Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Hľadáte lacnú sedačku? Pozrite sa, na čom sa šetriť neoplatí a objavte naše modely sedačiek za dobrú cenu

Kúpa novej sedačky nie je vždy záležitosť len dizajnu a funkcií, ale veľmi často aj ceny. Nájsť krásnu sedaciu súpravu, ktorá vám dokonalo zapasuje do obývačky, a pritom nezruinuje vašu peňaženku, môže byť totiž vcelku boj.

Pri hľadaní lacnej sedačky by sa dalo polemizovať nad tým, akú čiastku by ste si mali pod pojmom lacná predstaviť. Každý má iné finančné možnosti a to, čo je pre jedného lacné, je byť pre iného nad rámec jeho finančných možností. My sme pre vás vybrali modely najlacnejších sedacích súprav z nášho e-shopu a pripravili sme si tiež pár tipov, ktoré vám môžu pri výbere lacnej sedačky pomôcť.

Na čom sa pri výbere lacnej sedačky neoplatí šetriť?

Väčšina z nás si sedaciu súpravu kupuje s vyhliadkou na jej dlhoročné používanie. Snažíme sa vybrať takú, čo krásne zapasuje do priestoru, usadí viacero ľudí, poskytne komfort a pohodlie, poteší aj na pohľad a samozrejme vydrží dlhé roky ako nová.

Aby toto všetko stelesňovala vaša nová sedačka, nemali by ste šetriť predovšetkým na kvalite materiálu sedacej súpravy. Lacnejšia sedačka by tiež mala mať pevnú a kvalitne vyhotovenú konštrukciu. Tá je totiž pre jej životnosť kľúčová. Pokiaľ by ste siahli po lacnej sedačke s nekvalitným rámom, je veľmi pravdepodobné, že sa po určitom čase zlomí alebo začne vŕzgať.

potahove latky na gauc

Šetriť by ste určite nemali ani na poťahovom materiáli sedačky. Tak ako sa kostra stará o životnosť sedačky zvnútra, kvalitný poťah zabezpečuje, že vaša sedacia súprava bude vyzerať ako nová aj po každodennom používaní. Poťah by ste mali vždy vyberať s ohľadom na to, kto na ňom bude sedávať. Predovšetkým rodiny s malými deťmi by mali zvážiť investovanie do kvalitného poťahu s povrchovou úpravou proti znečisteniu, žmolkom či oteru.

Medzi takéto materiály patria napríklad naše prémiové látky:

Uttario Velvet

Tunis

Solo

Pecos

Monolith

Jaguar

Ako vybrať lacnú sedačku, ktorá bude kvalitná?

Pred kúpou sedačky porozmýšľajte tiež nad tým, kto a ako často bude sedačku používať. dôležitým faktorom je napríklad aj úložný priestor či rozkladanie. Kvalitná sedacia súprava vám poskytne omnoho viac než len miesto, kde si večer v pokoji poleňošíte. Môže slúžiť tiež ako posteľ, na ktorú príležitostne uložíte návštevu, prípadne úložný priestor pre množstvo sezónnych vecí.

Pokiaľ vám však veľký úložný priestor netreba, siahnite napríklad po pohovke a doplňte ju taburetom či kreslom.

Naše pohovky budú pre vás skvelou voľbou napríklad v prípade, že hľadáte malý lacný rozkladací gauč. Pohovka šikovne zapasuje do menších obývacích izieb, pekne dotvorí dizajn priestoru a súčasne je vhodná tiež ako hosťovská posteľ.

Hľadáte lacnú rohovú sedačku?

Lacné rohové sedačky by mali tiež spĺňať vyššie spomenuté nároky na kvalitu. Okrem toho sú skvelo využiteľné aj v menších a stredne veľkých miestnostiach, pričom vám môžu pomôcť šikovne využiť roh. Usadí sa na nich viac ľudí než na pohovkách a disponujú tiež rozkladaním a úložným priestorom. Pozrite si výber najlacnejších rohových sedačiek z nášho e-shopu a nechajte sa inšpirovať.

Hľadáte lacnú sedaciu súpravu, ktorá v sebe bude skrývať oveľa viac než len  miesto na sedenie? V takom prípade musíte počítať s tým, že cenovka bude o niečo vyššia. Cena sedacej súpravy sa vždy odvíja od jej veľkosti, typu a tiež rôznych doplnkov či vylepšení. Na druhej strane však získate sedaciu súpravu s úložným priestorom, polohovateľnými opierkami, rozkladaním, držiakmi na poháre, vstavaným minibarom a podobne.

Lacné sedačky do U

Učkové sedačky sú vďaka svojim rozmerom vždy o niečo drahšie, ako rohové sedacie súpravy a pohovky. Väčšinou však disponujú nielen množstvom miesta na sedenie, ale aj štedrým úložným priestorom. Samozrejme čím väčšiu sedačku budete hľadať a čím viac doplnkov si k nej vyberiete, tým bude cena vyššia. My sme pre vás vybrali niekoľko lacných sedačiek do tvaru u, ktoré nájdete v našom e-shope. Pokiaľ sa vám niektorý model zapáči, môžete si ho v konfigurátore na produktovej stránke doladiť k vašej úplnej spokojnosti.

Ako ešte môžete ušetriť pri redizajne obývačky?

Plánujete dať vašej obývacej izbe nový šat, ale váš rozpočet nie je tak veľký, aby ste si mohli „uletieť“? Skúste sa nad celou miestnosťou prakticky zamyslieť. Koľko úložného priestoru budete potrebovať? Chcete aby miestnosť pôsobila vzdušne a čisto? Alebo patríte ľuďom milujúcim útulnú preplnenosť poličiek a regálov s množstvom kníh?

Nie je vždy nevyhnutné šetriť práve tak, že si kúpite lacnú a možno nie až tak kvalitnú sedaciu súpravu. To, čo ušetríte na jednom, viete investovať do iného. Pokiaľ nepotrebujete veľkú skriňu, kúpte menšiu a využite úložný priestor vašej novej sedačky. Vždy sa oplatí zainvestovať do toho kusu nábytku, ktorý má reálnu šancu slúžiť vám niekoľko rokov. Po lacnejších kúskoch siahnite pri tom type bytového zariadenia, pri ktorom je pravdepodobné, že ho budete meniť častejšie (napríklad sezónne) alebo nebude tak namáhaný.

Naše novinky v ponuke

×