Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Ružová sedačka aj do vašej obývačky: Vytvorte si miesto dýchajúce sviežosťou a útulnosťou

Vedeli ste, že farby majú svoj význam? Je to tak, venuje sa im takzvaná psychológia farieb. Zaoberá sa predovšetkým vplyvom farieb na náladu a pocity človeka. Ohnivá červená, upokojujúca zelená či čistá biela, každá z nich v sebe niečo skrýva. My sme sa tento raz rozhodli povenovať sa práve ružovej farbe. Tá by podľa už spomínanej psychológie farieb mala upokojovať a symbolizovať pohodu, priateľstvo, šťastie, súcit a dokonca lásku. Pozrite sa s nami na to, ako nakombinovať ružovú sedačku aj do vašej obývačky.

Ružová farba už dávno nie je len pre bábiky

Ružová vzniká kombináciou červenej a bielej farby. Červená je horúca a vyjadruje oheň, vášeň a lásku. Biela je zas stelesnením elegancie, čistoty a pokoja. Spojením týchto dvoch vzniká romantická ružová. Ružová už dávno nepatrí len k dievčatám, ženám či bábikám. Je to farba, ktorá má mnoho odtieňov a ešte viac potenciálu. Stačí ju správne skombinovať a pomôže vám vytvoriť krásnu a útulnú obývačku či spálňu.

Samozrejme, nie je ružová ako ružová. Ako sme už spomenuli, táto farba má veľké množstvo odtieňov – od krikľavých a výrazných až po jemné a pudrové. Určite ste počuli už mnohokrát, že pri dizajne interiéru sa fantázii medze nekladú. Jediné, čo potrebujete, je nejaká tá vízia a odvaha byť kreatívny.

odtiene rozovej do obyvacky

Aký odtieň ružovej si vybrať na sedačku?

Vždy by ste sa mali držať toho, aký dojem má miestnosť budiť. Pokiaľ chcete, aby bola obývacia izba „oázou pokoja“, siahnite skôr po jemných tlmených odtieňoch ružovej. Tie totiž dokážu krásne podčiarknuť útulnú atmosféru a dodať priestoru na príjemnosti, pohodlí a čare. Pokiaľ chcete miestnosti dodať trošku extravagancie, môžete sa poobzerať po sýtej ružovej alebo fuksiovej. Sýte odtiene ružovej sú energické a v správnej kombinácii dodajú izbe sviežosť. Niektoré odtiene ružovej majú v sebe viac červených akcentov – napríklad lososová, ktorú často nájdete aj v oddeleniach s pánskym oblečením. Stačí si vybrať, ktorá sa vám najviac páči a doladiť finálny dizajn doplnkami.

Najobľúbenejšie odtiene ružovej v obývačke – pudrová ružová

Jemná ružová sedacia súprava v pudrových odtieňoch je skvelou voľbou napríklad v kombinácii so šedou, bielou a dokonca zelenou. Pokiaľ zvolíte decentnú farbu stien, napríklad v krémových bledých odtieňoch, ružová sedačka krásne vynikne. Ružová farba ladí aj s krémovou a v niektorých prípadoch ju možno skombinovať aj s modrou. Je pravda, že nie každý má odvahu na to, vybrať si práve ružovú sedačku. Je to však len otázkou predstavivosti.

jemných pudrových odtieňoch si u nás môžete nakonfigurovať sedačku napríklad v týchto materiáloch:

Flash 22

Monolith 62

Twist 16

Samoa 10

Ružová sedačka v kombinácii so zelenou

Jemná ružová farba sa skvelo hodí s decentnou zelenou. Je to kombinácia, ktorá evokuje jar, pohodlie a sviežosť. Nemusíte sa preto báť doladiť ružovú sedaciu súpravu s krémovými a bledo zelenými doplnkami – napríklad vankúšikmi či behúňom. Výborne k nej zapasuje tiež biely nábytok, ktorý celému interiéru dodá nádych čistoty a elegancie.

Výber ružových prevedení sedačiek z nášho e-shopu:

Sedacia súprava Murena V

Rohová sedačka Bagi

Rohová sedacia súprava Vento VIII

Rohová sedacia súprava Vento VIII

Výrazná ružová sedačka pre odvážnych

Voľbou farieb vo vašej obývacej izbe môžete vytýčiť ťažisko miestnosti. Pokiaľ si na to trúfate, môžete siahnuť po výraznej ružovej sedačke, ktorá sa stane stredobodom miestnosti. Môžeme vám zaručiť, že na ňu ihneď padne zrak každého, kto do obývačky vstúpi. Pri voľbe ostatných prvkov môžete pozerať po neutrálnejších a jemnejších farbách, ktoré vašej novej ružovej sedačke dovolia vyniknúť ešte viac. Pokiaľ však patríte k odvážnejším, môžete ju skombinovať s doplnkami v sýtych odtieňoch zelenej či modrej.

Flash 14

Loca 36

Bahama 23

Primo 69

Nehľadáte ružovú sedaciu súpravu do obývačky?

Ružová sa skvelo hodí aj do interiérov kaderníckych salónov, nechtových či kozmetických štúdií a je častou voľbou aj pri zariaďovaní detských izieb. Do takýchto priestorov si pravdepodobne nebudete vyberať veľkú sedaciu súpravu v tvare U. Popozerať sa skúste po menších pohovkách alebo kreslách. Na našom e-shope vám stačí nájsť model, ktorý sa vám páči a následne si pohovku či sedačku nakonfigurovať podľa vašich preferencií. Každú sedaciu súpravu vám vieme potiahnuť vo vami vybranom poťahovom materiáli z našej ponuky.

Ešte nemáte vybratú vašu novú sedačku?
Pozrite si náš sortiment malých i veľkých sedacích súprav a nakonfigurujte si tú vašu presne podľa vašich predstáv.

Naše novinky v ponuke

×