Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Romantická atmosféra s kvetinovým vzorom na sedačke. Ako si vybrať ten správny?

Túžite po kvetinových vzoroch v obývačke? Smelo do toho. Dnes sú totiž kvetinové vzory na sedačke veľmi moderné, a navyše aj ľahko dostupné. Pôsobia romanticky, pôvabne a pozitívne. Ako však vybrať ten správny vzor a skombinovať ho s ostatným zariadením tak, aby sa páčil celej rodine? Čítajte ďalej a my vám prezradíme pár rád, ako aj z vašej obývačky vyčariť voňavú záhradku plnú kvetín.

 

Kvetinové vzory na sedačke vám prinesú nostalgiu, no aj radosť

Vďaka sedačke s kvetinovým vzorom dostane vaša obývačka jemný nádych vintage štýlu. Kvetiny totiž pôsobia nostalgicky, no zároveň veľmi veselo a štýlovo. Dokážu vyčariť romantickú atmosféru, a preto vám do obývačky zapasujú najmä vtedy, ak ste jemná a nežná žena, dušou romantička.

kvetinova sedačka

Zdroj foto: pinterest.com

Vybrať si môžete spomedzi viacerých typov kvetín na poťahovej látke – napríklad z ruží alebo poľných či exotických kvetín. Každý druh kvetín pritom vyjadruje niečo iné. Vzor ruží je vášnivý, no poľné kvetiny zanechávajú skôr dojem jemnosti, hravosti a nežnosti. Exotické kvetiny sa zase hodia do orientálnych interiérov, keďže do bytu prinášajú štipku východných kultúr.

 

Aj vzor zelených izbových rastlín je dnes v kurze

Veľmi populárnym a moderným je dnes aj vzor zelených izbových rastlín. Tento vzor dokáže do interiéru preniesť kúsok prírody a svojou upokojujúcou zelenou farbou navodiť v byte harmóniu. Ak teda príliš neobľubujete pestrofarebnosť kvetinových vzorov, no pritom stále milujete prírodu a zeleň, potlač zelených rastliniek je pre vás tá pravá.

kvetova sedacka

Zdroj foto: pinterest.com 

Použijete kvetinové vzory na poťahu, alebo radšej na ostatnom bytovom textile?

Kvetinové vzory sa páčia najmä nám ženám. Muži s nimi nie sú až tak stotožnení, a preto ak rozmýšľate nad kvetinovým poťahom sedačky, preberte to najprv s partnerom. Pokiaľ vám to neodobrí, máme pre vás celkom šikovné riešenie – poťah sedačky si vyberte neutrálny, no kvetinový vzor využite na ostatnom bytovom textile.

 

Vytvorte si sezónne sety bytového textilu

Prehozy, vankúše, koberce či závesy tak môžu byť zladené do jedného kvetinového vzoru. Dávajú vám dokonca väčšiu variabilitu, keďže ich môžete častejšie striedať. Skúste si vytvoriť napríklad sezónne sety a striedať ich podľa počasia či nálady – v zime stavte na vianočné vzory, na leto zase vymeňte všetok bytový textil za veselé kvetiny. Ide síce o máličko vyššiu investíciu, keďže všetko musíte nakúpiť dvojmo, no na druhej strane budete prinútená bytový textil častejšie prať a tým pádom sa zbavíte prachu, ktorý sa drží najmä na závesoch, prehozoch a obliečkach.

 

Pri zariaďovaní sa pohrajte s farbami a materiálom

To, ako kvetiny skombinujete s ostatným nábytkom a zariadením, záleží samozrejme len na vašom vkuse. Inšpirovať vás môžu aj fotografie interiérov, ktoré sme vám ukázali v tomto článku. Ak si ich však dobre prezriete, všimnete si, že kvetiny sú vždy dominantným a jediným výrazným prvkom.

kvetinove vzory na sedačke

Zdroj foto: pinterest.com

Aby ste teda z vašej obývačky vytvorili harmonický a nepreplnený priestor, nekombinujte kvetinový vzor s ďalším výrazným vzorom – napríklad prúžkami či cikcakom. Pohrajte sa skôr s farbami, materiálom a textúrou jednotlivých prvkov. Určite sa vám tak podarí vyčariť skvelú atmosféru, vďaka ktorej sa vo vašej „prerobenej“ obývačke bude dobre cítiť celá vaša rodina aj priatelia.

 

Zdroj titulnej foto: refinery29.com

Naše novinky v ponuke

×