Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Biela sedačka: Kedy je biela sedačka vhodnou voľbou a ako si ju správne vybrať?

Snívate o bielej sedačke? Biela sedačka je stelesnením noblesy, elegancie a ľahkosti, no mnohých ľudí od jej kúpy odrádza strach, že biela bielou dlho neostane. Je síce pravda, že biela sedacia súprava nie je tak úplne vhodná do každej obývačky, neplatí to však vždy. Do akých priestorov sa biela sedacia súprava hodí.

Biela sedačka v obývačke – kedy je skvelou voľbou?

Biela farba sa v interiérovom dizajne používa už dlhé roky. Siahnuť po nej môžete pri výbere farby veľkých plôch, ako sú steny a väčší nábytok, no krásne vynikne aj ako doplnková farba. Biela patrí k základným farbám. Dýcha eleganciou, čistotou, ľahkosťou a má skvelú vlastnosť – dokáže presvetliť a opticky zväčšiť priestor. Je preto vhodná aj do menších a tmavších miestností.

Pri výbere bielej sedačky sa fantázii medze nekladú. Hodí sa na malú pohovku, pohodlnú rohovú sedačku alebo obrovský u-čkový gauč. Pozor by ste si však mali dať pri výbere konkrétneho materiálu. To, či vám sedačka vydrží krásna biela dlhý čas, totiž závisí do veľkej miery od poťahovej látky. Tá by mala byť nielen kvalitná, ale aj odolná voči ušpineniu. Ideálnou voľbou sú látky s povrchovou úpravou brániacou prieniku nečistôt do vnútra vlákna, prípadne odpudzujúcou tekutiny.

Pre koho nie je biela sedačka vhodná?

Kúpu bielej sedačky by ste mali prehodnotiť v tom prípade, že máte domáce zvieratká alebo malé deti. Váš domáci miláčik nebude vedieť, že na bielom poťahu je vidieť každý fľak. Biela sedačka bude pre neho len novým žiarivým a obrovským pelieškom. Pri detičkách sú zas na dennom poriadku rôzne „nehody“ vo forme škvŕn od jedla či nápojov.

Žiaľ, pre mnohé detičky je veľká biela plocha sedačky tiež stelesnením plátna, na ktorom si môžu trénovať svoje maliarske schopnosti. Ak je toto aj váš prípad, ale naozaj veľmi túžite po novej krásnej bielej sedačke, starostlivo si vyberte poťahovú látku s ochrannou povrchovou úpravou.

V našej ponuke nájdete napríklad tieto biele poťahové látky:

Baloo 2073

Kategória: Luxury

Vlastnosti: Odolná voči oteru, nehorľavá

Abriamo 4

Kategória: Luxury

Vlastnosti: Nehorľavá, hebká, trvanlivá

Noel 14

Kategória: Exclusive

Vlastnosti: Ľahké čistenie, jemná na dotyk

Bizon 1

Kategória: Exclusive

Vlastnosti: Vysoká odolnosť voči oteru a svetlu, vhodná na nesedacie časti

Granada 2731

Kategória: Premium

Vlastnosti: Odolná voči oteru, fľakom, ľahká na čistenie a údržbu

Jaguar 2161

Kategória: Premium

Vlastnosti: Odolná voči fľakom, ľahká na čistenie, nehorľavá, odolná voči poškriabaniu

Vybraným materiálom vám potiahneme ľubovoľnú sedačku z našej ponuky.

Biela nemusí byť vždy len čisto biela

Keď sa povie biela farba, väčšine z nás sa pred očami zrejme objaví snehobiela farba. Existuje množstvo odtieňov bielej farby, pričom niektoré majú chladnejší a iné trošku teplejší nádych. Môžete siahnuť po odtieni, ktorý pôsobí až ako keby krémovo, sivasto a podobne. Záleží len na tom, čo preferujete a aká farba sa vám bude do obývačky hodiť.

Ako kombinovať bielu sedačku v obývačke?

Malou nevýhodou bielej farby je, že ak jej použijete veľa, priestor bude pôsobiť chladne a sterilne. Na druhej strane je však biela jednou z najľahšie kombinovateľných farieb vôbec – hodí sa totiž ku každej farbe. Záleží teda len na tom, či chcete, aby priestor pôsobil moderne, útulne alebo „čisto“ ako v škandinávskom štýle.

Bielu sedačku môžete v obývacej izbe kombinovať viacerými spôsobmi. V prvom rade si musíte uvedomiť, aký je želaný výsledný efekt. Pokiaľ chcete dosiahnuť kontrast a urobiť zo sedacej súpravy výrazný prvok pútajúci pohľad, zvoľte farbu stien v sýtejších odtieňoch. Pokiaľ naopak chcete, aby priestor pôsobil mäkko a útulne, použite jemné, prírodné odtiene.

Bielu sedačku krásne doplnia napríklad:

Ako si vybrať bielu sedačku u nás v nabytok4you?

Niekedy môže byť náročné nájsť sedačku, pri ktorej si poviete „to je ona“. Možno nájdete pekný model, no nemusí vám vyhovovať poťahový materiál. Alebo naopak, objavíte kvalitnú poťahovú látku príjemnú na dotyk a navyše v dokonalom odtieni, ale ňou potiahnutá sedačka sa vám vôbec nemusí páčiť. U nás však takýto problém mať nebudete.

Vyberte si vašu novú sedačku u nás
Pozrite si našu ponuku sedacích súprav a vyberte si tú, ktorá vám pomôže vytvoriť vašu obývačku snov.

Naše novinky v ponuke

×