Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Vyberáme sedačku do malej obývačky: 4 triky, vďaka ktorým bude obývačka vyzerať priestrannejšie

Aj malá obývačka môže byť zariadená vo veľkom štýle. Stačí, aby ste poznali pár dizajnérskych trikov a obývačku zariadite rozumne a štýlovo zároveň. Tentokrát sme si pre vás pripravili tipy na výber sedačky do malej obývačky, vďaka ktorým ušetríte priestor a izbu opticky zväčšíte. Aké zásady by ste pri výbere novej sedačky mali dodržať?

1. Vyberte si sedačku na vyšších nožičkách  

Udržte si čo najprázdnejšiu podlahu. Platí totiž jednoduché pravidlo: „Čím viac podlahy človek vidí, tým miestnosť vyzerá väčšia.“ S vyvýšenou sedačkou, ktorá bude mať jasne viditeľné nožičky, sa vám teda podarí vykúzliť jednoduchý optický trik.

Celá obývačka bude vďaka tomu vyzerať vzdušnejšie a priestrannejšie. Rovnaký efekt vytvárajú napríklad aj sklenené konferenčné stolíky na tenkých nožičkách. Nevýhodou je len to, že niektoré sedačky na veľmi vysokých nožičkách nemajú možnosť rozkladania. V našej ponuke však nájdete aj šikovné kompromisy – sedačky na mierne vyvýšených nožičkách aj s možnosťou rozkladania.

sedačka do malej obývačky

2. Sedačka je viacúčelový kus nábytku, myslite na úložný priestor

Ak vyberáte sedačku do malej obývačky, pravdepodobne bude aj zvyšok bytu menších rozmerov. Je preto potrebné skĺbiť vaše dizajnové predstavy s funkčnosťou. Úložný priestor v sedačke by mal byť základným parametrom, na ktorý budete pri výbere sedačky prihliadať. Pokiaľ si vyberáte menšiu rohovú sedačku, zaručene nájdete vhodný model aj s úložným priestorom. Ak je jedinou možnosťou malá pohovka, skúste k nej dokúpiť aj taburet. Ďalší úložný priestor, ktorý zároveň spĺňa aj iné funkcie, sa vám totiž určite niekedy zíde.

3. Sedačku v malej obývačke umiestnite k stene

Vo veľkých obývačkách si pokojne môžete dovoliť umiestniť sedačku do stredu miestnosti. V malých obývačkách by ste to však robiť nemali. Ak chcete čo najviac využiť priestor, zasuňte sedačku až k stene. Vznikne vám tak väčší priestor na ostatný nábytok.

sedačka pod oknom

Nebojte sa trošku zaexperimentovať a sedačku umiestniť napríklad pod okno. Priestor pod oknom totiž v mnohých bytoch nebýva využitý, nakoľko sa pod ním nachádza radiátor. Skrinku s knihami či drinkmi k radiátoru zrejme neumiestnite, no sedačke radiátor nevadí. Ak vám to priestor dovoľuje, nebojte sa vyskúšať aj tento trik a naplno tak využiť potenciál miestnosti.

4. Pri výbere sedačky do malej obývačky myslite na jednoduchosť

Malá obývačka = malá sedačka. To však neznamená, že musí ísť o dvojsedovú pohovku. Podľa typu miestnosti si môžete vybrať trošku väčšiu pohovku alebo menšiu rohovú sedačku. Zabudnite ale na sedačku v tvare U, obývačka by potom pôsobila stiesnene.

Dôležitá je veľkosť, ale aj dizajn. Aby priestor pôsobil vzdušne, vybrať by ste si mali sedačku s čistým a pomerne jednoduchým dizajnom. Farbu zvoľte skôr neutrálnu. Ak chcete mať obývačku veselú a živú, rozveseľte ju radšej doplnkami. Príliš výrazná sedačka by malý priestor mohla opticky viac zaplniť, kvôli čomu by vaša obývačka vyzerala ešte menšia, ako v skutočnosti je.

Tipy na sedačku do malej obývačky:  

Budete sa pri výbere novej sedačky riadiť našimi radami? Na záver sme si pre vás pripravili krátky zoznam niektorých menších pohoviekrohových sedačiek z našej ponuky, ktoré určite splnia vaše očakávania. Do malej obývačky sa hodia nasledovné modely:

Naše novinky v ponuke

×