďaka tejto inovatívnej technológii látka neprepustí do svojich vlákien žiadnu tekutinu. V podobe malých kvapôčok ju udrží na povrchu látky, čím ju chráni pred zašpinením a tvorbou fľakov.


Zjednodušene povedané – látka nevsiakne takmer nič, čo sa vám na ňu vyleje. Hydrofóbna úprava teda chráni látku pred znečistením, zápachmi a fľakmi. Je preto vhodná naozaj pre kohokoľvek. Ocenia ju rodiny s malými deťmi, ale aj jednotlivci – nehody sa predsa stávajú každému.

Sedacia súprava CLOUT detail

Ako sa starať o takéto poťahové látky?

Látky s hydrofóbnou úpravou sa veľmi jednoducho udržiavajú. Na čistenie vám postačí suchá handrička a obyčajná voda, prípadne veľmi jemný mydlový roztok. Pokiaľ sa na sedačku niečo vyleje, tekutinu nechajte vpiť do handričky. Prípadný fliačik len jemne utrite vlhkou handričkou s čistou vodou.

Pevné čiastočky nečistôt môžete zo sedačky povysávať klasickým vysávačom. Alergikom pomôže aj antibakteriálny vysávač, ktorý z látky a výplne odstráni roztoče. V žiadnom prípade však neodporúčame používať na čistenie chemikálie. Tie by látku natrvalo poškodili, mohli by zmeniť farebnosť či narušiť hydrofóbnu úpravu látky. Zvážiť by ste mali aj používanie klasických čistiacich alebo pracích prostriedkov, ktoré by na sedačke taktiež mohli zanechať škvrny.

Ktoré poťahové látky sú ošetrené touto špeciálnou technológiou?

Hydrofóbnu ochranu spoznáte podľa označenia Liquid Blocked, CleanBoo alebo Uniclean. Výrobcov poťahových látok je niekoľko a hydrofóbna ochrana ešte nemá jednotné označenie. Aby sme vám uľahčili hľadanie, tu je zoznam niektorých poťahových látok z našej ponuky, ktoré sú hydrofóbnou ochranou ošetrené:

Poťahová látka Granada

Hladká a mäkká poťahová látka Granada je príjemná na dotyk. Okrem technológie CleanBoo je ošetrená ochranou proti žmolkovaniu, roztrhnutiu a strate farebnosti.

poťahová látka granada

Poťahová látka Pecos

Poťahový materiál Pecos zákazníci obľubujú najmä vďaka jeho jemnému plyšovému povrchu. Zároveň je veľmi pevný, oteruvzdorný, hydrofóbny a odolný voči vyblednutiu.

poťahová látka pecos

Poťahová látka Samoa

Látka Samoa má jemne vystúpenú štruktúru. Je ošetrená technológiou Liquid Blocked. V ponuke ju máme v niekoľkých farbách.

poťahová látka Samoa

Poťahová látka Tunis

Látka Tunis je špecifická najmä vďaka svojmu zaujímavému vzoru. Je veľmi odolná voči roztrhnutiu a poškodeniu, k čomu dopomáha aj hydrofóbna ochrana CleanBoo.

poťahová látka tunis

Poťahová látka Erie

Pevná, odolná a zaujímavá látka Erie bola vytvorená pre ľudí, ktorí si potrpia na dizajn. Jedinečný charakter jej dodáva prepletená štruktúra. Dostanete ju vo veľmi zaujímavých a sýtych farbách.

poťahová látka erie

Hydrofóbna ochrana je štandard budúcnosti

Hydrofóbna ochrana sa v budúcnosti stane štandardom pri výrobe kvalitných poťahových látok. Ak teda hľadáte poťah, ktorý vám naozaj dlho vydrží, jednoznačne by ste mali zvážiť poťahovú látku s hydrofóbnou úpravou. Práve táto úprava totiž garantuje kvalitu látky, jej odolnosť a skvelý vzhľad po dlhé roky.

Naše novinky v ponuke

×