Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

3 chyby zariaďovania malých priestorov. Naučte sa, ako vyčariť vzdušný a svetlý byt   

Ak bývate v malom byte, určite ste si aspoň raz položili otázku: „Kde to všetko mám dať?“ Maximalizovanie úložného priestoru je zväčša prvým, no aj najťažšie riešiteľným problémom bývania v menších priestoroch. Dnes vám preto ukážeme, kde robíte chybu a čomu by ste sa mali v malých bytoch vyvarovať. Pozrite sa teda na 3 najčastejšie chyby, ktoré môžu zásadne zmeniť atmosféru vášho bývania.

 

Chyba č. 1: Podceňujete prirodzené svetlo

Prirodzené svetlo je najlepším priateľom malého priestoru. Nemali by ste mu brániť žalúziami, no nechať ho preniknúť do bytu a presvetliť celý priestor. Jemne filtrovať ho môžete napríklad priehľadnými záclonami, svetlými závesmi a tkaninovými roletami taktiež v svetlých farbách.

Nie každý však má možnosť využívať benefity prirodzeného slnečného svetla. Ak máte okná orientované na severnú stranu, poprípade prenikaniu svetla bránia nejaké prekážky pred oknami, musíte si pomôcť inak. V takomto prípade presvetlite interiér správnym použitím dominantných farieb na veľkých plochách. Farbu sedacej súpravy, nábytku a stien zlaďte do svetlých odtieňov.

sedacka do obyvackyZdroj foto: pinterest.com

 

Pomôcť vám môže aj zrkadlo, ktoré vďaka odrazu svetla dokáže opticky zväčšiť priestor. Navyše, ak ho v dizajnovom ráme zavesíte na stenu namiesto obrazu, získate nie len krásne presvetlenú obývačku, no aj efektnú dekoráciu.

 

Chyba č. 2: Preplnené poličky a skrinky

Hovorí sa, že menej je niekedy viac. V prípade malých bytov je to zlatým pravidlom. Platí totiž, že čím viac vecí, tým sa bude zdať priestor menší. Ak sa teda snažíte všetko napratať na jednu poličku, myslite na to, že každá soška, vázička či pohárik o trošku opticky zmenšujú váš byt.

Nezáleží totiž na tom, koľko šikovného úložného priestoru vymyslíte, aj tak budete stále určitým spôsobom limitovaná. Je preto dôležité uistiť sa, že všetko, čo doma máte, má nejakú hodnotu a skutočne to ešte použijete. Platí to ako pre rôzne dekorácie v obývačke, tak aj pre tony kozmetiky, ktoré sa vám kopia v kúpeľni. Pustite sa teda do upratovania a uchovajte si len to podstatné. Byt bude vzdušnejší a svetlejší.

 

Chyba č. 3: Mrháte drahocenným priestorom

Často kupujeme zbytočné kusy nábytku len preto, aby sme do nich uložili zbytočné veci. Tento nábytok potom zaberá drahocenný priestor, ktorý sa pre nás stáva prakticky nevyužiteľný. Pokiaľ teda ide o úložný priestor, buďte kreatívna. Myslite na to, aby ste si ušetrili čo najviac štvorcových metrov. Praktické a dizajnovo vkusné sú stropné skrinky a poličky, umiestnené na stenách či napríklad nad dverami a oknami.

ulozny priestorZdroj foto: pinterest.com

 

Naším záverečným tipom na veľký úložný priestor je praktický a funkčný nábytok, medzi ktorý patria aj naše sedačky s veľkým úložným priestorom. Poslúžia vám na uloženie objemných vecí, ako napríklad sezónneho oblečenia, prikrývok pre hostí či iných málo používaných predmetov, ktoré by ste inak nemali kde dať.

Naše novinky v ponuke

×