Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Bytové doplnky k sedacej súprave: Oživte obývačku praktickým nábytkom

Ste maniačkou na bytové doplnky? Aj vy neustále hľadáte nové dekorácie, vankúše či závesy? A čo tak poobzerať sa po väčších a výraznejších bytových doplnkoch k sedacej súprave, ktoré navyše splnia aj niekoľko praktických funkcií? Prečítajte si, prečo by ste aj vy mali vašej sedačke priniesť spoločníka v podobe kresla, taburetu či čalúnenej lavice. Pohrajte sa spolu s nami s interiérom a nasajte od nás dávku inšpirácie. Scrollujte a čítajte.

 

Pohodlné kreslo nevymeníte za nič

Kreslo je výbornou pomôckou, vďaka ktorej opticky aj prakticky rozdelíte sedenie v obývačke. Tvorí skvelý doplnok najmä k pohovkám a rohovým sedačkám, keďže dokáže doplniť a ujednotiť sedenie.

kreslo na citanie

Zdroj foto: pinterest.com

Kreslo ušiak

V obchodoch bežne nájdete rôzne druhy kresiel. Najznámejším, a v domácnostiach aj najobľúbenejším, je kreslo typu ušiak, ktoré bolo stvorené pre oddych. Je to ideálne kreslo na čítanie či sledovanie televízie, keďže má vysokú opierku, vďaka ktorej sa v kresle budete cítiť pohodlne. Kreslo ušiak sa navyše hodí do každého dizajnového štýlu, takže sa určite stane vaším novým bytovým doplnkom.

 

Barrel back kreslo

Ušiaky majú síce pohodlné, no pre niekoho trošku tvrdé sedenie. Opakom sú mäkké a plytké klubové kreslá, ktoré sú využívané najmä v baroch a kaviarňach. Veľmi moderné sú však dnes aj tzv. barrel back kreslá. Tieto kreslá spoznáte podľa toho, že majú chrbtovú opierku spojenú s opierkami rúk do tvaru polkruhu.

Barrel back kreslá vyzerajú dizajnovo skvele, no sú vhodné skôr na krátkodobé sedenie. Viac ako v obývačkách sú využiteľné napríklad v zasadačkách či kanceláriách. Do obývačky vám teda jednoznačne odporúčame pohodlné kreslo ušiak, ktoré vás určite nesklame. Jednotlivé druhy kresiel sme vám bližšie popísali v našom staršom článku, ktorý nájdete na tomto odkaze.

kreslo k sedacke

Zdroj foto: pinterest.com

 

Taburet ako podložka pod nohy či praktický úložný priestor

Kedysi boli taburety neodmysliteľným doplnkom k sedačkám. Poskytovali totiž ďalší úložný priestor a  plnili aj veľmi praktickú funkciu – slúžili ako podložka pod nohy. Dnes sa do interiérov vracajú znovu, pričom ich nájdete v tých najrôznejších farbách a vzoroch.

taburet k sedackeZdroj foto: pinterest.com

Dizajnovo tak môžete taburet doladiť k sedačke alebo k ostatným bytovým doplnkom. Ak sa však chystáte v najbližších dňoch vymeniť celú sedaciu súpravu, možno narazíte na takú, ktorej súčasťou bude aj taburet. Takéto sedacie súpravy s taburetom nájdete aj v našej ponuke.

 

Lavica ako bytový doplnok? Budete prekvapená

Bežne sa lavice využívajú v kuchyniach alebo predsieňach. Prečo by ste si však práve vy nemohli jednu umiestniť aj do obývačky? Lavica je totiž naozaj praktická a štýlová! Samozrejme, nehovoríme o masívnej drevenej lavici, no o elegantnom čalúnenom dizajnovom doplnku, ktorý vám sčasti poslúži ako taburetka a sčasti ako ďalšie miesto na sedenie.

Na lavicu si totiž môžete vyložiť nohy, môžete ju využiť ako odkladací priestor na deky, a v prípade potreby vám poskytne 1 miesto na sedenie navyše, ktoré si možno preniesť kdekoľvek. Inšpirujte sa preto našimi fotografiami a oživte si váš byt ďalším bytovým doplnkom, ktorý splní estetickú aj praktickú funkciu.

lavica do obyvacky

Zdroj foto: pinterest.com

Naše novinky v ponuke

×