Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Umývateľné sedacie súpravy – už žiadne tepovanie

Pre mnohých ľudí je voľba poťahového materiálu len posledným detailom pri výbere novej sedačky. Vedeli ste však, že je to presne naopak? To, akú poťahovú látku na svoju sedačku vyberiete, netreba brať na ľahkú váhu. Výber správneho poťahu môže totiž vo vysokej miere ovplyvniť životnosť vašej sedacej súpravy.

Poťahy s povrchovou úpravou, ktorá zabraňuje prenikaniu nečistoty do vnútra materiálu, sú čoraz populárnejšie, a to predovšetkým v domácnostiach s malými deťmi či domácimi miláčikmi. Prečítajte si, aké sú výhody umývateľných sedačiek a ako sa o ne starať.

Umývateľné poťahové látky

Umývateľné poťahy na sedacie súpravy sa postupne stávajú štandardom a nahrádzajú klasické poťahové materiály. Niet sa však čomu čudovať. Kedysi ste v prípade väčšieho znečistenia poťahu mali len 2 možnosti: zavolať profesionálov, ktorí vám sedačku prišli vytepovať, alebo sedačku nechať prečalúniť. Vďaka moderným technológiám sa však dnes vyrába množstvo poťahových látok ošetrených špeciálnymi úpravami, ktoré majú za úlohu čistenie sedačky uľahčiť.

Umývateľné poťahy zabraňujú vsakovaniu nečistoty hlboko do vlákien látky. To v praxi znamená, že pokiaľ na gauč napríklad vylejete tekutinu, nedôjde k jej vsiaknutiu do hĺbky vlákna. Tekutina ostane na povrchu vo forme malých kvapôčok, ktoré jednoducho nasajete obrúskom či čistou handričkou z mikrovlákna.

Rohová sedačka Vento III

Ako čistiť umývateľné sedacie súpravy?

V rámci bežnej údržby sedacej súpravy je ideálne poťah raz za týždeň povysávať, samozrejme, za použitia nadstavca na čalúnený nábytok. Sedačku tiež môžete utrieť navlhčenou čistou handričkou. Netreba zabúdať na to, že aj napriek vylepšeniam a špeciálnym úpravám je potrebné sa o sedačku pravidelne starať. Môžete tak predĺžiť jej životnosť aj o niekoľko rokov.

V prípade, že sa vám stala „nehoda“ a na poťah ste niečo vyliali či vysypali, je v prvom rade dôležité konať rýchlo.  Aj napriek tomu, že poťahy obsahujú úpravu, ktorá zamedzuje vstrebaniu nečistoty do vlákna, je potrebné povrch očistiť čo najskôr. V prípade, že na látku vylejete tekutinu, stačí vám, aby ste ju nasali obrúskom. Ak dôjde k väčšiemu znečisteniu, môžete použiť vodu, bezfarebné jadrové mydlo a obrúsok. Nie sú potrebné žiadne čistiace prostriedky ani tepovanie.

Na čo si treba dať pozor?

Veľmi dôležité pravidlo pri čistení umývateľných sedačiek je: Nepoužívať chemické čistiace prostriedky. Chemikálie, ako napríklad acetón či technický benzín, môžu poťah veľmi vážne poškodiť. Agresívne čistiace prostriedky môžu spôsobiť nielen poškodenie farby, ale aj štruktúry materiálu a na poťahu sa môžu začať tvoriť diery či žmolky.

Rohová sedačka Modio III

Sedačky z ekokože – ekologická alternatíva

Pokiaľ ste skôr fanúšikom kože, ale chceli by ste ekologickejšiu alternatívu, môžete siahnuť po sedačke z ekokože. Ekokoža je kvalitný syntetický materiál, ktorý je veľmi jednoduchý na údržbu. V zásade platí to, čo sme už spomínali vyššie: nepoužívať chemické čistiace prostriedky, postačí vám vlhká handrička. Ak sa chcete o tomto materiáli dozvedieť viac, prečítajte si náš článok o výhodách sedačky z ekokože.

Naše novinky v ponuke

×