Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Inšpirácie do obývačky: Červená sedačka ako stredobod miestnosti

Červené sedačky vyzerajú veľkolepo. Aj napriek tomu sú však v našich obývačkách ojedinelé. Málokto si totiž dokáže tak výraznú farbu vo svojom domove dokonale predstaviť. Práve preto vám teraz prinášame pár inšpirácií do obývačky, ktoré vám dokážu, že červené sedačky sú štýlové a skutočne jedinečné.

 

Čo v nás evokuje červená farba?

Červená je dynamická farba, ktorá mení energiu miestnosti. Symbolizuje silu a vzrušenie, ktoré môže byť vnímané pozitívne (láska), ale aj negatívne (zlo). Je preto len na vás, akú moc tejto farbe dáte. Podľa toho potom dokáže ovplyvniť náladu a dodať miestnosti svojský ráz. Ak by ste si chceli červenú porovnať s ostatnými farbami, prečítajte si náš starší článok na tému: Ako správne vybrať farbu sedačky?

cervena sedacka v obyvacke

Zdroj foto: pinterest.com

 

Energia červenej záleží najmä od toho, ako ju skombinujete. V správnej kombinácii dokáže byť hrejivá, útulná a radostná. Primárne oslovuje silných ľudí, plných života a elánu. Vzbudzuje chuť do jedla, sexuálny apetít a ľuďom dáva živosť. Je dokázané, že zvyšuje hlasitosť reči aj pulz, a preto je ideálna pre energických ľudí, ktorí sú v neustálom pohybe.

Naopak introvertní ľudia sa pri veľkej ploche červenej môžu cítiť ohrozene a nekomfortne. V citlivých ľuďoch vzbudzuje pocit nebezpečia a agresie. Červené sedačky teda nie sú vhodné napríklad do rodín s utiahnutými deťmi či pre ľudí trpiacich psychickými poruchami.

 

Ako červenú sedačku skombinovať, aby šírila pozitívnu energiu?

 

Sedacia súprava v červenej farbe je veľmi výrazná a ihneď pritiahne každé oko. Ak sa pre ňu rozhodnete, stane sa „ohniskom“ vašej obývačky. Všetko ostatné zariadenie a doplnky by ste preto mali prispôsobiť práve nej. Spôsobov je pritom hneď niekoľko.

Moderní ľudia sa červenej sedačke najviac potešia v kombinácii s neutrálnymi farbami. Veľké plochy, ako sú napríklad steny, podlahy, závesy či nábytok, by mali byť ladené do bielej, čiernej alebo do monochromatických odtieňov sivej a hnedej. Táto kombinácia vytvorí tzv. „moderný look“ typický pre nové moderné interiéry.

cervena sedacka

Zdroj foto: pinterest.com

 

Ak ste ale naopak milovníčkou rozmanitých farebných kombinácií, červenú rohovú sedačku môžete zasadiť do bohémskeho štýlu. Skombinovať ju smiete napríklad s doplnkami vo farbách fuksiovej, oranžovej, fialovej, tyrkysovej, ale aj žltej či zelenej. Steny a podlahy by mali byť o čosi neutrálnejšie. Oplatí sa vsadiť na prírodné dekory dreva na podlahách či obklady a tapety imitujúce tehly na stenách.

farba sedacej súpravy

Zdroj foto: pinterest.com

 

Zlatou strednou cestou medzi neutrálnym moderným štýlom a pestrým bohémskym je jednoducho „ísť tón v tóne“. Do obývačky môžete priniesť viac príjemných odtieňov červenej a zladiť tak červenú sedačku napríklad so stenou, závesmi alebo kobercom. Vytvoríte tým elegantný, no zároveň hrejivý interiér, ktorý bude šíriť pozitívnu energiu.

cervena sedacia suprava

Zdroj foto: pinterest.com

Možností máte teda nespočetne. Aj pri červených sedačkách však platí staré známe pravidlo: Zariaďujte tak, aby ste sa cítili pohodlne a príjemne. Veríme, že sme vám priniesli dostatok inšpirácie a možno vás aj málinko povzbudili k tomu, aby ste do svojho domova zaradili aj túto farbu. Červené poťahové materiály samozrejme nájdete aj v našej ponuke, stačí si vybrať ten svoj.

Naše novinky v ponuke

×