Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Žltá sedačka presvetlí a rozžiari vašu obývačku. Vyberte si ju spolu s nami

Žltá je farba slnka a svetla. Na väčšinu ľudí pôsobí pozitívne, hravo, ba až stimulačne. Aj napriek tomu sa jej ľudia pri zariaďovaní vyhýbajú. My však nechápeme prečo. Žltá totiž dokáže prežiariť aj tmavé miestnosti a vytvoriť doma radostnú atmosféru. Prečítajte si teda, ako môžete svoj domov zmeniť obyčajnou žltou sedačkou a pozrite si niekoľko našich inšpirácií práve so žltými sedačkami. Neručíme však zato, že potom nebudete chcieť vymeniť starú sedačku za novú žltú.

žltá sedačka Zdroj foto: pinterest.com 

 

Čo symbolizuje žltá farba?

Žltá podporuje aktivitu a srdečnosť. Je to vyslovene veselá a milá farba, ktorá vás nabije pozitívnou energiou. Je žiarivá a optimistická, vďaka čomu vás prinúti usmiať sa.

Má tiež dosť blízko k zlatej, a preto v niektorých krajinách vyjadruje bohatstvo, moc a zlato. U nás však vyjadruje skôr úctu, radosť a srdečnosť. Čím je žltá farba svetlejšia, tým harmonickejšie pôsobí na ľudské oko. Naopak, čím je tmavšia, tým je výraznejšia a priťahuje viac pozornosti.

 

Ako skombinovať žltú sedačku s ostatnými farbami?

Žltá je sama o sebe výrazná a vábivá pre oko. Kombinovať ju však môžete takmer so všetkými farbami. Príjemne pôsobí napríklad s pastelovými farbami a s modrou. Záleží však na tom, akú atmosféru chcete v obývačke vyčariť.

 

Žltá s čiernou

Najvýraznejšiu kombináciu tvorí žltá s čiernou. Táto dvojica farieb sa často využíva aj na výstražných znameniach, pretože je skutočne neprehliadnuteľná. Vo svojom domove však zrejme nechcete vytvoriť varovné signály, a preto žltú s čiernou musíte skombinovať veľmi rozumne.

Skúste sa vyvarovať dvom veľkým plochám kontrastných farieb a radšej stavte na vzory. K žltej ploche sedačky teda môžete čiernu doladiť len v detailoch a maličkostiach. Šikovnú a zároveň harmonickú kombináciu žltej sedačky s čiernou farbou vytvoríte vzorovanými vankúšmi, čierno – bielym kobercom či závesmi na oknách.

zlta sedackaZdroj foto: pinterest.com 

Žltá sedačka v kombinácii s drevom

Pokiaľ ste milovníčkou drevených interiérov, máme pre vás dobrú správu: žltá sedačka v kombinácii s drevom vyzerá famózne! Stačí si len vybrať prirodzený odtieň dekóru dreva a ešte minimálne jednu kontrastnú farbu doplnkov. Drevo a žltú sedačku môžete vyvážiť napríklad modrými doplnkami a prirodzene bielymi stenami podobne, ako na fotografii. Vaša obývačka tak bude svetlá a žiarivá, zároveň však veľmi štýlová, moderná a príjemná.

zlta sedacia suprava Zdroj foto: pinterest.com 

Čo vyčarí žltá sedačka vo vašej obývačke?

Vďaka svojej výraznej farbe bude žltá sedačka vo vašej obývačke neprehliadnuteľná. Keďže ihneď po vstupe do miestnosti pritiahne zrak každého hosťa, mala by sa stať ohniskom celej miestnosti. Vychádza z bielej farby, a tak dokáže celú obývačku presvetliť a príjemne rozžiariť. Aj v tmavých miestnostiach vytvorí žltá dostatok svetla, dobrú náladu a hrejivú atmosféru.

Žltá sedačka je tak ideálna pre živelných a pozitívnych ľudí, keďže do interiéru prináša optimizmus a podporuje kreativitu. Veríme, že sme vám priniesli dostatočnú inšpiráciu a do výberu vašej novej žltej sedačky sa pustíte s radosťou. Ak zároveň okrem farby hľadáte aj špecifický tvar či funkcie sedačky, pozrite si aj našu ponuku rohových sedačiek, ktoré si taktiež môžete nakombinovať do výnimočnej žltej farby.

 

 

 

Naše novinky v ponuke

×